Přejít na obsah

Pedály z ušlechtilé oceli - montáž


nseries100

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

Vážně se to na plynový pedál jen nacvakne? Protože už hodinu to zkouším, namazal indulonou, namočil, ale prostě to tam nejde. Brzda a spojka byla během minuty ale ten plyn je příšernej. Snad si říkám že mám nějaký větší ten původní kryt nebo naopak vyrobily malý ten sportovni kryt protože tam prostě nejde. Neporadite nějaký trik jak ho tam dostat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel jsem stejny problem. Mam AP, takze hen brzda a plyn. Nejdrive brzda, super, brnkacka. Pak jsem se dal do plynu a byl jsem v koncich. Chtel jsem neco sundat jako u brzdy, ale nic tam neni. Tak do autorizaku, rechnik 20 minut zkoušel a vzdal to. Pry uz to skoro mel. No nakonec jsem to tam dostal. Nasadit z jedne dlouhe strany (od spolujezdce), co nejvic natahnout na druhou (k sobe), tlacit k pedalu a kratkym sirokym sroubovakem ( nebo necim podobnym) kousek po kousku prevlikat pres hranu odspodu nahoru. Drzim palce. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nasadit kryt stranou od spolujezdce, nahoru. Nad druhý zub protilehlé strany. Pak vyhnout kraj na druhé straně, aby se zachytil okraj krytu pod plynový pedál. Snažit se zachytit co největší délku. Jak se to povede. Stlačit kryt tlačti dolů a do prtilehlého spodního rohu a sám již zajede. Je dobré vše před montáží rozhýbat a roztáhnout. Jemně jsem drážku krytu mázl mýdlem.

Editováno: , autor: ralff
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych právě čekal, že ten gumovej okraj toho krytu bude delší a hlavně ohebnější. Přijde mi strašně tvrdý. Zkoušel jsem to nahřát v horké vodě, ale vůbec to nepomohlo. No nic, dnes to asi naposledy zkusím, i když jsem u toho už strávil asi 3 hodiny, a kdyžtak holt počkám do středy, kdy jdu s Fabčou do AS na servisní prohlídku, tak je poprosím, ať mi to tam dají, ale po tom co psal @Redfish , že technikovi to taky nešlo, tak mám docela obavy a nevím co pak s tím pedálem budu dělat :D ale jinak jsou ty pedály super, moc se mi líbí, tak snad se zadaří...díky všem za rady :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 19. 4. 2017 na 9:39, hubyk napsal:

prosim ta ktore si kupoval?

ja som nasiel iba tieto ale nepisu ze su na F3, iba F2, myslis ze budu pasovat? alebo mi prosim posli link na tie tvoje:

https://www.aliexpress.com/item/Stainless-Steel-Gas-Brake-Pedal-MT-AT-Pedal-For-Seat-Ibiza-6K-6L-6J-Skoda-Fabia/32335402015.html

 

 

.

Editováno: , autor: Pelo222
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to zkoušel strašně dlouho a vůbec mi to taky nešlo, tolik sprostých slov jsem nikdy předtím neřekl, ještě jak je k tomu špatný přístup, no hrůza...už jsem byl zoufalej a dokonce volal do AS, zda mi to tam dají, ale jelikož se mi nechtělo platit jejich hodinová sazba, tak jsem to den předem, co jsem tam měl jet ještě naposled zkusil a zadařilo se :D dokonce jsem ho pak ještě sundal, protože se mi zdálo, že nahoře v rohu trochu nesedí a hned se mi podařilo ho tam dát zpátky...a podařilo se mi to asi takto: nejdřív nasadit spodek, tzn. spodní dva rohy - ty jsou podle mě nejhorší, pak to pevně přidržet a nasadit pravou stranu včetně horního rohu, přitom to celé pevně držet, aby to nevyklouzlo a pak pomocí malýho plochýho šroubováku nebo něčeho podobného (já použil nějakou malou plochou věc, ani nevím k čemu to je, z manikůry) nasadit levou stranu. Ono jakmile tam dostaneš kousek tý gumy na levé straně, tak už to tam zapadne, stačí jen přitlačit :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Mam boty, kterých podrážka přesně zapadá do těch drážek, takže nekloužou po ploše pedálu a já se rozjíždím jak v autoškole. :D Vadilo mi to už v Octavii 2 RS. Boty mám raději než pedály...

Editováno: , autor: filko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Tak už se také hlásím.

Montáž plynu byla v pohodě. Nejdřív jsem nasadil celou pravou stranu, a pak malým šroubováčkem postupně přetahoval gumu na druhé straně zespodu nahoru a zároveň "zatlačoval kryt na pedál". 

Za 5 minut bylo hotovo.

20200615_171328.thumb.jpg.37f80a97623d7e043dc6f592995efe22.jpg

20200615_171342.thumb.jpg.1eec7074929d4971c40aa4f28eabf21e.jpg

Editováno: , autor: Bikes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...