Přejít na obsah

kontrolka "teplota, množstvo chladiacej kvapaliny"


fedo78

Doporučené příspěvky

Prosím vás o radu,

po naštartovaní motora svieti modrá kontrolka "studeného motora". Po zahriatí, keď zhasne, rozsvieti sa červená kontrolka a zaznie signál. Chladiacej kvapaliny je dosť, je pri hornej ryske. Viete mi poradiť, o akú závadu sa môže jednať a koľko si môžem na opravu pripraviť? Prípadne čo sa s tým dá robiť? Je to roomster 1,2 63kw, 2011, 146000 km

Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Pyro, ďakujem za odpoveď, ale toto je schéma z Octavie a Yeti. Prešiel som dielenskú príručku Roomster a Fabia II a podľa nej by to malo byť tu na obrázku z boku na hlave motora (položka 9). V ponuke sú ale dve čidlá, resp. snímače teploty chladiacej kvapaliny a to pod číslami 06A 919 501 A a 03 F919 501 B. Obrázky obidvoch som tiež pripojil. Diagnostika v škoda servise píše len "čidlo chladiacej kvapaliny", nepíše ktoré to je. 

Ja som v dielenskej príručke našiel len toto jedno z boku na hlave. Neviem, kde by malo byť to druhé. 

Nemáte s týmto niekto prosím skúsenosť, alebo neviete, kde sa dá pozrieť komplet schéma motora CBZA?

Ďakujem

čidlo.jpg

03F919501B_A_L.jpg

06A 919 501 A.jpg

Editováno: , autor: fedo78
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK Tomus, dík. Zajtra vyskúšam vyčistiť ten snímač na hlave, dúfam, že sa poň dostanem. Podľa obrázkov to vyzerá, že je to  03 F919 50. Vôbec ale netuším, ani to nikde nemôžem nájsť, kde je ten druhý snímač a na čo je, resp. ktorý snímač spôsobuje moju závadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://www.skoda-diely.sk/nahradny-diel/03f919501b-snimac-teploty-chladiacej-kvapaliny-cn-27346.html

je to ten snímač z toho prvého obrázka,no kde sa nachádza v TSI to neviem,no ak by to bolo v snímači ako napísala diagnostika tak by si mohol mať problém so studeným štartom,pretože by mohol nesprávne udávať teplotu kvapaliny a tým by sa inak miešala zmes,ale možno aj nemusel ale všeobecne býva že ak odíde tento snímač tak auto má problém so studeným štartom .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...