Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Změna v nabídce SmartGate, zavedení ŠKODA One App

Modely – všechny vozy

Modely KODIAQ od MR2017 a FABIA, RAPID, OCTAVIA a SUPERB od MR2018 disponující funkcí SmartLink+, nejsou kompatibilní s původními aplikacemi určenými pro SmartGate. Tyto aplikace nahradí jedna aplikace ŠKODA One App, která bude zahrnovat mimo jiné funkce původních aplikací. Aplikace bude dostupná v obchodech Google Play a Apple Store během dubna.

Pro komunikaci s vozem lze využít buď palubní WiFi síť (Amundsen, Columbus), nebo připojení přes kabel (Swing, Bolero, Amundsen, Columbus). Připojení kabelem vyžaduje podporu MirrorLink nebo Apple Car Play na telefonu zákazníka. V budoucnu bude dostupná i pro Android Auto. Funkce Apple Car Play a Android Auto nejsou v ČR zatím oficiálně dostupné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Dobrý den všem diskutujícím. Po úspěšném odladění full mirorlinku na Supu III ( 4/2015 ) - tím je myšleno plné zrcadlení telefonu - ne pouze certifikovaných aplikací MirrorLink - jsem se pustil do Kodiaqa. Prvotní nadšení, že vše chodí ještě lépe, než v Superbu - viz video, mi hatí problémy s tím, že aplikace se většinou zastaví, když se dá vůz do pohybu, a je docela problematické ( ale ne nemožné :-) ) ji spustit a provozovat i za jízdy!  Tím samozřejmě nemyslím kodování funkce VIM, ale plné zrcadlení telefonu za jízdy bez zásahu do softwaru vozidla. Nějaké zkušenosti od vás?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Dobrý den,

konečně byla na Google play vložena nová aplikace, která posouvá možnosti MirrorLinku ve Vašem vozidle o kategorii výše! Stojí 179,99,- Kč ( platíte přímo google play) včetně DPH, ale její možnosti jsou takřka neomezené. Máte-li vůz za půl milionu ( a více ) korun a telefon řádově za deset tisíc, určitě investujte dalších 180,- Kč do pomocníka, který z Vašeho auta a telefonu udělá nerozlučné kamarády. Můžete například sledovat on-line vysílání TV, mít k dispozici webový prohlížeč, pouštět v autě videa, komunikovat na Facebooku nebo Twitteru, nebo si třeba pouštět jen internetová radia a dalších cca 30 funkcí. Můžete si dokonce do aplikace přidávat své vlastní oblíbené aplikace běžící z widgetu nebo url adres. Potřebujete jen MirrorLink ve Vašem voze a MirrorLink kompatibilní telefon. Žádný root ani crack telefonu, žádné odemykání VIM, žádné úpravy ve voze. Chodí na všech telefonech s MirrorLink 1.1. od Android 4.1 až po 8.0. Vše přehledně a pohodlně ovládáte z displaye Vašeho vozu, k dispozici je i klávesnice s hlasovým přepisem, můžete své zprávy diktovat, ne je psát! Vše v asi 40 jazycích, včetně češtiny. A kde ten zázrak za pár korun najdete?

 

Zde: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lwi.android.flappsauto

 

Bližší informace naleznete zde:https://www.facebook.com/groups/1284093011720537/

 

Dopřejte si skvělý vánoční dárek!

 

Hezké vánoce a mnoho spokojených kilometrů ve Vašem voze Vám přeje

 

Miloš Horák

Screenshot_20171217-224637.png

Screenshot_20171217-224836.png

Screenshot_20171218-010241.png

Screenshot_20171218-235501.png

Screenshot_20171219-014444.png

Screenshot_20171220-003633.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ano, mám ji koupenou. Do minulého týdne jsem měl Huawei Mate 10 Pro a tam Android auto nešlo, Mirrorlink jen s originálním kabelem od Škoda auto. Zakoupil jsem proto certifikovaný kabel Anker a s tím to fungovalo taky. Ale je to takové těžkopádné, seká se to, ale v principu to funguje. Nyní mám Galaxy S9+ a Android auto naprosto bez problémů, což je pro mě důležité, že mohu pustit Waze nebo Google mapy. V originální navigaci totiž navigování dle provozu není zrovna nic moc. Při jakémkoli problému na silnici mě to natvrdo žene mimo trasu, přitom Waze zahlásí 8 minut zpoždění... a nakonec je to 5 minut. Podel originál navi bych už dávno jezdil někde po kotárech. Cestou do Itálie se mi tohle stalo 3x, naštěstí jsme si to odkontrolovali na mobilu a z trasy neuhli. Na S9+ jsem FloatingApps ještě nezkoušel, ale vyzkouším a dám vědět.

