Přejít na obsah

Chyba ABS/ESP


prassat

Doporučené příspěvky

Zdar hoši nemá někdo nějaký tajný tip jak postupovat, na co se zaměřit, co proměřit?

Před dvěma měsíci mi v průběhu jízdy vyskočila chyba ABS/ESP, po té již po každém rozjetí po startu

 

VCDS psal:

00290 - ABS čidlo levé zadní (G46)

              003 - mechanická závada

 

Nejprve mi vyměnili čidlo - ale beze změny, ze starého náboje nečetlo.

Po výměně ložiska s nábojem problém zmizel, ale po měsíci ježdění byla chyba zpět.

 

VCDS opět stejná chyba (G46) - mechanická závada, někdy se objevila i druhá chyba snímače ABS (G46) - nevěrohodný signál.

Několikrát jsem zkoušel chybu smáznul, někdy to i chvilku vydrželo, ale chyba se stále vracela a častěji, až opět po každém rozjetí po novém startu.

 

V servisu náboj sundali, kromě lehkého vytlačení vazelíny z ložiska se nic neobjevilo, radši ložisko vyměnili za fungl nové.

Auto jsem si vyzvedl před víkendem ze servisu a vše v pořádku, po dni ježdění se za jízdy rozsvítilo opět ABS,

 

VCDS opět chyba ABS.

V paměti byly chyby 3

 

00290 - ABS čidlo levé zadní (G46)

              003 - mechanická závada

03841 - RPM sensor levý zadní - špatný signál

00668 - Napětí svorka 30 - dosažena spodní mez

 

v bloku měřených hodnot tři kola ukazují za jízdy aktuální rychlost a to zadní levé (G46) ukazuje 0 km/h

 

----------------------------------------------------------------------------------------

 

odpojil jsem baterku, dobil jsem jí nabíječkou, koukal jsem do boxu s pojistkami vedle baterky,  vše na oko OK

po instalaci baterie jsem smáznul chyba opět po rozjezdu (kolem rychlosti 20 km/h) 

 

00290 - ABS čidlo levé zadní (G46)

              003 - mechanická závada

 

--------------------------------------------------------------

 

zkusíme ještě jiné čidlo

náboj kola 2x měněn, zajímavé je, že vždy to na chvíli pomohlo

:-(

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je právě divné, že to píše vždy mechanickou závadu, při přerušeném vodiči by to psalo elektrickou (pouze doměnka).

 

Jinak se obávám, že vedení je z jednoho kusu (od jednotky ABS až k zadnímu čidlu - @ferda25 jistě poradí :-D

Předpokládám že beze zlomení rukou (nebo demontáži DPF) se člověk k ABS jednotce asi nedostane...
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak po delší odmlce nějaké info.... 

Snímač jsem dostal nový, ale po 12 dnech bezchybného provozu začal pak tu a tam hlásit kolo chybu (někdy nevěrohodný signál G46, nebo mechanická závada G46) 
Značka čidla co mi dali byla DELPHI.... příště nebrat! 
 

Nakonec jsem koupil dle VIN ve Škodovce originální snímač (po rozbalení jsem koukal na konektoru čidla bylo vyražené ATE). Jen ta cena byla zlodějská (1.960,- vč. DPH) !!! 

Vymontovaná čidla jsem měřil ohm-metrem a DELPHI čidlo vykazuje odpor cívky 14 Megaohmů a ATE (originál) má cívka odpor 17 Megaohmů. 
Znamená to tedy, že signál z čidel DELPHI/ATE určitě není stejný. 

S ATE jezdím teprve pár dní, tak se uvidí....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zdravím,

zajímá mne výsledek, zda výměna toho origo čidla ATE pomohla, mám totiž naprosto stejný problém.

Čidlo Bosch pro vozidla s parkovacím asistentem to vůbec nenačetlo, teď vymeneno čidlo Starlite a problém po ujeti asi 500m opět znovu.

Diagnostiku nemám, ale když se závada objevila poprvé tak u známého (bohužel je daleko) to psalo taky mechanickou závadu čidla levé zadní kolo.

Dík za případné rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem měl teď problém s čidlem ABS. Bylo to u starého Sharana 2004. Kamarád tam dal čidlo DELPHI, který do 30 km/h ukazoval 0 nebo blbosti. Koupil jiné, znova DELPHI a to samé. Takže jsem sehnal čidlo ATE a bylo úplně jiné a po nasazení bylo vše hned v pořádku. Takže to DELPHI bude asi opravdu slabší co se týká elektriky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...