Přejít na obsah

Nakup vhodneho bezdrotoveho OBD adaptera pre kodovanie a diagnostiku Skoda/VW/Seat/Audi na smartfonoch


sk0d@

Doporučené příspěvky

V 4. 4. 2020 na 21:51, Blaza93 napsal:

 

Ahoj a VAG DPF jsi zkoušel? Diky moc

VAG DPF funguje, ten funguje i s mene narocnymi adaptery.

Co jsem zatim zkousel tak narocnost aplikaci na adapter je nasledujici: Torque -> Car scanner -> VAG DPF -> Carista -> Carly

 

@LuCasX načetlo to seznam třech jednotek u jedné nešlo ani načíst aktuální nastavení. U těch ostatních dvou šlo prohlížet aktuální uložené hodnoty. Nezkoušel jsem nic měnit, protože jsem měl všechno hotové přes Caristu.

Editováno: , autor: embino
dalsi odpoved
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Jak tady kdysi někdo zmiňoval funkční adaptér z Alzy, tak jsem ho zkusil koupit... a myslím, že suverénně vedu v nepodpoře snad úplně všeho. Nefunguje s ním vůbec nic. Takže kdyby ho chtěl někdo na hraní,.. ;)
Screenshot_20200418-152140.thumb.png.ff023f857327145d2a783b6725401010.png
Zbehni do Alzy a vymeníme ;-)

Odoslané z SM-G955F pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak nevím, jestli mám jenom smůlu, nebo je se mnou něco špatně ("B" je správně)... Dorazil mi druhý adaptér o kterém tady lidi psali, že funguje. Tentokrát toho ale adaptér funguje až moc a Carista ani nic dalšího s ním nekamarádí a hlásí nefunkční adaptér :(

 

Ještě mám na cestě dva další, tak uvidíme jestli se aspoň jeden chytne :D

 

PS: celkem by mě zajímalo, v čem se liší? Navenek vypadají stejně, nevěřím že by Číňan dělal pro každý adaptér jiný HW, takže bych tipl pouze na jiný firmware. Nedá se někde stáhnout na přeflešovat? ;)

PPS: chápu že když adaptér nepodporuje téměř nic (jako ten můj první), tak nefungují ani aplikace - ale proč se Caristě, Carly, atd,... nelíbí to, že adaptér umí něco víc?

Screenshot_20200508-102622.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
před 13 hodinami, Lion_K napsal:

ALZA minulý týden naskladnila adaptér "Mobilly OBD-II BT".

Kódoval jsem s ním pouze asistenta rozjezdu do kopce v Caristě - funkční.

Zapoměl jsem udělat kopii obrazovky ELM identifier, ale bylo to stejný jak v předchozím příspěvku od "sk0d@".

 

 

@Lion_K funguje ti aj citanie dat DPF ? nemas problem s pripojenim k adapteru ak je stale zasunuty? Nemusis ho obcas vytiahnut (restart)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@bodoo Adapter stále zasunutý nemám. Koupil jsem ho jen kvůli rozjezdu do kopce. Takže jsem ho v zásuvce měl zapojený jen 2x. Poprvé když jsem vyšel z Alzy a zkoušel jsem jestli se v pořádku spojí a budou v ELM identifieru zelená políčka (jinak bych ho obratem vrátil). A podruhé, na druhý den, když jsem funkci asisenta rozjezdu do kopce přes Caristu zapnul.

Vždy jsem ho ze zásuvky vytáhl. Nic víc jsem nezkoušel, protože to nepotřebuji.

Čtení dat DPF jsem taky nezkoušel.

 

\\Edit: Zapoměl jsem napsat že jsem si na mail nechal poslat výpis z Caristy (ECU info obtained with Carista 5.1 beta-6 for Android:) a to taky fungovalo, v mailu jsem měl komplet výpis.

