Přejít na obsah

Nakup vhodneho bezdrotoveho OBD adaptera pre kodovanie a diagnostiku Skoda/VW/Seat/Audi na smartfonoch


sk0d@

Doporučené příspěvky

Lenže mi zatiaľ nefunguje Carista free

Torque aj VAG DPF aj OBD Car detector free a Scanmaster s ním fungujú (na O3 CKFC 2014)

Akurát že Carista3.6.4 nie. Je tam treba niečo nastavovať? (BLT spárovanie..) Ja tam nič nevidím.

Pri pokuse o spojenie sa to dostane na 25%, pokúša sa to a potom vypíše že adaptér je vadný alebo nekompatibilný. Ale teplotu motora Carista zobrazí. Možno to nepozná typ motora...?? (mám Octavia III CKFC) Viac asi vo vlákne Carista.

Takže som to skúsil i na inom aute (OCTAVIA 1 RS (motor AUQ)) a adaptér tam funguje so všetkými mojim
programami. Okrem Caristu. 
Robí to isté: meria teplotu motora ale pri diagnostike to po 18% umrie.
Takže asi nekamaráti s Caristom. Zvláštne pretože v ELM237 identifieri je všetko OK.

Techsupp: Tvrdia že i keď to pozná všetky commandy, tak to môže byť problém v časovaní.

 

Editováno: , autor: kluvi
Ďalšie testy, Info z tech support
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, prosím o krátký komentář. Pokud zakoupím za 40 dolarů OBD adaptér přímo od Caristy - jsem schopný jako naprostý lajk pomocí iOS aplikace "dokodovat" klasiku (corner, rozjezd do kopce, dotankovat, případně dojezd okna atp.)?? Z popisu na stránkách i zde na foru to vypadá velmi jednoduše a výše zmiňované by snad mělo jít. Jde mi spíš o uživatelskou zkušenost, spolehlivost bluetooth, jednoduchost/složitost aplikace a jednotlivých kroků. 

 

Byť holduji technice a pokroku, nemám žádné zkušenosti s programováním ani jiným kódování. Bohužel za mých časů jsme se ve škole měli dílny a pozemky:-/

 

Díky za jakoukoli zkušenost! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JO, to jsem zapomněl napsat, neb jsem to předtím dával do kodování Fabia III, ale odtud mě admin vyrazil :-) Vůz je Fabie III, mělo by to tedy být ofiko podporované vozidlo. AJ problém není. Je tu někdo, kdo má originál Caristu anebo jsou čínské Ali klony na chlup stejné?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, četl. Omlouvám se, zdali Vás popudil můj dotaz. Vím, že je tu dost zkušených uživatelů, kteří jsou zběhlí. Je tu taky dost jelit, jako jsem já, kteří, ačkoli pozorně čtou a hledají, dokážou i takovou nebetyčnost jako dát dotaz do špatného vlákna. Takže si p_ču nerobim. Je to svět internetu...

Mě zajímal přímo originální Carista adapter a zkušenosti s ním, dopravou, fčností a možnostmi a zkušenostmi. Ale to nevadí. Číst umím, tak se už ptát nebudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezlobte se, mám na každém foru ke zkušenějším uživatelům velkou pokoru a nikdy by mě nenapadlo být schválně drzý a arogantní. Na foru nejsem tak často, nesleduji všechna témata, přesto sem občas zavítám a rád čtu zkušenosti i postřehy ostatních. Chci tím říct, že opravdu netuším, zdali vkládám dotaz do vlákna, které je k tomu určené. Nyní se to snad napravilo. 


I přesto, že jsem se proklikal na jednotlivá témata, nenašel jsem nikde uživatelskou zkušenost, kterou hledám. Proto můj dotaz: carista modul, carosta aplikace (i kdyby placená), poslední iOS (nikoli Android a patch) a seznam toho, co jde a nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakupom Carista adaptera ziska uzivatel mesacny trial na vsetky funkcie. Seznam toho co jde a nejde zisti po pripojeni na auto.  Je to individualne podla vybavy, modeloveho roku a pod.

 

A uz tu nechcem vidiet dalsie dotazy na aplikacie, rovnako ako v teme aplikacie nechcem vidiet dotazy na adaptery. Mna nezaujima ze ty hladas odpovede na ich spolocne fungovanie. Ja som tie temy rozdelil z nejakeho dovodu. Ten dovod sa mi osvedcil a su tu desiatky spokojnych uzivatelov, ktori vedia dodrzat poriadok a nespravaju sa egoisticky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Egoisticky? Nekolikrat jsem se omluvil a myslel jsem to uprimne.

