Přejít na obsah

Škoda Octavia IV


_Denis_

Doporučené příspěvky

No faktem je, že Škoda už není lidová levná značka. To tu přebrali jiní. Není ani značkou luxusní. Taková typicky střední třída (nikoliv kategorií vozu, ale cenově, ale i kvalitou a výbavou).  Takže rozhodující je poměr výkon/cena. Tedy jestli ta cena za Škodu stojí za tu kvalitu a výbavu, či jestli cena nejlevnějších aut není na výbavě až moc ořezaná. A naopak, jestli cena Audi, či BMW je úměrná tomu komfortu. To je samozřejmě těžce individuální posouzení na každém z nás. 

  

Ale za mě v poměru cena/výkon Škoda vede. Jinak bych ani nebyl majitelem a diskutérem tohoto fóra. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak jste se na tu 15% slevu dostal? Dealer může zákazníkovi z ulice nabídnout max 5-7% na úkor své marže. Na slevě 15% se už podílí výrobce a omezuje ho jen vybraným skupinám zákazníků (typicky zaměstnanecký benefit u některých firem). To je taky jeden z důvodů, proč už škoda mezi FO nikoho nezajímá. Nikdo neche být za blbce, když je evidentní za kolik ty auta prodávají jiným zákazníkům.

Editováno: , autor: j57
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Tragedie_v_JZD napsal:

zas bych to tak nedramatizoval ... na to, abych se dostal na 1,25 .. tak tam musím dát 180 TSI a v konfigurátoru naklikat blbosti jako tažný a nezávislý topení. 
pokud se člověk jen malinko uskromní a dá si tam 147 naftu, a nenakliká tam zbytečnosti jako alarm a nezávislý topení ... tak je na 1,1 mega.. což není málo .. ale zase ani moc.


Asi by s tebou mnozí (zejména ti co NT mají) nesouhlasili, považuji v autě mnoho věcí za blbosti, ale nezávislé topení mezi ně rozhodně nepatří.
Je příznačné, že takové hloupé hejty plodí ti, kteří to v autě nikdy neměli, ostatně jako s čímkoliv jiným příplatkovým příslušenstvím😳

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Tragedie_v_JZD napsal:

to obesles emailem prodejce s poptavkou , a vyberes si, kterej ti da nejvetsi slevu.

 

kdyz jsem naposled kupoval auto jako koncovy zakaznik (posledni auto uz  mam na ol), tak slevy nejlepsich byly

kolem 10-12%.

Předpokládám, že v nynější situaci, v které se aktuálně trh nachází, nemají důvod poskytovat slevu, ne? Ale třeba se mýlím. 

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@LukášCBR Nemýlíš se. Takhle velké slevy skončili loni v létě, viz aktuální situace s novými auty. Lidi jdou a koupí i bez (velké) slevy. Já objednával v červnu, tak jsem to ještě stihnul. Dnes už bych takovou slevu nedostal ani náhodou. 

 

@j57 Já měl takovou slevu díky velkoodběru, jelikož Škodovka považuje za velkoodběr už od 2 aut. Objednával jsem RSo a mamka objednávala Kamiqa. Tak jsme se díky tomu dostali na tyhle slevy (Kamiq byl teda méně, "jen" 12,5%.).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:-(( TAK to je krutě nemilý pohled a stažený žaludek smutkem nad tou O4 :-((

https://tydenikpolicie.cz/ridic-kamionu-se-v-nove-pace-pravdepodobne-nevenoval-rizeni-smetl-vse-co-mu-stalo-v-ceste/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.context&dop_req_id=nMf59pZTDsG-202201201217&dop_id=14929055

 

 

 

Liftback Octavia Style PLUS, Webasto, 2,0 TDI 110 kW DSG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LukášCBR: Máš pravdu - já na podzim začal shánět náhradu za naši dosloužilou F2 a jakékoliv vyjednávání slevy napříč různými autosalony (i různé značky) bylo bez úspěchu či s úspěchem naprosto minimálním. Situace je taková, že aut je málo, tak mám vzít co je (nejlépe skladem) a nebo jít jinam. Nechci já, koupi někdo jiný...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má sleva byla cca 200t Kč. Auto 10tkm a 6 měsíců. Důkladně projeta historie, stav atd. A dále vše, co si dokážete i nedokážete představit :). Jezdila s tím manželka chlapíka jedné větší půjčovny aut v Praze. Absolutně nový stav, když jsem přebíral. 
 

Ohledně uskromneni vs nakupovat “hlouposti”. Mám snad vše krom panoramy, tu jsem ale ani nechtěl kvůli torzní tuhosti, váze, zvýšení těžiště atd. možnosti zatýkání (už jsem viděl) atd. Ale například přídavné topení, pokud někdo mysli, ze se jedna o zbytečnost, okay, možná ano. Taky ale vím, ze auto bez toho už nikdy nechci. Je to proste fajn nevlézt do zmrzlého/rozehrateho vozu. A tak bych mohl pokračovat. Dnešní Prerovske ráno mi je svědkem. 
 

Hovořit o něčem jako o dobrém/hloupem, užitečným/zbytečnem je vpravdě hloupé a zbytečné, všechno je jen takové, jak někdo (ne)potřebuje. Nic víc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Zzzzz napsal:

:-(( TAK to je krutě nemilý pohled a stažený žaludek smutkem nad tou O4 :-((

https://tydenikpolicie.cz/ridic-kamionu-se-v-nove-pace-pravdepodobne-nevenoval-rizeni-smetl-vse-co-mu-stalo-v-ceste/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.context&dop_req_id=nMf59pZTDsG-202201201217&dop_id=14929055

 

 

 

Liftback Octavia Style PLUS, Webasto, 2,0 TDI 110 kW DSG

On to vyložil přímo u dealera škody takhle? 😆 To je solidní číslo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, iMe1980 napsal:

On to vyložil přímo u dealera škody takhle? 😆 To je solidní číslo. 

A okay, už čtu článek, on ty auta smetl. :( Myslel, ze vezl skodovky na vykládku prvně. Tak snad se nikomu nic nestalo. 

Editováno: , autor: iMe1980
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Zzzzz napsal:

:-(( TAK to je krutě nemilý pohled a stažený žaludek smutkem nad tou O4 :-((

https://tydenikpolicie.cz/ridic-kamionu-se-v-nove-pace-pravdepodobne-nevenoval-rizeni-smetl-vse-co-mu-stalo-v-ceste/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.context&dop_req_id=nMf59pZTDsG-202201201217&dop_id=14929055

 

 

 

Liftback Octavia Style PLUS, Webasto, 2,0 TDI 110 kW DSG

No hodně smutný. O4 sice rád nemám, ale takový osud nepřeji ani elektrické škodovce......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...