sk0d@

Nakup vhodneho bezdrotoveho OBD adaptera pre kodovanie a diagnostiku Skoda/VW/Seat/Audi na smartfonoch

81 příspěvků k tomuto tématu

Kup ten který jsem bral já. Já bral před měsícem a je dobrý. Odkaz je o pár odkazů výše. Prodejce přímo uvádí že je pro verzi 1.5 a pokud to uvádí i ten u kterého jsi objednal, tak bych zadal full refund. Měli by ti to dát. Jen pospíchej jestli už jsi potvrdil dodavku. Máš na to jen 15 dní. 

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj bavil jsem se s kolegou v práci a ten mě hodně postrašil, že nějakému jeho známému diagnostika z Číny odpálila ŘJ auta. :/ stalo se to už nějakému známému od vás? :/ já jsem zatím bez problémů ale bojím se teda. :( Prý se mu uvolnily uvnitř kontakty a spojily k sobě a odpálily ŘJ ihned po připojení. 

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Budem velmi nerad ak to tu sklzne na uroven jpp.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Dneska mi přislo toto :

https://www.aliexpress.com/item/ANCEL-ELM327-V1-5-ELM-327-Bluetooth-Adapter-OBD-SCAN-Mini-Car-Diagnostic-tool-Elm327-OBD2/32778198800.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.Y2C1Ha

a do superba 2 r.2013 to vubec nepasuje konektor je uplne jinej

poradi nekdo kdo ma superba 2 od roku 2013 jaky koupit?
Diky...
A nedáváš ho tam opačně? Ne že bych z tebe chtěl dělat nějakého negramota, ale občas je problém v absolutní banalitě.
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Stringo - dej sem fotku zásuvky na adaptéru. Na Aliexpressu to není vidět

Upraveno uživatelem Kotlick
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tady je to. Zástrčka v autě (Octavia II) a ELM OBD II BT adaptér. Doufám, že už funguje vkládání obrázků přes tapatalk a že to bude vidět...338b415acb273c063b9643600280cf6f.jpg2e0c377ad34c588b05b96150cf35c48c.jpg4d5c19b072fa93a4283308938c495605.jpg

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Hmm tak nevím, vypadá to že by to mělo pasovat. Nejde to tam vůbec strčit? Já mám od Sunny softu z česka a jde to tam celkem ztuha, ale funguje.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dnes mi prišiel tento adaptér z aliexpressu:

https://www.aliexpress.com/item/Super-Mini-ELM327-OBD2-Bluetooth-V1-5-327-ELM-Mini-Auto-Car-Diagnostic-Interface-Scanner-Accessories/32324880041.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7jt4ak

Hneď som ho bol otestovať a je v poriadku.

Skúšal som ho na ver. 3.5 beta-12. Vidím, že som tu dlho nebol :-).

Screenshot_2017-11-13-12-44-25.png

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Odesláno (upraveno)

Zdarec, taky mam problem s adapterem z Ciny. Konkretne tento:

https://www.aliexpress.com/item/Top-Quality-ELM327-v1-5-Super-mini-obd2-Bluetooth-Scanner-Code-Reader-for-Android-phone-Windows/32690134452.html

jak zminoval @kernelpicnic bohuzel nejde mi tam narvat do OBD zasuvky na mem Skoda Rapid 2013.

Zkousel jsem to vsemozne orezat, aby se to tam dalo lepe zatlacit, ale nejak se te potvore nechce a kdyz s tim trosku zakvedlam, tak kontrolky jenom probliknou a pak zhasnou. Ty konektory jsou tluststi nez na mem starem OBD,, ktere dosluhuje a bohuzel nema podporu formatu co bych potreboval :(

Tak tenhle adapter na Skoda Rapid asi nekupujte.

