Přejít na obsah

Aplikacia Carly for VAG + ELM327 adapter


sk0d@

Doporučené příspěvky

Aplikacia Carly for VAG umoznuje diagnostiku a nastavenie niektorych funkcii na koncernovych vozidlach. Na domovskej stranke najdete zoznam podporovanych vozidiel. Zaujimavou funkciou je aj "Used Car Check", ktora pri podporovanom vozidle slubuje zistenie pripadnej manipulacie so stavom najazdenych km.

 

Existuje verzia pre Android aj Apple.

 

Co potrebujete:

 

  • Samotnu aplikaciu - da sa stiahnut skusobna verzia, ktora umoznuje jednorazovu diagnostiku a zistenie manipulacie s km (aktualne sa snazim prist na sposob ako odomknut plnu verziu, bohuzial Lucky Patcher-om sa mi to zatial nedari)
  • ELM327 adapter - ja som pouzil cinsky klon Bluetooth 1.5 z Aliexpress
  • Kompatibilne auto - kompletny aktualny zoznam je tu

  Prikladam par screenshotov po pripojeni Skoda Rapid

Carly01.thumb.jpg.4066b3646737b0e606ac504b05075b09.jpgCarly02.thumb.jpg.86c588050418ff7087d12ae5934a8e7b.jpgCarly03.thumb.jpg.b53f6a25e3615ee357164f139f808cf9.jpgCarly04.thumb.jpg.747c75d257256d6a6d1926d23b75d6fc.jpg

 

POZOR, TREBA POUZIT SPRAVNU VERZIU ADAPTERA, NA TRHU SU AJ ZLE KUSY (POTVRDENE SKUSENOSTAMI UZIVATELOV), VIAC INFO NAJDETE V SAMOSTATNEJ TEME, PROSIM CTENYCH UZIVATELOV FORA ABY SVOJE OTAZKY A SKUSENOSTI OHLADOM NAKUPU SMEROVALI DO NEJ.

 

Edit 29.10.2018: posledna odomknuta verzia 11.7 je tu

Editováno: , autor: sk0d@
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Carly for VAG 9.91 Pro: https://mega.nz/#!axhiXDZa!qaDVO9FhZGWZzscpVSgKBWi28DL-g88i9woV1iU7q3k

Odkaz získán zde: https://cartechnology.co.uk/showthread.php?tid=32624&highlight=Carly+for+VAG

Je to asi opravdu Pro verze, vyzkoušejte. Mě se zdá ta aplikace dost složitá a stále mě odpojuje s tím, že si mám koupit jejich BT adaptér (přestože s Caristou můj adaptér funguje OK), takže jsem ji nezvládl ani pořádně vyzkoušet.

 

Nezkoušel jste někdo také tuhle appku: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.voltasit.obdeleven&hl=cs ???

V popisu je uvedeno také kódování.

Editováno: , autor: osobne
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:worthy @osobne skvele. Prave som ju bol skusit, spojila sa bez problemov s cinskym adapterom. Rovno som spustil funkciu "Used Cars" a poslal si report na mail:

Battery Charge:	80.00 %
Battery: 12.6V
Fuel Consumption:	6.00 l/100km
Front Crashes from Airbag:	0.00 
Rear Crashes from Airbag:	0.00 
Driver Crashes from Airbag:	0.00 
Passenger Crashes from Airbag:	0.00 
Rollover Crashes from Airbag:	0.00 
Last engine software flashing:	18.02.2016
Number of saved mileages:	20
Current mileage from dashboard:	17944.00 km
Span from lowest to highest mileage:	1780.00 km to 17944.00 km
Highest saved mileage: (indicating tampering/manipulation)	No mileage higher than dashboard mileage

 

Co sa tyka OBDeleven, cca pred tyzdnom som natrafil na udajne odomknutu verziu (predpokladam nekonecne kredity). Aj som ju poslal uzivatelovi @luban (ma ich adapter), tak uvidime ci to otestuje a podeli sa s nami o info.

Editováno: , autor: sk0d@
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to máš dobré, mě přišlo na email toto:

Citovat

<--- Carly Car Check --->
Manipulation: No

VIN Only available with Original Carly for VAG Adapter (Generation 1 or VAG Plus)
Battery Charge: This data is not available in your car.
Fuel Consumption: This data is not available in your car.
Front Crashes from Airbag: Only available with Original Carly for VAG Adapter (Generation 1 or VAG Plus)
Rear Crashes from Airbag: Only available with Original Carly for VAG Adapter (Generation 1 or VAG Plus)
Driver Crashes from Airbag: Only available with Original Carly for VAG Adapter (Generation 1 or VAG Plus)
Passenger Crashes from Airbag: Only available with Original Carly for VAG Adapter (Generation 1 or VAG Plus)
Rollover Crashes from Airbag: This data is not available in your car.
Last engine software flashing: Only available with Original Carly for VAG Adapter (Generation 1 or VAG Plus)
Number of saved mileages: Only available with Original Carly for VAG Adapter (Generation 1 or VAG Plus)
Current mileage from dashboard: Only available with Original Carly for VAG Adapter (Generation 1 or VAG Plus)
Span from lowest to highest mileage: Only available with Original Carly for VAG Adapter (Generation 1 or VAG Plus)
Highest saved mileage: (indicating tampering/manipulation) Only available with Original Carly for VAG Adapter (Generation 1 or VAG Plus)
 

