Přejít na obsah

Škoda Octavia IV


_Denis_

Doporučené příspěvky

Za mě čistě subjektivní hodnocení v 10 bodech:

#1: Konečně od doby OII docela pěkná Octávka
#2: Na tu bídu, kterou škodovka v poslední době plodí je to překvapivě povedené auto a design celkem zajímavý i vůči novým modelům posledních let od konkurence
#3: Interiér vypadá kvalitnější, rozhodně designově zajímavý
#4: Kvituji displej v zorném poli
#5: Tvar zadního nárazníku je divný
#6: Kombi je pěkné, ale připomíná siluetou Toyotu
#7: Praktičnost interiéru asi nebude žádná sláva (výdechy, ovládání klimy přes displej, aj.)
#8: Čekal jsem možná trošku více "WOW" efekt, nenadchne, ani neurazí
#9: Zrcátka z OIII vnímám jako pochybení
#10: Mít to auto hezčí přední masku, dojem by byl za mě mnohem lepší

Tak to vidím já :)

Editováno: , autor: _Denis_
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně je blbě z těch agitačních textů plných chyb. Nikde jsem se například nedočetl, že by Superb měl laciná tlačítka na volantu. Teď už je má a vedle Octavie bledne... Nikde jsem si předtím nevšiml, že by někdo kritizoval ovládání střechy. Teď jsou najednou bývalé čudlíky nevzhledné. Nikde jsem se předtím nedočetl, že by si někdo všiml ošizených variant sedadel u nižších výbav. Teď se bude Škoda prsit nějakou iniciativou pro zdravá záda.

 

Kecy jako "bude to hit", to už je opravdu moc.

  • Líbí se mi 3
  • Díky 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A mě jsou ty kecy v diskuzích o tom, jak si to kupují hlavně Fleety a že normální člověk si raději koupí něco jiného docela u zadku - prostě půjdu a příští rok, jak přezuju na letní, tak tu svou, zatím spolehlivou, modrou (Race) Octavii III 1.6 TDI 77 kw (spíše 100 kw dle projevu na dálnici :-D ) z roku 2014, která se mnou namotala už 135000 km, vyměním za další generaci auta, které se dle mého názoru docela povedla....a zase to bude liftback, i když souhlasím, že u tohoto nového modelu se mi docela líbí i kombík.... :-) ...a ostatní, ať si klidně trhnou nohou, stejně se ohlédnou :-D

Editováno: , autor: PetriCZECH
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kabaň odešel na začátku roku 2017, vývoj auta zpravidla trvá zhruba čtyři roky a design se fixuje přibližně v polovině. Takže ano, Kabaň vliv zřejmě měl. Ale ještě bylo dost času na korekce.

 

Dost mě překvapuje, že řada věcí byla vyhrazena Octavii a nedostal to už Superb. Nastavitelné sedáky jsou k dispozici už i u něj pro Sportlajnu.

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikde jsem teď neviděl, ale dle dřívějších info, by elektrické otevírání 5. dveří měl konečně dostat i liftback.

 

@bojler většina zdrojů se shoduje na tom, že Kabaň měl nejen "vliv", ale na designu 4ky se ještě plně podílel...

 

Jinak velká design paráda, i výbava je ohromující. Trochu zklamání v těch motorech, nějak tam chybí přislíbené výkonné hybridy.


Ve své kategorii to je docela impozantní krok, který bude Hjundé jen těžko srovnávat :-) Jen škoda té vynechané L&K verze, ale myslím, že to ještě přehodnotí.
 

Vůči Superbu to není moc fér, mohlo by to něco naznačovat, to o čem se již dlouho nejen šeptá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodím sem jen pár poznatků z "live" představení. Naživo je to fakt hezký auto a musím říct, že se mi nová O4 líbí víc než současnej Superb.

Z reakcí ostatních (i dle sebe) se auto hodně líbí a ačkoliv jsem z fotek jen zíral na "dvouramínko", sakra ono to naživo vypadá fakt dobře. Zběžný osahání materiálů, styl palubky a infotaiment, jo, to se povedlo.

 

Jinak info ke Kabaňovi, dělal na O4, ale hodně zásahů - hlavně předek a interiér je už práce a zásah od Stefaniho (stejně tak jako u Scaly).

Editováno: , autor: Georgerob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...