Přejít na obsah

Škoda Octavia IV


_Denis_

Doporučené příspěvky

[mention=92539]Sabiza[/mention]: 17.2% je temer neexistuje? Aha... To je spis temer 20%, nez temer neexistuje. A plno z tech firemnich jsou defacto soukrome. Ano sice je v tom plno obchodaku a dealeru. Ale je silene moc lidi, co si auto koupi do soukromeho uzivani, ale daji si ho na firmu kvuli odpoctu. Od tech dob co neni kniha jizd je to obrovske procento. Staci se podivat treba na Alfa Romeo na prvnim radku. default_smile.png Ze by se neprodala ani jedna soukroma a vsech 15 bylo pro “obchodaky”? Hmmm. Nebo vsechny ty firemni Aston Martiny od zacatku 2019 jsou taky bomba. Chci tim rict, ze ta tabulka je nicnerikajici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

15.76 % je kompletní prodej ŠA k fyzickým zákazníkům všech modelů, včetně Fabie, Rapidu atd. za rok 2018. 

 

Musíš to brát tak, že pokud je někdo firemní zákazník, má k autu téměř automaticky minimálně 31% slevu (10 % ti dá dneska snad každý dealer a 21 % DPH). Nebo si snad myslíš, že OSVČ a malá firma bude přiznávat soukromé využívání auta? No tak... dneska už i každá špatná účetní to umí nádherně zamaskovat. 

 

A jak jsem napsal, z 652 900 Kč s DPH je najednou 464 211 Kč bez DPH a to už je mnohem přijatelnější cena za takové auto. ;) 

Editováno: , autor: Sabiza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, Yogg napsal:

Vzhledem k průměrnému stáří vozového parku v ČR budou fyzické osoby nepodnikající, co si koupí novou Octavii v naprosté minoritě z celkového objemu prodaných vozů, ať už nových nebo bazarových.

Mě osobně je líto za tak spotřební věc jako auto, ať je jakékoliv, dávat tolik peněz, ale to je každého věc ať si každý koupí co chce :)

 


To je hezké, ale ne všichni makáme pro firmu, která svým zaměstnancům kupuje auta jak na běžícím pásu. Je stále dost firem, kde se nedodržují ani ony 4 roky auta, po dobu odpisu, ale prostě se auto užívá, dokud to jde.

A neznám situaci všech lidí tady na fóru, i když za tu dobu tady už sem tam člověk ví, že ten či onen je prodejce nebo dělá ve ŠA, nicméně právě tihle lidé, kteří si často ani to auto za své peníze nekoupí a jezdí ve "firemním" by se neměli moc ozývat a na jiné tady dělat ramena....

Podle mě, je tam ta výbava docela velká, líbí se mi příplatek 20 000,- za Style Plus, který obsahuje opravdu MOC položek a jsem rád, že se už nemusí více připlácet za Matrix světlomety, které v autě prostě chci.

 

Nicméně nezastírám, že při pohledu na cenu (čekám ale stejně na liftback), si možná nakonec raději pořídím Karoqa ve Sportline verzi, protože cenově to pak vyjde stejně....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musíš to brát tak, že pokud je někdo firemní zákazník, má k autu téměř automaticky minimálně 31% slevu (10 % ti dá dneska snad každý dealer a 21 % DPH). Nebo si snad myslíš, že OSVČ a malá firma bude přiznávat soukromé využívání auta? No tak... dneska už i každá špatná účetní to umí nádherně zamaskovat. 

 

A jak jsem napsal, z 652 900 Kč s DPH je najednou 464 211 Kč bez DPH a to už je mnohem přijatelnější cena za takové auto. [emoji6] 

 

Mas naprostou pravdu. V tom presne spociva muj argument. A taky presne proto je ta tabulka nicnerikajici. Nejen z techto duvodu ma plno lidi defacto soukromou (nejen) Skodofku na firmu. A timto z me strany koncim OT default_smile.png

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Soukromých osob je tady na fóru pomálu, spíše mizerné množství. Jak tady zaznělo - paket Style Plus je perfektní a cena 20tis.Kč ho podtrhuje jako jednoznačnou volbu[emoji106]K tomu nezávislé topení a co více si přát. Za mě asi nic :-)).

 

Jinak bych se rád zeptal na ostřikovače světel. Ty už nejsou u matrix led povinné, tak jako u led a bi-xenonů? Jsou totiž za příplatek 3500Kč.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

osobne si myslim ze zacne byt octavia i na firemni klientelu pomerne draha a hodne obchodnich zastupcu bude muset presedlat do Scaly nebo se podivat do jine staje.

Ano aspoň po Praze to je vidět. Scaly už má kde kdo i Alza co měla Octavie najednou Scala.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, LukášCBR napsal:

Jinak bych se rád zeptal na ostřikovače světel. Ty už nejsou u matrix led povinné, tak jako u led a bi-xenonů? Jsou totiž za příplatek 3500Kč.

 

Nejsou povinné, protože LED má dle všeho nižší svítivost - https://www.vapp.cz/upload/kc/files/poradna/EHK-OSN-48.pdf (strana 32)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pod kolonkou firem je ve statistikach vedeny soukrome pracujici lekar, zivnostnik s jednim obchodem nebo treba samostatny architekt. Cokoli s ICO je brane jako firma. V jedne kolonce s firmami, ktere na ctyrlety OL pravidelne obmenuji park a auto i k soukromemu uziti je naprosta samozrejmost. Ale to je obecne znama vec, ta statistika nerika vubec nic. 

 

V ceniku me nejvic prekvapil standard isofixu u spolujezdce. Jsem zvedavy na kontrukcni reseni. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, LukášCBR napsal:

Soukromých osob je tady na fóru pomálu, spíše mizerné množství. Jak tady zaznělo - paket Style Plus je perfektní a cena 20tis.Kč ho podtrhuje jako jednoznačnou volbuemoji106.pngK tomu nezávislé topení a co více si přát. Za mě asi nic :-)).

 

Jinak bych se rád zeptal na ostřikovače světel. Ty už nejsou u matrix led povinné, tak jako u led a bi-xenonů? Jsou totiž za příplatek 3500Kč.

 

 

 

Ostřikovače světel nebyly povinné ani u klasických LED a některé trhy je ani v základu neměly. Bylo to lehce matoucí, protože v ČR byly de facto "v paketu", takže to každý bral jako povinnost.

Editováno: , autor: Kane13
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Habi001: je tam navařené jenom očko a nebo vložený díl stejně jako třeba u OIII? Řešil jsem to relativně nedávno a zjistil jsem, že do dosavadních modelů se vkládá díl a oproti normálnímu sedadlu je pak rozdíl jenom v absenci visačky. A ten díl je docela velké hovado.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...