To, ze jste v roce 2016 a pote o neco pozdeji zalozil dve ruzna vlakna, kde se resi vice ci mene podobne (protoze kazdy chce usetrit penize, sehnat fční levný adapter a pritom mit dokodovane fce), to jsem opravdu netusil. Do sekce ostatni me nenapadlo jit hned.

Moderator vsak muj dotaz presunul do prislusneho vlakna! Proti tomu nijak neprotestuju a jsem rad, ze to tak dopadlo. To je uz vse preci vyreseno, proc se k tomu stale vracime? Chapu, ze vas jakozto zkuseneho matadora toci dotazy nezkusenych jelimanu, ale neni to preci jen trochu prehnane?

Presto dekuji za odpoved. Na strankach Caristy jsem byl, kompatibilitu jsem overil. Prave na dalsi detaily jsem se prisel zeptat sem. Jedine co mam, je Vase rozcileni, hromadu informaci o Android patchích a beta verzích aj.

Nezbyva nez to zkusit sam jako zdejsi kolegove.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
On 6/6/2018 at 10:05 PM, Kezej said:

S akým autom (presne) si to skúšal s Caristou? Ja by som potreboval O3 2014 TDI110kW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkoušel jsem to s Leonem FR 1,4TSI 110kw 4/2018 a Caristu mám odblokovanou verzi 3.6.4.

Zatím jsem jen vypnul start/stop metodou A. Chci se ale stáhnout novější verzi Caristy pro nastavení více věcí.

S tou tvojí O3 bych řekl, že by něměl být problém...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 2. 2018 na 21:15, JayBee1 napsal:

Funkční adaptér s poměrně rychlým dodáním (18 dnů) za cca 82 Kč podle aktuálního kurzu (objednával jsem ten černý, ale to je jen obal, střeva budou u všech stejná): https://www.aliexpress.com/item/Super-Mini-Elm327-Bluetooth-OBD2-V1-5-Elm-327-V-1-5-Android-Adapter-Car-Scanner/32815897021.html

 

!_Screenshot_2018-02-05-20-30-42-793_com.applagapp.elm327identifier.png

 

ELM327_Identifier_log0.txt

Potvrzuji i u sebe funkčnost tohoto adaptéru s Caristou, bral jsem též černý. Doporučuji.

2018-06-03 14.25.37.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

22 hours ago, Kezej said:

Zkoušel jsem to s Leonem FR 1,4TSI 110kw 4/2018 a Caristu mám odblokovanou verzi 3.6.4.

Zatím jsem jen vypnul start/stop metodou A. Chci se ale stáhnout novější verzi Caristy pro nastavení více věcí.

S tou tvojí O3 bych řekl, že by něměl být problém...

Lenže mne Carista funguje OK sO1 a nefunguje s O3..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 hours ago, Axess said:

Potvrzuji i u sebe funkčnost tohoto adaptéru s Caristou, bral jsem též černý. Doporučuji.

2018-06-03 14.25.37.jpg

Píšte prosím i s akým autom ten carista a dongle funguje. Mne napríklad funguje s Octavia1 2002 (Protocol2 tuším)a nefunguje s Octavia3 2014 (protocol6)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil bych použít novější verzi Caristy. Dnes jsem zkoušel verzi 3.7 a mj. mi nabídla více "funkcí" k nastavení...

Nebo pak zkusit půjčit od někoho jiný adaptér nebo obětovat pár kaček za nový číny, který je vyzkoušený na O3 s tvým motorem.

Je to ale divné, že s ostaními app adaptér funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Riešil som to so supportom a údajne to môže byť nejakým zlým časovaním...

 

Dá sa v caristovi zistiť s akými jednotkami sa bavil? Našiel som adaptér (starý) s ktorým to funguje, sú tam závady ale mimo motor (a to ešte nejaké podivné).

 

Čo sa týka customizácie, tak sa mi už podarilo vypnúť S/S, zmeniť nastavenie svetiel, zrušiť gumový plynový pedál, zvýšiť samosvornosť el. diferenciálu, zmeniť funkciu tlačítka ESC off...

Niektoré mi ale nefungujú, napríklad naklonenie spolujazdcovho zrkadla pri cúvaní. Písať dotazy sem keď sú to veci špecifické pre O3 a pod?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...