Přejít na obsah

Nakup vhodneho bezdrotoveho OBD adaptera pre kodovanie a diagnostiku Skoda/VW/Seat/Audi na smartfonoch


sk0d@

Doporučené příspěvky

Dobrý den. Mám na Vás otázku nedaří se mi rozjet CARISTU s tímhle adaptérem na octavii 3 1,6TDI CR , rok 2013. Jeho test taky. Bude to vůbec možné? nebo raději mám koupit origo adaptér carista? Caristu mám nainstalovanou v Huawei nova ,android 7, verze caristy 3,8 beta 16. Děkuji.

IMG_20190123_164513.jpg

50402486_365057447379737_5120811441695227904_n.png

Editováno: , autor: JFABO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fungovat by měl, mě dělal problém mobil, který se spároval s rádiem a k adaptéru už se nepřipojil. Musel jsem to vyřešit tak, že jsem měl sebou mobil (ten se spároval s rádiem) a v tabletu jsem měl Caristu a spojil ho s adaptérem. Na OIII mi to fungovalo, i na Rapidu a FIII

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, osobne napsal:

Super dík , a jaký adaptér jsi koupil nebo který by jsi mi doporučil. Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ho reklamoval, že nepodporuje plně verzi protokolu 1.4, prodejce nejdřív dělal jako že to nechápe, že adaptér je verze 1.5 a ne 1,4 a pak nakonec slíbil poslat jiný, když neotevřu spor a samozřejmě se na to vykašlal podvodník a nic neposlal, tak jsem se rozhodl, že na něj udělám také boudu, u stejného prodejce jsem objednal pod jiným účtem ten nejdrražší ELM327 verze 1.5, co měl v nabídce a když mi dorazil, tak jsem ověřil, že je funkční, pak jsem hned otevřel spor a dal jsem tam foto toho předchozího ELM327 co nefunguje, jako že mi poslal nesprávné zboží, aliexpress mi peníze z druhé objednávky vrátil, protože už podle fotky šlo o jiné zboží. 

 

nefunkční: https://www.aliexpress.com/item/V1-5-ELM327-Bluetooth-Super-MINI-ELM-327-Version-1-5-With-PIC18F25K80-Chip-OBD2-OBDII/32825352433.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2cde4c4dfljkJ3 

Screenshot_2018-08-27-12-42-11.png

 

funkční: https://www.aliexpress.com/store/product/2018-New-Mini-OBD2-Eml327-V1-5-Bluetooth-Adaptor-Car-Auto-Diagnostic-Scanner-for-Android-PC/2944035_32866745664.html?spm=2114.12010615.8148356.8.7f772f29ZKbMA7

Screenshot_2018-02-24-10-20-16.png

 

Editováno: , autor: osobne
  • Pozitivní 2
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z ali som si objednal bluetooth adaptér avšak po pripojení do diag. zásuvky to nič nerobí ani sa nerozsvieti žiadna dióda. Toto je už druhý čínsky adaptér čo som skúšal z rovnakým výsledkom. Kolegovy však funguje.

Takisto VCDS čínsky kábel čo mám mi ide bez problémov. 

Viete mi poradiť?

Oct 2 FL 2009

 

UTB8PDUODyaMiuJk43PTq6ySmXXaa.jpg

Editováno: , autor: Tibos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, před časem jsem řešil stejné dilema. Jaký adapter koupit. Nakonec mi přišlo rozumné koupit origo CARISTA adapter. Z několika důvodů:

 

1. Mám záruku, že na něm pojede carista i VAGDPF

2. Je malý (opravdu malý). Příčný průžez je v celé jeho délce stejný a je velký jako OBD zásuvky! To bylo pro mně v podstatě klíčové, protože zásuvka na SII je utopená v obložení a spousta adaptérů se k ní nedostane.

3. Cenový rozdíl adaptéru CARISTA (z amazonu) a adapterů z aliexpress už není tam veliký. Zvlášť, pokud by prvně objednaný adapter nepodporoval správné protokoly.

 

Výsledek: S origo CARISTA adaptérem jsem admíru spokojený a peněz (20€ , cca 500,-) nelituji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, koudy_123 napsal:

Příčný průžez je v celé jeho délce stejný a je velký jako OBD zásuvky!

 

Pravda, to je potřeba zdůraznit. Carista adaptér je svým tvarem poměrně ojedinělý (viz tento obrázek) a některá auta mají opravdu okolo zásuvky zatraceně málo místa.

 

Druhá věc je délka. Některá auta mají zásuvku pod krytem a pokud chce člověk s adaptérem jezdit, musí být tak krátký, aby se pod kryt vešel. Tady by mohl carisťácký narazit, protože je přecejen delší než ty malé čínské. Můžete někdo potvrdit/vyvrátit, že se Carista adaptér vejde pod kryt Fabie II?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, ja som vsadil na istotu a kupil na amazone.de Caristu adapter. Dodane to bolo do 4dni a funguje na 100%. Ani som netusil ze tolko funkcii sa da cez tento adapter a program nakodovat. Auto uz nakodovane mam cez VCDS, ale keby som predtym vedel co dokaze Carista, tak urcite by som ju kupil uz skor... Akurat co sa tyka vypisu zavad, VCDS vyzera byt podrobnejsie a skor sa clovek dozvie na nete o aku chybu ide.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

14 hours ago, sato1 said:

Ja som Caristu kupil odtialto:

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B00YVHGTBM/ref=ppx_yo_mob_b_post_ship_o0_img?ie=UTF8&psc=1 za 19,99eur

+ cca 6eur posta na SR

 

Super, takže origo vemu primo z jejich stranek (jistota) 

appka taky od nich 

 

jen ještě - jaký je pořádně rozdíl mezi touhle a pro verzi? (Pro jde koupit asi kdykoliv že?) jestli věci jako start stop atp jdou s obyč verzi nebo už je to na tu pro

 

děkuju! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Zdravím, mám Bluetooth adaptér, který by měl podporovat všechny protokoly podle programu. Ovšem, není to ELM327 typ, nemá to na sobě napsáno.

 

Jenže aplikace Carista (zkoušené 2 odblokované verze z vlákna Carista) mi píše, že adaptér nepodporuje. Mám nového Rapida, poslední sérii co sjela z linky pomalu.

 

Bude problém v mobilu nebo v adaptéru? Co myslíte?

 

 

IMG_20190404_155405.jpg

Editováno: , autor: otilrak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...