Jump to content

Škoda Octavia IV

Recommended Posts

@bojler tak to nebudeš sám, on mladý Samohýl jejich dealerské značce tímto počinem, resp. jeho osobním přístupem, docela zavařil - známým jsem tam nedoporučil objednat auto ( Zlín - Octavia) a sám jsem nakonec odstoupil od koupě Karoqa Sportline (měl jsem v hledáčku jednu jejich předváděčku) a raději si objednal nového v Hranicích. Určitě nebudu sám...

...a ta kola se mi líbí, vynikly by ještě lépe s černou barvou ? ? 

Edited by PetriCZECH

Jen taková poznámka, která může být pro někoho zajimáva... jak v poslední době škodovky (a auta obecně) proměrovaly klidně o 8 km/h, tak v oktávce  4 je vcelku přesný - při rychlostech 50, 90 i 130 je rozdíl rychlostí auto X GPS do 1km/h .... 

takže už vědí, kudy jezdíme a vědí taky jak rychle... takže v blízké budoucnosti vám jen přijde na mobil žádost o uhrazení pokuty za překročení rychlosti tam a tam... nebo rovnou zpráva, že vám zamykají možnost užívat auto do doby XY jako trest za překročení rychlosti, čehož důsledkem bylo zvýšení emisí o XYZ a tudíž jste hnusný terorista a nepřítel planety a budete eliminován... no, máme se na co těšit... :D

• Like 2
  • Upvote 1
  • Downvote 1

„Scala a Kamiq mají implementovanou funkci tzv. „Genaue Geschwindigkeit“ – jednoduše řečeno: kombiinstrument průběžně zpřesňuje signál od ABS s pomocí GPS měření. Vyrovnávají se tak chyby, které do měření rychlosti vnáší různá velikost, opotřebení a huštění pneumatik,“ vysvětluje Martin Preusker z oddělení Komunikace Škoda Auto.

„Dá se říct, že odchylka tachometru od reálné rychlosti se zde pohybuje někde mezi 0 až +5 km/h. Odchylka není konstantní, může se měnit v závislosti na okolních podmínkách. Za ideálních podmínek (typicky jízda po dálnici) rychloměr ukazuje víceméně přesně. Tato funkce bude dále nasazena v nové Octavii a počítá se s ní i do dalších nových modelů. Stávající modely (Superb, Karoq, Kodiaq, Citigo, Fabia) s nasazením nepočítají, protože správná funkce rychloměru podléhá homologaci a jakákoli změna by si vynutila nové homologační zkoušky.“

Podle dostupných informací to má co do činění s přidělováním bodů a hvězdiček při crash testech NCAP, kde se mimo jiné hodnotí i přesnost tachometru, a dále je to příprava na povinné čtení značek od roku 2022.

• Like 1
  • Thanks 3
  • Upvote 3

¨No je divné že když jsem byl v Německu dát si trošku testování maximálky :). Tak jsem na tachometru viděl číslo 259, ale při pouštění záznamu s kamery maximální rychlost dle GPS ccc 230 .... :) ? 

Jj, psal jsem to proto, že jsou v čechách tací, co si myslí, že EU a auta je špatné. Neberu emise, to je ... by museli zakázat ledadla a lodě.

O zranění nic nepsali, čelní a kolenní airbaq a moderní konstrukce vozu zafungovali na výbornou.

Ony by ty výsledky nárazu byly podobné. Jen by dostala celkově 4 hvězdy protože nemá nouzové brždění když Ti někdo vjede z boku. Viz https://www.euroncap.com/en/about-euro-ncap/timeline/roadmap-2016-2020