Citovat

Fault Report - Carly for VAG - Version: 9.91 FV

ID1: 2c2970b9-2d78-470d-9a98-b99414d10a36-85c
ID2: c451f687-57ee-4100-81c1-6781a01a45bf-bb0-1e86734222cb10b
INFO:  0106DCCBBBAA9A896D5C4C3B2B1AA0
Base: Skoda/ VW
Build-Year: 2017
Faults: 1
ECUs: 15
Filter: just found
Model: Skoda Yeti (-, -)
Battery: 11.8V
ADDITIONAL OBD: ONEnhanced communication
Normal connection
normal
B 1
Date: 2018-03-29 09:46:50
OBDII
Version: 17
Device: >JIAYU< >V8< >JY-G4<
Motor Control:
   Engine (U01)
      ECU OK, no Fault Code
ABS / DSC / Brake:
   ABS Brakes (X03)
      ECU OK, no Fault Code
Airbag:
   Airbags (X15)
      ECU OK, no Fault Code
Transmission Control:
Instrument cluster:
   Instruments (U17)
      ECU OK, no Fault Code
Light/Rain Control:
Heating / AC:
   Auto HVAC (X08)
      ECU OK, no Fault Code
Immobilizer System:
   Immobilizer (X25)
      ECU OK, no Fault Code
Park distance control:
Sunroof / Roof:
Audio/Navi/Communication:
Seats:
Systems:
   Steering Angle Sensor (X04)
      ECU OK, no Fault Code
   Central Electronic (T09)
      ECU OK, no Fault Code
   CAN Gateway (T19)
      Control Module incorrectly coded
        Code: P0414
   Steering Assist (X44)
      ECU OK, no Fault Code
   Battery Regulator (X61)
      ECU OK, no Fault Code
Anti-theft alarm system:
Chassis:
Body:
   Steering wheel (X16)
      ECU OK, no Fault Code
   Door Elect. Driver (X42)
      ECU OK, no Fault Code
   Door Elect. Passenger (X52)
      ECU OK, no Fault Code
Other:
   Comfort System (X46)
      ECU OK, no Fault Code
Other:

 

Editováno: , autor: osobne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, sk0d@ napsal:

Co sa tyka OBDeleven, cca pred tyzdnom som natrafil na udajne odomknutu verziu (predpokladam nekonecne kredity). Aj som ju poslal uzivatelovi @luban (ma ich adapter), tak uvidime ci to otestuje a podeli sa s nami o info.


V aplikaci OBDEleven je to takto: První věc je mít jejich adaptér. S obyčejným ELMem to nefunguje. Adaptér stojí 40€ a upgrade na "Pro" verzi potom dalších 25€. Základní verze programu umí základní věci jako např. diagnostiku. "Pro" verze už umí další věci navíc jako například kodování ( BASIC App Features a PRO App Features jsou popsány na stránce appky). To ještě není všechno, jsou tam už přednastavené "Aplikace" kterými se dá nakódovat spousta věcí na "jedno kliknutí". Např. chci vypnout start/stop, tak kliknu na aplikaci se stejným názvem a můžu rovnou dát zapnout nebo vypnout (podobně jako např. u programu Carista). Nemusím ani do kódovaní ani do adaptací. Tyhle aplikace na "na jedno kliknutí" jsou dále zpoplatněné. Jsou na to potřeba credity. Většina věcí je za 10 kreditů, jen některé jako např. odblok VIM je za 100 kreditů. Kredity se dají koupit, nebo naklikat (za zhlédnutí reklamy, každý den možno naklikat 5 creditů). Cena kreditů je 10 creditů=48,- Kč, 100 creditů=380,- Kč. Zatím jsem nezkoušel tu verzi co mi posílal @sk0d@ , předpokládám, že to bude jen odemčená verze "Pro" (bez creditů) a tu já mám a navíc zrovna vyšel update programu, takže to bude určitě i starší. Jinak tedy je to sice celkem drahý, ale líbí se mi to. Je to mnohem propracovanější než např. zmíněná Carista. Každé auto se tam "zaparkuje" do garáže a pamatuje si to veškeré údaje o něm, včetně změn, které tam uděláš např. při kódování atd. prostě komplet historie. Jo ještě bych doplnil, že je to on-linová aplikace a je tedy potřeba být on-line.

 

Editováno: , autor: luban
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Ahoj, je tu někdo, kdo má plnou verzi a je po posledním updatu z 11. května? Update obsahuje:

- Many new codings for daytime running light and coming home light for VW, Seat, Skoda models starting ca. 2012

 

Zajímalo by mě, co nového je konkrétně k dispozici. Mám Caristu, tak zda se tam nějaké customizace nevykrývají. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 4 týdny později...

Opat vam prinasam novsiu verziu 41.28.

Viaceri davate ledky do SPZ, ak to nejde cez Caristu, skuste cez Carly.

Ak niekto ma chut a ma kompatibilne radio, moze pre ostatnych vyskusat aktivaciu videa za jazdy.

Este musia na tom popracovat, sice niekedy jazdim sviznejsie, ale olej teplotu povrchu slnka asi nedosahuje [emoji86]

https://uloz.to/file/SHxkNcQWHIle/bfjyh4765nfd-zipCarly_41.28_01.jpgCarly_41.28_02.jpgCarly_41.28_03.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...