Editováno: , autor: Lion_K
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Ahoj, chci se zeptat, můžu nechat OBD adapter stále zapojený v zásuvce, nebo ho musím pokaždé vytahovat. Jde mi o to, zda se zásuvka po uzamknutí vozidla vypne, nebo je pod napětím stále? Mám strach abych ho tam nenechával zapojený a jednou s autem už neodjel - že mi to vytříská baterku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahojte,

 

pozdielam s vami moje skúsenosti s troma adaptérmi, ktoré som skúsil - auto: Octavia 2 facelift combi, 2.0 TDI CR CFHC

Kúpil som tri adaptéry z alza.cz

 

(wifi) Sixtol - tento som si nakoniec nechal. stojí rovnako na alze ako u výrobcu. (399czk)

sixtol z alzy

IMG_20201114_151752_resize.thumb.jpg.41791cdcd6db801160b4b0c3965a091a.jpg

wifi.thumb.png.260b5e470f579813edb5344eee1f4da5.png

 

(bluetooth) Geko

Geko z Alzy

nezmestil sa mi do portu aj keď na pohľad vyzarajú rovnako ako ten Mobilly. (niekto predomnou tu túto skúsenosť už spomínal, ale bol som zvedavý)

IMG_20201114_150909_resize.thumb.jpg.99f368f058350c188bd9c2db4f27fb09.jpg

 

(bluetooth) Mobilly

Mobilly z Alzy

IMG_20201114_150214_resize.thumb.jpg.54c451c648cc781165a4e0e4ba79b4a6.jpg

Screenshot_20201114-150537.thumb.png.fbdd5b85e361d169b8f97766e1f52dac.png

 

Oba mi fungujú, so zamknutou caristou našli rovnaký počet chýb. S odomknutou Caristou som používal len wifi adapter, pretože som si tie aplikácie nahral do notebooku do android emulátoru - LDPlayer4 (freeware) a ten sa mi nepodarilo spojiť s BT adaptérom.

 

Sixtol adaptér

som taktiež skúšal s VAG-DPF free aj cracknutou, taktiež som s tým skúšal iné aplikácie (Torque free, SX OBD, Car Scanner).

Jedinú nevýhodu vidím v tom, že tak ako na BT tak ani na Wifi adaptér sa nedá nastaviť custom heslo. Wifi je dokonca úplne bez hesla. Na adaptéry sú svetelné diody, ktoré signalizujú či je to správne pripojené (predpokladám). Nejako to preblikáva a ostáva svietiť potom na zelenej :).

Editováno: , autor: aquilla
Linky som upravil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdarec kluci.

Mi kdysi dalo dost prace než jsem našel na ali něco funkčního.

Ted shaním pro kamoše.

Co toto?

https://www.alza.cz/auto/mobilly-obd-ii-bluetooth-d5887801.htm?o=3

https://www.alza.cz/auto/mobilly-obd-ii-bt-d4624328.htm

Jde mu hlavně o čteni a mazaní chyb, nejraději apka v češtině.

Dik

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím, potřeboval bych poradit. Koupil jsem si bílé OBD ze sunnysoftu a vůbec se mi nedaří připojit k F2 před FL. Závady nenačte žádné (s jednotkou se to ale asi spoji), v service můžu udělat jen emission test, a přes customization mi to napíše, že auto neodpovídá. :( Potřeboval bych hlavně smazat interval z maxika :D

Mám poslední upravenou aplikaci, dveře zavřené, klíček v první poloze.. Když to střčím do konektoru tak to svítí červěně a bliká zeleně.
Mám jít na reklamaci, nebo hledat problém někde jinde ?
Díky za pomoc.

Tak bohužel carista na moji fobii podporuje pouze diagnostiku a emisní test, popravdě by mě to ani nenapadlo, myslel jsem že interval resetovat půjde. Bohužel přes tlačítko na budíkách se mi to nedaří, interval už je přejetej jak o KM, tak o dni (servis jsem si už udělal)
 

Screenshot_20210407-170404113[1].jpg

Editováno: , autor: 3dclub
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...