UTB8M.M.qXfFXKJk43Otq6xIPFXaF.jpg

UTB8Fg.5qmnEXKJk43Ubq6zLppXa5.jpg

Upraveno uživatelem tom.i
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak je oba otevři a střeva z nového vsuň do těla starého. Piny by měly být naprosto stejné, tak by to neměl být problém.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To by slo, uvidim co me napise jeste cinan a pokud napise ze nemuze pomoct, tak to kucham a zkusim to nejak prepajet.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Není třeba nic pájet. Měl jsem to rozebrané. Stačí vycvaknout ve spoji (možná to bude pojištěné lepidlem a budeš to muset nožíkem odříznout). Uvnitř je tišťák a destička s těmi piny a drátky, celé to vyndáš a přehodíš do druhého plastu, který ti jde do OBD konektoru zastrčit. Ten plast je obal a elektronika je v něm jen vložená. Zítra se podívám v compu, jestli nemám fotku jak je to rozebrané.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

JJ pocitam ze tam bude nejakek tistak, ale myslel jsem si ze to bude na ty piny nejak napajeny. Ale pokud je to takhle easy, tak to je v poho. Jen me udivuje, ze ten muj cernej adapter je takova krava. Tak doufam, ze prodavaji pridavnej vzduch v krabicce :D

Za fota budu rad. Diky moc ;)

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Odesláno (upraveno)

Tak fotky rozebraného adaptéru (co jsem rozebíral bratrovi) jsem nenašel, tak jsem rozebral můj a všechno je stejné až na to, že bratrův adaptér měl piny na destičce a ta byla vsunutá v tom plastu, já mám piny natvrdo v tom plastu, takže u mě by bylo nutné je zkusit vytáhnout (jestli jsou jen nasazené v díře), nebo odpájet a připájet na druhé piny v druhém adaptéru. Každopádně takhle to vypadá asi ve všech adaptérech a přepájení je otázka chvilky, hlavně si vyfoť jaký drátek vede k jakému pinu a odpoj svorkovnici kablíků od tišťáku. Ať se zadaří ;)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Upraveno uživatelem Stringo
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Super dikes. Jsem pripraven i na pajeni, to mi problem nedela ;)

1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Taky mám tento bílý a naprostá spokojenost hlavně zatím všude pracuje na výbornou jak fábie octavie i superb.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já mám z ALI a funguje taky všude a na jedničku, chce to jen pořádně číst a neřešit problém až po nákupu špatného modulu

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Podobné příspěvky

• Od sk0d@
      Kedze sa mnozia dotazy ohladom kontroly zanesenia DPF, v kratkosti predstavim Android aplikaciu, ktora to pri kompatibilnych motoroch dokaze velmi jednoducho nacitat.

Hlavnym parametrom, ktory nas zaujima je "Soot mass - mnozstvo sadzi", no aplikacia dokaze okrem ineho nacitat aj cas a vzdialenost od poslednej regeneracie a teploty na vstupe a vystupe z filtra

Aplikacia existuje v dvoch verziach, platenej a ochudobnenej bezplatnej.

Uzivatel @Radas1 sa jej podrobnejsie venoval TU.

Aktualne je jedina spravne fungujuca cracknuta verzia 2.17.6

Rovnako ako pri ostatnych aplikaciach vyzadujucich pristup ku specifickym protokolom, aj tu autor odporuca spravny vyber OBD Bluetooth adaptera.

Citacia z Google play:
      "About ELM327 adapters:
      Currently on the market you can find a huge list of low cost clone ELM327 adapters using a cloned simplified version of the ELM327 chip; using these adapters with this app may introduce readings errors and also car connection problems or app freezing.
      For an optimal use I suggest a good quality adapter like an OBDLink LX, but the app also works with cheap adapters provided decent quality."

Tento isty vyvojar tiez vydal aplikaciu "ELM327 Identifier", ktoru uz niektori poznaju z temy nakupu adaptera.

DISKUSIA O NAKUPE ADAPTERA JE V SAMOSTATNEJ TEME, PROSIM CTENYCH UZIVATELOV FORA ABY SVOJE OTAZKY A SKUSENOSTI OHLADOM NAKUPU SMEROVALI DO NEJ.