Přejít na obsah

Škoda Octavia IV


_Denis_

Doporučené příspěvky

Dnes jízda Octavii 120km tam a 120 km zpět.

 

Jízda na pohodu, až do chvíle než mi zhasl infotainment a vyplo se rádio. Systém jsem dotykovým tlačítkem zapl a vše naběhlo zpět.

Jenže po cca 5km opět celková tma. Následně jsem opět systém zapl jenže za pár km opět tma. Následně už nic nešlo zapnout tlačítko vůbec nereagovalo. Zajímavé je, že když se vše vyplo, tak vždy zachrchlalo z repráku.

 

Vůz následně cca 5 hodin stál, tak jsem se domíval, že po následném odpočinutí a startu vše naběhne, ale bohužel se tak nestalo.

Cesta zpět bez rádia to by mi tak nevadilo, ale co mě štvalo, tak jsem si nemohl ani ubrat teplotu a to už vážně štve.

 

Tohle by se mi u Felicie nestalo, protože do Casablanky stačí vložit kartu a hraje vždy a u Spartaku klimatizaci nepotřebuji, protože si otevřu větračku a je to fajn.

 

Kam ten motorizmus tímto spěje...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

abych vás trochu "potěšil", tak v Touranu  s MIB3 jsem za dva měsíce zažil 1x totální blackout rádia a asi 4x nějakou anomálii typu zaseklá hláška na obrazovce apod. Takže v tom nejste klucí sami ;) 

I když je fakt, že oproti mé bývalé OIV (prosinec 2020) je těch anomálií a vytáčení řidiče podstatně méně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Jan R. napsal:

Jestli to nebylo auto ještě z první série 5SE, stále je škodovka ještě používá ...

 

Já se minulý týden dozvěděl přímo z Boleslavy, že zákazníci a firmy vrátili jen za duben 386 kusů, ale černé na bílém to nikdo nedá, ale věřím tomu. Německá i anglická fóra stále plná stížností.

Co s tím má solečného 5SE?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 5. 2022 na 13:10, Zdenek 13 napsal:

 

S O4 mám najeto 45.000 km a ani s jedním bodem nesouhlasím...asi patřím k tomu 1% :-)

 

-> SW, řešil jsem pouze drobnosti, ale je pravda, že SW měl být lépe odladěný již před začátkem prodeje

-> ventilátory - bez problému se dají nastavit tak, že o nich nevíte

-> manuální ovládání klimatizace - automatika funguje perfektně, maximálně uberu/přidám 0,5 stupně jedním kliknutím

-> ovládání přes infoteinment je jen otázka zvyku

 

O4 jsem si koupil jako soukromá osoba a koupil bych si ho znovu. 

Nejvíce mě štve kvalita laku a čelního skla, stříkající špína do motorového prostoru a hluché místo na nárazníku kombi, kde se hromadí nepořádek.

 

Muzes prosim upresnit ,,kvalitu laku’’? Mozna jsi taky jako ja chytil patecni odpoledni smenu😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 5. 2022 na 7:59, Rapid1.0 napsal:

Nechci kvůli téhle otázce zakládat téma, tak se zeptám tady:

- neví někdo, jak vysoký předmět se mi vejde do liftbacku hned za nákladovou hranou kufru?

Myslím, že ti nikdo neodpověděl, ale na základě tohodle obrázku¨, jsem si přes měřítko spočítal, že by tam mělo být místo cca 53 cm.

 

image.thumb.png.e644c5099eb946572970bf8c19b2150c.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 5. 2022 na 23:21, Tomas_cz1 napsal:

Muzes prosim upresnit ,,kvalitu laku’’? Mozna jsi taky jako ja chytil patecni odpoledni smenu😄

Nejde o vizuální kvalitu, ale o odolnost laku vůči mechanickému poškození (tloušťka laku a jeho tvrdost). Kapotu, nárazník a přední sklo je osekané od kamínků. 

 

O2 se 400.000 km měla od kamínku méně škozený lak než O4 se 40.000 km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Zdenek 13 napsal:

Nejde o vizuální kvalitu, ale o odolnost laku vůči mechanickému poškození (tloušťka laku a jeho tvrdost). Kapotu, nárazník a přední sklo je osekané od kamínků. 

 

O2 se 400.000 km měla od kamínku méně škozený lak než O4 se 40.000 km

Prave ta odolnost se mi zda hodne spatna. Myslim, ze ten lak je malo tvrdy. Tloustku laku mam v rozmezi 97-129um. Nedokazu ale posoudit zda je to ok. V lakovani se nevyznam…

CCC64F12-D9EB-4E3A-AEC9-229158C5E9EA.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem pár stran zpět řešil kola Lyra na O4RS, tak jsem je našel přímo na Škoda plus a vypadá to fakt hrozně :D Jak vosa na bonbonu.

 

https://www.skodaplus.cz/Car/10013895/skoda-octavia-rs-dsg-2.0-tsi-180-kw-?isUsed=true&make=brand_32&model=model_404&transmissionTypes=transmission_2&transmissionTypes=transmission_3&transmissionTypes=transmission_5&transmissionTypes=transmission_4&transmissionTypes=transmission_6&transmissionTypes=transmission_7&carsOrderBy=PRICE_DESC&isSkodaPlus=true&isOneYearCar=true&isDemo=true&fuelTypes=fuel_type_1&bodyTypes=body_type_4

 

Jinak ta cena - oh bože. Proti tomu, co jsme dali za rosničku, která byla skoro v plné, ještě edice 120 let motorsport, tak tohle je hustý... navíc podle km typická předváděčka a to, že se ani neobtěžovali přezout kola na letní (ať už Comety nebo Altairy) a nechali to na Lyrách je úlet nejvyššího kalibru, za kteréý bych tomu dotyčnému sundal všechny premie :D

816d1593-e201-4f22-923e-e575eead2260__big.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toť otázka, před pár lety jsem objednal Yetiho, na kterého jsem díky zvláštnímu lakování čekal na tehdejší dobu neuvěřitelné 3 měsíce a během té doby došlo ke změně ceníku a výbavy. Objednal jsem podle starého ceníku, ale dostal jsem výbavu podle "nového" ceníku ... ve finále jsem na tom byl cenově stejně, jen některé věci, co jsem připlácel, byly podle nového ceníku ve výbavě a naopak, o kterých jsem neuvažoval, byly ve výbavě podle new  aktuálního ceníku, aniž bych něco doplácel ... celkově jsem ale dostal výbavově "lepší" embéčko, než jsem objednal ... V dnešní době budeš asi ale rád, když dostaneš alespoň to, co jsi měl objednáno ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 5. 2022 na 11:01, Motyll44 napsal:

Mám objednanou od 10/21 výbavu STYLE, předpokládaný termín dodání je 11/2022. Koukám, že STYLE má nově TOP LED vzadu a WEB radio. Projeví se změna nebo bude dle "staré" STYLE výbavy? 

 

Měl jsem za to, že světla TOP LED byly ve Style již dříve (ne nově s MR 2023), nebo se pletu ? :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...