Přejít na obsah

Škoda Octavia IV


_Denis_

Doporučené příspěvky

Před hodinou, Martab napsal:

Ta manuální klimatizace ovládaná přes display bude za trest :/

...proto, resp. kvůli řešení interiéru a ceny, nakonec půjdu do toho Karoqa Sportline. Ceny proto, že jezdím často a nic s výbavou jako je Active by mě neuspokojilo a jak nějak auto vybavím, dostanu se pomalu na úroveň ceny Karoqu či Superbu (Ambition), protože u nového modelu prodejci moc velkou slevu neposkytují. Ale jinak kvituji, že šla Škoda cenou dolů a auto zpřístupnila širšímu publiku. Škodami, z venku je Octavia pěkné auto, ale ta "žábrovitá" palubka a ta digipárty na ni, nás prostě odradila. A to jsme prý věkově, dle slov Škody, zrovna cílovka těchto "digizměn".

Editováno: , autor: PetriCZECH
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja se pochlubim :-)

OIV Style

1.5 TSI v manuálu

Paket Style plus

Head up

Sun&pack

třízonová klima, vyhřívaný volant, bezdrátové nabíjení, 230 V zásuvka

18 perseus antracit a modrá lava

 

první dojmy:

zvenku v tý kombinaci vypadá super (odpo dám nějakou foto :-))

vnitřek ty tvrdý plasty na dveřích nic moc,

head up vypadá suprově,

nastavení klimy a ostatních se teprve seznamuju - vadí mi, že mi fučí studený vzduch na ruku když ji mám na řadičce (zařazená 3 a 5 - holt musim mít ruce na volantu :-) )

motor je tichý (ale ne tak jak 1.4 v golfu), když jede na dva válce tak tolik neduní jak v OIII combi

audio hraje velmi dobře, neslyším velký rozdíl proti Cantonu v OIII

 

@RDMBR info o úložišti jsem nenašel vůbec, iphone se připojil v pohodě, muzika z telefonu jede, ale jak jí dostat do rádia z jiného zdroje zatím netušim bo jiný zdroj nemám :-)

 

IMG_3058.jpg

IMG_3060.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, je pravdou, že aktuálně jsou zákazníky hlavně lidé a firmy, kteří nákup nového auta plánovali už před "krizí", ti co to nutně nepotřebují, tak čekají, co bude. Edice 125 let, je dobrý krok, otázka je, jestli ten nový interiér a ovladatelnost vozidla zaměřenou na tablet osloví i generaci lidí 40+, protože ti ví, že praktičnost je u jízdy důležitější, než 10 palcový multi tablet, přes který ovládáte kde co a průduchy ve středovém panelu, které jsou kandidáty na to, zavřít je a už nikdy neotevírat, nebo mi za cestu do Brna umrzne ruka. Já jsem ročník 86, živím se v odvětví IT bezpečnosti a digitalizaci mám rád. U nové Octavie je to ale to hlavní, co mě odrazuje, protože není zvládnutá + také mě odrazuje, že paleta motorů z koncernu leze jak z chlupaté deky a nebudu čekat věčně, když hodnota auta na protiúčet padá každý měsíc dolů....ač se mi designově (liftback) z venku líbí moc, přednost dostane Karoq nebo Superb.

Editováno: , autor: PetriCZECH
  • Líbí se mi 4
  • Díky 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Jan R. napsal:

Tak já včera mluvil s dobrým známým/prodejcem a auto je propadák a po Boleslavy kolují zvěsti, že by měla být odstávka ještě před celozávodní dovolenou. Edice 125let je toho důkazem na podporu prodeje, je to i prezentováno pro CZ zákazníky.

Ten známí je zcela mimo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budeme jenom rádi, pokud se ten jeho známý plete. Ono je třeba brát, že teď se to blbě odhaduje, když je ta menší poptávka způsobena spíše tím mumrajsem okolo... prodávat se podle mě bude dobře, protože ono je to praktické auto, především kvůli kufru (moc těch prodejců nabízející liftback nemáme), ale zároveň jsem skeptik a myslím si, že v otázce spolehlivosti půjde Octavie čísly dolů...

Editováno: , autor: PetriCZECH
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se uvidí co se dít, ale je fakt že vídám dost Scal firemně polepených a pokud nějaká větší firma odloží nákup...
Stačí vzpomenout na čekačky při uvedení na Superb3, Fabii 3 3-6měsíců nebylo nic nenormálního a teď když nejvyšší výbavu zadají do výroby ani ne měsíc ( jo, mohl někdo vypadnout...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Jan R. napsal:

Tak já včera mluvil s dobrým známým/prodejcem a auto je propadák a po Boleslavy kolují zvěsti, že by měla být odstávka ještě před celozávodní dovolenou. Edice 125let je toho důkazem na podporu prodeje, je to i prezentováno pro CZ zákazníky.

Podobně jsem ve značkovém autosalonu zaslechl i já, nevím zda-li to je jejich vlastní zkušenost, takže jsem to zde zatím neuváděl. Možná to budou různé regionální záležitosti.
Nicméně jako jeden z hlavních problémů uvedl i to, že lze konfigurovat DSG pouze jen k jednomu silnému TDI- to jsem vůbec nevěděl, a docela to nechápu (?!) Má k tomu někdo vysvětlení ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@RDMBR :-)

Lane assist jsem musel vypnout, na okresce se chytá každá spáry a řve jak protrženej. Vůči OIII na 18 mi přijde na stejné trase tišší a i rány do interiéru pronikají tlumeněji.

minusy

Jednou jsem zaseknul infotainment a pomohl až restart :/.

Našel jsem položku v menu která nic nedělá....

A pobavila hláška při couvání - "zadní kapota otveřená" když jsem při příjezdu couval k domu :/

IMG_3070.jpg

IMG_3071.jpg

  • Líbí se mi 4
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...