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By rudolfv
      Na OII 2004 jsem si nechal v servisu zapnout denní svícení . Teď jak zapnu klíček do druhé polohy ,tak svítí potkávačky. Nezhasnou ani při startování. Prakticky se nedají vypnout mimo toho, když přepnu ovladač světel na parkovačky. Je to tak dobře? Mě se to nezdá.
    • By marthass
      Ahoj.
      Potřeboval bych od Vás odbornou radu.
      1) Mám problém s klimatizací. Která spíše funguje, ale mívá nepěkné výpadky. Občas se mi stane, buď během jízdy nebo hned po nastartování, že klima prostě nefunguje. Když otevřu kapotu, ventilátor se netočí a ta hadice od kompresoru (nejspíš je to ona, taková silnostěnná, po většinu času studená) je horká. Vypnu motor, opět nastartují, ventilátor se roztočí a hadice začne být studená a klima běží. Jenže pak ujedu pár km a zase to přestane fungovat.
      2) Nejhorší na tom je, že mi to dělá od doby, co jsem ji nechal naplnit a vyčistit v autorizovaném servise (za 4 tisíce s nějakým ventilkem navíc). Byl jsem tam s tím na reklamaci, přijedu, on sedne do auta, klima funguje, takže vše v pořádku.
      Co to, prosím Vás, může být? Co mi s tím v tom servise udělali a co jim tam mám ohlásit za závadu? Před jejich zásahem to fungovalo jako švýcarské hodinky...
      Děkuji za rady
    • By lampatoje
      Prodávám vůz Škoda Octavia Combi III FL, 2,0 TDI 110 kW 4x4 ve velmi dobré výbavě (FullLED světla, tempomat, KESSY, automatická klimatizace, vyhřívané sedačky, čelní sklo i volant, ambientní osvětlení, SmartLink, tažné zařízení...). Důvod prodeje: pravidelná dvouletá obměna vozového parku ve firmě. Auto je naprosto v pořádku. Kilometry jsou doložitelné, autorizovaný servis samozřejmostí. Auto bylo ježděné především po dálnici. Spotřeba se dlouhodobě pohybuje kolem 5,6 l/100km. K vozu dám kompletní dokumentaci a přidám sadu letních i zimních koberců, sadu letních i zimních pneumatik a sadu sportovních pedálů. 

Cena: 380 000 Kč s DPH (možnost odpočtu DPH)
      Rok výroby: 3/2017
      Tachometr: 114 500 km

Palivo: nafta
      Objem: 1 968 ccm
      Výkon: 110 kW (150 koní)
      Převodovka: manuální (6 stupňová)

Servisní knížka: ano
      Země původu: Česká republika
      Barva: černá metalíza
    • By hrubyk
      Dobrý den,
      prodávám:
      + Škoda Octavia III combi greenline
      + Rok výroby 8/2014
      + Motor: 1.6 TDI 81KW / 110 ps
      + 6 st. manuální převodovka
      + Najeto 215xxx km
      + kompletní servisní historie Škoda auto
      + El. servisní kniha
      + Nehavarováno
      + Nízká spotřeba 4.3 - 5l/100Km
      Výbava :
      + Velká dotyková Navi - Columbus
      + odblokovane VIDEO ZA JIZDY
      + Bluetooth handsfree
      + Coming home&Leaving home
      + Ovládání hlasem Média,telefon
      + ABS, ASR, ESP, EDS
      + Multifunkční kožený volant
      + Interiér - látka
      + Asistent únavy řidiče
      + Maxi dot - barevné zobrazení
      + Start - Stop systém
      + 4x Elektricky ovládané okna
      + BT,SD,USB,AUX.
      + Automatické svícení
      + Denní svícení
      + Mlhovky
      + Přisvěcování do zatáček
      + Světelný senzor
      + Dešťový senzor
      + Senzor tlaku v pneu
      + Tónovaná okna
      + zatmavení zadních oken
      + Zadní světla LED
      + El.stavitelná sklopná vyhřívaná zrcátka
      + Tažné zařízení
      + Isofix
      + parkovací senzory
      + Asistent rozjezdu v kopci / Autohold
      + Automatická klimatizace
      + Tempomat
      + Škoda alu kola 16"
      nyní po velkém servisu: NOVÉ ROZVODY včetně vodní pumpy,vymena oleje a brzdovych desticek na všech kolech

Více fotek,případně video a VIN na vyžádání.
    • By Zdeněk999
      Prodám nové přední brzdové kotouče brembo max 256x22 a nové brzdové destičky ferodo premier na třmeny FSIII. Brzdy jsou vhodné na vozy Škoda Octavia, Fabia, Roomster , VW Golf, Polo, Bora, Seat Ibiza, Cordoba, Toledo, Leon, Audi A2, A3
  • Create New...