Přejít na obsah

Nakup vhodneho bezdrotoveho OBD adaptera pre kodovanie a diagnostiku Skoda/VW/Seat/Audi na smartfonoch


sk0d@

Doporučené příspěvky

Zaujimave je, ze uz davnejsie som skontroloval ten origo Caristacky cez ELM identifier, a bol identicky ako čínsky (je to niekde tu v teme).

 

Ak by som sa opustil a zacal konšpirovat, tak to vyzera na konkurencny boj, ze appka po rozoznani bluetooth nazvu adaptera naschval vyhodi tie hlasky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

dnes mi došel taky Čína OBD adaptér z Aliexpressu - objednán 2.1.

 

výsledek z ELM327

Screenshot_20200121-111323.thumb.png.414b4f4e1a740199b9a09d59c1ed2400.png

 

aplikace Carista a VAG DPF funkční !!! (jiné jsem zatím nezkoušel)

 

případně odkaz:   https://www.aliexpress.com/item/1661626480.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dFxn3wN

Pokud budete objednávat, tak objednat verzi s bluetooth v1.5 - double board version !

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 1. 2020 na 20:51, sk0d@ napsal:

Zaujimave je, ze uz davnejsie som skontroloval ten origo Caristacky cez ELM identifier, a bol identicky ako čínsky (je to niekde tu v teme).

jj, je to tak.

Vyzkoušel sem (vše s origo adaptérem Carista) Carly v. 41.28  i Carly for VAG v. 17.16 a fungují obě až na jeden detail, když po ní chci Live Data, tak mě pošle do řiti ať použiju jejich adaptér :-)

Editováno: , autor: šulda
Oprava txt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahojte chcem si len overiť informácie či som to všetko správne pochopil na funkčnosť diagnostických aplikácii ktoré sú na prvej stránke potrebujem verziu 1.5. Verzia ktorá  by podporovala protokoly až po 2.1 by nefungovali korektne s týmito aplikáciami??  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

The adapter is dead. Long live the adapter.

Vcera ma opustil moj 6rocny kamarat. Podla pitvy / info z netu to bol kvalitny klon. Bohvie co ho skolilo. Kazdopadne vela posluzil. Nakodoval XY aut + moje hranie s appkami.

Prikladam fotky, len pre silne zaludky.

Tu je pre elektrikarov nejaky podrobnejsi clanok o crevach OBD adapterov http://cvtz50.info/en/elm327/Adapter 01.jpgAdapter 02.jpgAdapter 03.jpgAdapter 04.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau,  zakoupil jsem:

https://www.aliexpress.com/item/1874800254.html verze ICAR 2 Bluetooth

Carista i Carly se zda byti funkcni (Audi B8). Velikou vyhodou je, ze adapter je v CZ skladu u Prahy, takze za 2 dny je doma.

 

Vzhled adapteru:

obrazek.thumb.png.79fb2f15141150517baace3ad134ff7d.png

 

_______________________________________

UPDATE: Tak Carly funguje dost omezene... Ale nejak funguje. Carista OK.

 

 

Editováno: , autor: embino
doplneni INFO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahojte, chcel by som sa spytat par otazok ohladne tychto adapterov, kedze som novy tak niektore vase odpovede nechapem tak rad by som keby mi niekto vysvetlil.

da sa s takymto adapterom aj kodovat napriklad komfortne funkcie auta (prisvecovanie fo zakrut hnlovkami, denne svietenie atd...)?

mam doma a4 b7 a octavia 3 facelift. jeden adapter bude podporovat obi dve auta? 

ako sa pripojim cez telefon na adapter - je nejaka aplikacia alebo ? 

dakujem za vase odpovede :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kedze nova situacia znamena pre niektorych z nas viac volneho casu, rozhodol som sa ze si nastudujem par malickosti o BLUETOOTH adapteroch.

 

Okrem toho ze ich vieme rozdelit na dve skupiny podla čipu/protokolu ELM:

 

1. ELM 1.5

2. na houby ELM 2.1 atd.

 

mozeme tu prvu skupinu rozdelit na:

 

1.A. tie co vedia pracovat s Bluetooth 4.0 LE (low energy) ale aj so starsim typom Bluetooth

1.B. tie co vedia pracovat iba s Bluetooth 4.0 LE (low energy)

1.C. tie ostatne co pracuju iba so starsim typom Bluetooth

 

Rozhodol som sa zamerat na skupinu 1.A, jej vyhody:

- mala by fungovat so vsetkymi aplikaciami

- nevypadava mi spojenie napr s Torque Pro, ak mam zapnutu GPS. Je to zrejme dane aj chipsetom smartfonu, ktory pri predchadzajucom adapteri so starsim typom Bluetooth nevedel naraz spracovat data aj z geolokačneho čipu (Carista adapter s Bluetooth 4 LE tymto problemom netrpi)

- funguje s Androidom aj Apple. Adapter si moze pozicat ktokolvek z rodiny a priatelov. Majitelov symbianov nepocitam, tych je uz asi len 5 v celej europe [emoji1787]

 

Pri hladani adapterov patriacich do skupiny 1.A som nasiel ako najlacnejsi "VIECAR" za cca 11€. Uz som objednal. Ked dorazi, podam hlasenie.

 

Nejake info su tu

 

https://www.carscanner.info/choosing-obdii-adapter/

 

ale aj tu

 

https://www.obdautodoctor.com/scantool-garage/new-bluetooth-low-energy-dongles

 

VIECAR.thumb.jpg.737e3cdfa044db3772538fbdbd92a09b.jpg

Editováno: , autor: sk0d@
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

ještě bych tu 1. skupinu  rozdělil na:

a. Bluetooth

b. WIFI

 

Zkušenosti nemám; můj adapter je teprve na cestě :-(

Chtěl bych wifi adapter ale z pohledu laika jsem považoval za jistější objednat nejprve Bluetooth adapter.

Takže wifi adapter by mohl být v 2. kole, pokud se zadaří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky nad tím uvažuji. WiFi má větší datovou propustnost proti BT, ale to zrovna u adaprétu není to podstatné. Nehledě na to, že WiFi má mnohem větší spotřebu a taky telefon dokáže být připojen pouze k 1 WiFi zařízení. Kdežto BT zvládne několik. Tedy nevidím důvod shánět WiFi adaptér.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 31. 3. 2020 na 13:04, embino napsal:

Cau,  zakoupil jsem:

https://www.aliexpress.com/item/1874800254.html verze ICAR 2 Bluetooth

Carista i Carly se zda byti funkcni (Audi B8). Velikou vyhodou je, ze adapter je v CZ skladu u Prahy, takze za 2 dny je doma.

 

Vzhled adapteru:

obrazek.thumb.png.79fb2f15141150517baace3ad134ff7d.png

 

_______________________________________

UPDATE: Tak Carly funguje dost omezene... Ale nejak funguje. Carista OK.

 

 

 

Ahoj a VAG DPF jsi zkoušel? Diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...