Editováno: , autor: Daniel Bednář
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FA for Auto používá už asi 700 uživatelů, z toho jich je kolem 10 se Samsung S9 a asi 80 se Samsung S8 nebo S8+. Hodnocení jsou vesměs positivní, jak je možné zkontrolovat na Google play Store, výjimku tvoří pár hodnocení, skoro vesměs od uživatelů s telefony, které nemají MirrorLink - že jim to nefunguje, což ani fungovat nemůže! Proto pozor, je nutné ( zatím :-) ) mít telefon s certifikací MirrorLink. Nově návody na použití aplikace a připojení k automobilu i nastavení naleznete zde: https://goo.gl/4unQPN, soubor otázek a odpovědí na ně zde: https://www.facebook.com/groups/1284093011720537/permalink/1509608782502291/ a zde: https://www.facebook.com/groups/1284093011720537/permalink/1510654262397743/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to mám a naprosto parádně to funguje í s fábií rok 2017. Líbí se mi že jde spustit vše co je v telefonu a ovládat přes rádio. Bohužel něco nejde přes celý display musíte to mít jakoby v okně ale naštěstí toho je jen pár. Já jsem s aplikaci spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Horamil" píše : ... je nutné (zatím :-)) mít telefon s certifikací MirrorLink... No já jsem svůj Huawei P9 bohužel v seznamu nenašel, aktuálně je tam jen P10 a P10 plus, ale nic dalšího od tohoto výrobce. Předpokládám, že jsem namydlený. Ovšem slovo "zatím" mě zaujalo, je tedy nějaká šance, že bude někdy FA fungovat i bez certifikace?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si s připojením hrál asi 2x. Mirrorlink jsem pořádně nerozjel (Samsung S6 Nougat, verze mirrorlinku 1.2.35). Tak jsem zkusil dnes Android auto a to se mi podařilo :-). Tak popřemýšlím o té FA for auto, nicméně bych rád rozjel i ten Mirrorlink...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý večer,

ono je to dokonce tak, že se rýsuje reálná možnost, že bude celý MirrorLink  fungovat na jakémkoliv Android telefonu i bez certifikace. Jedna silná vývojová divize má připravenou aplikaci, která z Vašeho Android telefonu udělá MirrorLink server, ale.... Ale spočívá ve schválení této aplikace společností CCC, která disponuje něčím, jako autorskými právy na MirrorLink. A navíc, aplikace musí projít řádnými testy, takže mi bylo naznačeno, že na trhu v roce 2018 ještě nebude....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, l79 napsal:

Já jsem si s připojením hrál asi 2x. Mirrorlink jsem pořádně nerozjel (Samsung S6 Nougat, verze mirrorlinku 1.2.35). Tak jsem zkusil dnes Android auto a to se mi podařilo :-). Tak popřemýšlím o té FA for auto, nicméně bych rád rozjel i ten Mirrorlink...

Tak ono v rámco MirrorLinku by Vám měly fungovat právě jen certifikované aplikace ( + naše Floating Apps for Auto - ale ta musí běžet nad již nějakou spuštěnou certifikovanou aplikací) . Pokud se Vám nepodařilo rozjet spolehlivě MirrorLink třeba s aplikací RockScout, hledejte chybu na 95 procent v nekvalitním kabelu USB....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám nainstalované aplikace Glympse for Auto a One App od ŠA, ty by měly být podporovány. One App jsem měl jako první, na Amundsenu jsem ji viděl, ale chtěla potvrzení k přístupu a to už mi nešlo potvrdit ani na rádiu ani na telefonu a nebo když jsem to potvrdil, stejně se nic nedělo. Na telefonu běželo spojení Mirrorlinku a tím to končilo. Se starší verzí Mirrorlinku byl zase "rozmazaný obraz". Kabely jsem zkoušel zatím 2 - originál Samsung k S6 a druhý, kratší od S2, chovají se oba stejně. Jinak mám doma ještě další např. od A5 (2017) tak třeba ještě nějaký zkusím :-). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, horamil napsal:

