Přejít na obsah

Škoda Octavia IV


_Denis_

Doporučené příspěvky

@Dixik2 Cool. Zatím to vypadá na zdražení tak 30-50 tisíc při cca stejné konfiguraci. Teď jsem klikal 2,0TSi DSG + sedačky a pár věcí a dle konfigurátoru 1,1M.

 

https://cc.skoda-auto.com/cze/cs-CZ/summary-scenic?activePage=summary&color=8X8X&configurationId=C6THVJ1D&extraEquipments=GPDEPDE%7CGPFFPFF%7CGPHBPHB%7CGPJCPJC%7CGPJLPJL%7CGPK0PK0%7CGPKSPKS%7CGPW5PW5%7CGPWFPWF%7CGWC8WC8%7CGWC9WC9%7CGWCEWCE%7CMESI7W4%7CMHEW8M1%7CMLSE9VS%7CMSIH4A4&id=CZE%3Bskoda%3B2021%3BNX36QD%3B0%3BGYOZYOZ%3Bmda20200716054417%3Bcs-CZ%3B%3B63001%3B63111&interior=LH&modifiedPages=trimlines%7Ccolors%7Cwheels%7Cextraequipments&snapshotVersion=32d000cd-501a-49e5-8dc1-f4d791f1f287&trimline=NX6%7CRS6311163001&visitedPages=trimlines%7Ccolors%7Cwheels%7Cinteriors%7Cengines%7Cextraequipments%7Cservices

Editováno: , autor: bouchy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 7. 2020 na 15:31, M_ike napsal:

Muze uz prosim nekdo s OIV hodit sem, co vse se pres ten jejich "shop" co je v aute da koupit? 

Narazil jsem nahodou na nejaky crazy clanek, kde se psalo o moznosti "donahrani si ambientnich barev" a "dokoupeni funkcnosti svetel" za nejaky mesicni poplatek. Coz mi prijde jako naprosta debilita.. ale rad bych se dopatral jak to tedy je. 

Bohuzel auto uz u sebe nemam abych se na to sam podival :)) 

Edit: vybava Style a paket Style plus

IMG_3122.jpg

Editováno: , autor: Georgius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavý článek pro případné zájemce o novou Octavii IV ( a nejen o ni), ohledně možného dalšího vývoje haprujícího software. Pokud nespěcháte, tak asi by to chtělo počkat, až to AUDI  dotáhne k řádnému fungování. On už ten vyhazov vrchního šéfa VW přes vývoj softwaru o něčem vypovídá.  

https://www.autoforum.cz/predstaveni/vw-rezignoval-na-vyvoj-softwaru-pro-sva-auta-na-slozitosti-zjevne-nestaci/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výňatek z facebookového profilu Martina Vaculíka ohledně Octavie IV:

 

Ano, kam klesla škodovka s uvedením octavie 4 na trh, to námi hnulo všemi. Od chvíle, kdy jsem zjistil, jak se jezdily finální životnostní testy mimo dálnice, protože se ta auta zastavovala, jak se jezdilo se zamrzlým infotainmentem s tím, že řešení přijde posléze, jak se registrovaly první vozy, aby se uniklo přísnějšímu Euro NCAP, ale dealeři dostali zákaz je prodat, jak to řešení, co mělo přijít posléze je neúplné, a automobilka se s dealery ještě hádá, že flasch systémů má trvat půl hodiny, ne čtyři (protože zoufalec, co za to nese zodpovědnost, slíbil že to spraví do určitých garančních nákladů a v zoufalství kreténa třetí kategorie se to pokusil hodit na dealery), jak se zákazníkům nepůjčují za dva dny odstavené zcela nové auto (při tom flashování umře jdena či dvě řídicí jednotky, které nikdo nemá skladem) auta náhradní, respektive když půjčují, tak na účet kolabujícího dealerství, nikoliv automobilky TO NÁMI HNULO VŠEMI A OD TÉ DOBY JSEM V HLUBOKÉ DEPRESI.

 

a další jeho příspěvek z facebooku: 

 

Ano, hned několik povinných předprodukčních testů splnili jen formálně, byl tam obrovský tlak na SOP, a tak se mlžilo a zametalo pod koberec s tím, že u Kodiaqu do házení dodělání vozu (a žehlení průseru před zákazníkem) na dealery docela prošlo. Protože tam byli motivování vysokou marží, která u tak komoditního produktu, jakým je octavie, samozřejmě nehrozí. A proto teď dealeři ztrácejí loajalitu a přestávají ten průšvih před zákazníky žehlit. Octavia 4 je krásná ukázka manažerských řešení dneška, kdy formálně se vše splnilo, ale fakticky nic nefunguje.

 

Doufám, že mě nebude žalovat, že jej tady doslovně přepisuji, ale dávám to případným zájemcům k nahlédnutí, aby si udělali obrázek, jak "poctivě" Octavia IV byla vyvíjena.

  • Líbí se mi 2
  • Díky 1
  • Pozitivní 4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Tragedie_v_JZD napsal:

v podstate popsal, jak ti funguje v jakekoli firme, v jakemkoli oboru

 

nedelal bych si iluze, ze by to kdy jindy driv bylo jinak...

 Já si ty iluze nedělám, ale auto není rohlík za 2,- Kč a tak chci za své peníze výrobek který funguje a nebudu zadarmo třeba v případě té OIV dělat testovacího jezdce. Zatím Škodovka i přes krizi jede, ale aby to tak bylo i nadále!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...