Přejít na obsah

Ofukove klapky


marekvi

Doporučené příspěvky

Zdravim. Mam Fabiu II combi 1.4 TDI rok 2009. A problem s ofukovymi klapkami. Vzduch mi fuka iba na predne sklo hoci kolecko mam nastavene na ofukovanie noh alebo aby to fukalo zo stredneho paneku na hrud. Nozem koleckom krutit ako chcem stale to ofukuje len predne sklo. Neviete ako to kolecko funguje? je tam nastavenie tych klapiek elektronicke alebo pomocou nejakeho lanka? K chybe doslo asi v servise pocas vymeny kompresora klimatizacie a riadiacej jednotky klimatizacie. Klimu opravovali v lete a ja som na zavadu s ofukovymi klapkami prisiel az v zime ked mi bolo zima nohy a chcel som nastavit ofukovanie na podlahu. Dovtedy som to stale pouzival iba na ofukovanie predneho skla. Neviem ako by to vzali v tom servise ak by som sa tam objavil po vyse pol roku a druha vec ani sa mi tam nechce lebo som s tym servisom nebol spokojny a nechcem aby mi na auto viac sahali. Bol som u znameho a ten mi urobil diagnostiku a vsetko vyzera ok a aj motorceky su ok ale nie je si isty ako funguje to riadenie klapiek ofukov ci elektronicky alebo mechanicky pomocov lanka. Ako by som to zistil? Treba rozobrat celu palubovku? Mate s tym niekto skusenosti?Vdaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim. Ved prave tym ma dost napalili. Najprv vymenili kompresor(ktory bol asi OK) a ked to neslo tak az potom nasli skutocnu zavadu a tou bola riadiaca jednotka. Samozrejme som zacvakal aj za kompresor aj za tu riadiacu jednotku a aj za obe vykony prace.Ten "novy" kompresor bol repasovany, tak som sa utesoval ze aspon ten moj ktory je asi dobry predam niekomu na bazare. No ani to sa nekonalo lebo mi povedali, ze ten kompresor mi nemozu dat lebo ide na vymenu za moj repasovany. Nevedel som ci to je pravda a tak som to nechal tak. A dorazili ma otazkou, ze si dovolili umyt mi a navoskovat auto co stoji 12euro ci to chcem ako bonus od nich alebo ci si to zaplatim. Pritom celkova faktura bola cca 600euro (robili aj nieco s capom riadenia tusim vymena atd) Nezmohol som sa na slovo a odisiel som odtial ako opareny s pocitom ze ma riadne osklbali...radsej uz staci lebo len sa zbytocne rozculim a mam pocit ze som dopadol ako hlupak .

Podme radsej k tym klapkam...

Ano, moja klima je manualna. Mne sa aj zda, ze ked som to auto zo servisu prebral tak som to kolecko chcel nastavit na ofukovanie celneho skla ale bolo akoby zaseknute. No potom to trosku puklo a kolecko sa dalo pekne otacat. Mozno prave vtedy to vyskocilo, kto vie?

Prosim Vas je to zlozite skontrolovat a popripade opravit to lanko? Nemate nahodou nejaky link alebo obrazkovy popis alebo video ako to urobit. Co treba odmontovat a ako? Skusal som nieco najst na internete ale zatial bezvysledne. Nerad by som sa do toho pustal naslepo aby som nieco neposkodil. Vdaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim. Tak uz som to spravil. Tie dielenske prirucky mi velmi nepomohli ale najviac mi pomohlo to, ze ste mi poradili, ze to bude asi vyskocene lanko. Tak som skusil odobrat maly kryt co mam vedla ovladacieho kolieska na ofukove klapky a pomocou baterky som zbadal, ze lanko bolo vyskocene v spodnej casti. Uz len ako sa tam dostat??? Nechcelo sa mi rozoberat celu palubovku a neviem co este, tak som skusil odobrat vrchny odkladaci priestor na palubke no smola...tudy cesta nevedla, slepa ulicka. Potom som to skusil zospodu, no hoci som videl kde je lanko vyskocene rukou som sa tam nedostal. Napokon som vymontoval radio. Tiez ziadna slava a pristup mizerny ale uz tam bola aka-taka medzera v krytoch kde som mohol ako-tak vopchat ruku a naslepo to vyskocene lanko napichnut na kolik. Trochu som si pomahal miernym pootocovanim kolieska na regulaciu klapiek kym to nebolo v spravnej polohe. S tym treba opatrne aby to lanko zapadlo v stravnej polohe a aby znacenie okolo kolieska na palubke sedelo aj so skutocne otvorenou klapkou. Aby sa nestalo, ze lanko pretocite o 180 stupnov a ked nastavite ofuk na predne sklo tak vam to bude fukat na nohy a opacne.Takze velka vdaka za navigaciu spravnym smerom a ochotu zaoberat sa mojim problemom.Este raz VDAKA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...