Dobrý večer,

ono je to dokonce tak, že se rýsuje reálná možnost, že bude celý MirrorLink  fungovat na jakémkoliv Android telefonu i bez certifikace. Jedna silná vývojová divize má připravenou aplikaci, která z Vašeho Android telefonu udělá MirrorLink server, ale.... Ale spočívá ve schválení této aplikace společností CCC, která disponuje něčím, jako autorskými právy na MirrorLink. A navíc, aplikace musí projít řádnými testy, takže mi bylo naznačeno, že na trhu v roce 2018 ještě nebude....

 

No auto zatím nemám (konec května?) a nemůžu to s P9 ani zkusit. Třeba se to nějak povede. A když ne, tak buď koupím P10 (má certifikaci) nebo počkám. Ty možnosti FA by se mi moc líbily, určitě je to super nápad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, l79 napsal:

Mám nainstalované aplikace Glympse for Auto a One App od ŠA, ty by měly být podporovány. One App jsem měl jako první, na Amundsenu jsem ji viděl, ale chtěla potvrzení k přístupu a to už mi nešlo potvrdit ani na rádiu ani na telefonu a nebo když jsem to potvrdil, stejně se nic nedělo. Na telefonu běželo spojení Mirrorlinku a tím to končilo. Se starší verzí Mirrorlinku byl zase "rozmazaný obraz". Kabely jsem zkoušel zatím 2 - originál Samsung k S6 a druhý, kratší od S2, chovají se oba stejně. Jinak mám doma ještě další např. od A5 (2017) tak třeba ještě nějaký zkusím :-). 

Dobrý den,

tak Škoda One App je podporována až od vozů se SmartLink+ , což nevím, jestli má Váš vůz. A co myslíte pod pojmem "rozmazaný" obraz? Ten se totiž přenáší digitálně, tam rozmazání není technicky dost dobře možné.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kodiaq by měl mít Smartlink+ (zmiňuje to návod) i Habi001 výše. Rozmazaným obrazem jsem myslel, to, že aplikace Škoda OneApp čekala na potvrzení dat.přenosu externího zařízení a tudíž tlačítka pro volbu byla nadřazená ploše s ikonou aplikace a ta byla rozmazaná. A jednu chvíli opravdu ten obraz byl rozmazaný celý. Jak jsem psal nešlo to potvrdit. Až s novější verzí Mirrorlinku to potvrdit šlo a chtělo to nastavit cenu phm, ale to jsem už nenastavoval. Jen jsem zkusil, jestli mi půjde zobrazit telefon na rádiu 1:1 (na což tam bylo tlačítko) a to nešlo.

Editováno: , autor: l79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tlačítko 1:1 tak trošku postrádá smysl na infotaimentech Škoda ( alespoň jsem dodnes nepochopil jeho význam), každopádně nemá mít funkci zrcadlit kompletní telefon - to by totiž popřelo smysluplnost celého MirrorLinku, který byl vymyšlen právě tak, aby přenášel pouze vybrané aplikace ( to samé ale dělá i Car Play i Android Auto). Jinak by automobilky mohly použít mnohem jednodušší Mirror Screen a jiné aplikace, které to umí....to by však odporovalo myšlence bezpečného řízení vozu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Koukal jsme na video a samsung s6 a nový amundsen se spojí přes mirrorlink, ale nefunguje mi zrcadlení obrazovky. Při připojení na 1s problikne, pak zmizí a objeví se mi seznam aplikací (zatím jen škoda app). Tlačítko 1:1 nic kromě probliku nic neudělá. Nějaký nápad?

Vyřeší to výše vypsaná aplikace (je nějaká zkušební verze?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...