Přejít na obsah

Škoda Connect - vzdálený přístup k vozu


Doporučené příspěvky

před 8 hodinami, radlat napsal:

Mně zrovna tato funkce přijde úplně zbytečná na rozdíl od poslední zaparkované pozice nebo blikání a houkání. Nevidím v tom využití, jedině v tomto: https://www.skodahome.cz/2019/03/18/skoda-auto-digilab-startuje-pilotni-projekt/

Mnozí z nás se možná setkali se situací, kdy se ti honí hlavou myšlenka "Zamknul jsem to auto ... nebo, drahoušku, zamknula jsi"? O to víc v případě, kdy se dítě vrací do auta pro něco, co tam zapomnělo a pak mu položíš stejnou otázku.

 

Neříkám, že je to "must-have" funkce, ale já osobně ji vítám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mam dva kolegy co mají BMW, kde mají obdobnou funkcionalitu. A oběma se nazávisle stalo, že při vzdáleném povelu zamčení auta se na displeji objevilo že úspěšně zamčeno. Ale auto se reálně naopak odemklo. A navíc stáhlo všechna okna. Jak nemilé překvapení pro kolegu, když takhle auto zamykal z lyžárny. A ráno vyhazoval z auta sníh, co tam přes okýnka v noci napadal :D

 

V servisu jenom konstatovali že o tý závadě ví, stává se. Ale že kdyby auto ukradli, tak je v pohodě. Protože telefon hlásil zamčeno. Bohužel co má dělat s tím sněhem v autě už mu moc neporadili :D

 

Jo pánové. Moderní technika je fajn. Ale popravdě jsem rád, že zrovna tuhle novinku ve své modelové řadě 2018 nemám :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze sa jednalo o aktualizaciu vzdialeneho pristupu k autu/uzamykanie a odomykanie.V aplikacii  pribudli 2 polozky zamknutie a odomknutie,ale ked zadam S PIN,aplikacia vypise---sluzba je vo Vasom vozidle deaktivovana.Aktivujte si prosim sluzbu v systeme infotainment v casti Set up.Ale tam pise,ze je vsetko aktivne,takze neviem.Zatial teda nefunkcne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Aleš_BX napsal:

ale funkce, kdy vidíš, zda je vozidlo uzamknuto je tam od začátku... takže to co píšeš pak stálo jen pár kroků k auto a zamknout ho, pokud zamčeno nebylo....

 

na druhou stranu, já bych tedy tuto funkci nechtěl, tady je paranoja z kessy, ale odemykání na dálku přes aplikaci, to je úlet na entou která nikomu nevadí...

Ano, za předpokladu, že jsi od toho auta právě jen pár kroků. Nevím, možná jsem jediný komu se může stát, že si najednou uvědomím, že si nejsem jist, jestli jsem auto zamnknul nebo ne, a pokud ne a appka mi to na krásně potvrdí, pak funkci vzdáleného zamknutí velmi vítám.

 

Ale každému podle libosti, kdo nechce, nemusí se po ní pídit anebo si ji aktivovat :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Patrik1971 napsal:

Takze sa jednalo o aktualizaciu vzdialeneho pristupu k autu/uzamykanie a odomykanie.V aplikacii  pribudli 2 polozky zamknutie a odomknutie,ale ked zadam S PIN,aplikacia vypise---sluzba je vo Vasom vozidle deaktivovana.Aktivujte si prosim sluzbu v systeme infotainment v casti Set up.Ale tam pise,ze je vsetko aktivne,takze neviem.Zatial teda nefunkcne.

Jestli ti přibyla tahle funkce, tak je nutné, aby došlo k ověření majitele (totožnost - nějaký doklad OP a pod). Musí se to dělat přes dealera. Někde se o tom už psalo. Ale to by ti dealer, který ti to přehrával měl říct. V Connectu je u S PINu do té doby uvedeno - neověřeno.

Editováno: , autor: l79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tím, že je auto napsáno na leasingovku (auto je služební), tak tam mám stále hlášku o tom, že je vozidlo bez ověřeného vlastníka a tudíž spoustu věcí nefunguje. Navíc mi při konfiguraci auta nedoplnili položku těch třech tlačítek (eCall, servis) u středového světla, které vylučují další funcionalitu systému - přitom to bylo v konfigurátoru za příplatek 0Kč. Výsledkem je, že všechny vychytávky ve Škoda Connect se smrskly na informace o plánovači cest, manuálu k autu, adrese dealera a popisu auta, takže těžce o ničem. Nelze vidět jakékoliv detaily o provozu auta. Komunikoval jsem to s infolinkou ŠA, kde mi to potvrdili (tlačítka vs. Škoda Connect).
Soused má Kodiaq a měl jsem možnost nahlédnout do jeho nastavení a to moje je hoooodně očesané.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Priatelia, nebudem zakladať novú tému, keďže ide o vzdialený prístup k vozidlu. Včera 1.4. mi prišla notifikácia o opustení vymedzenej oblasti. Samozrejme falošná, čo potešilo. Keďže auto som nemal v rukách a dokonca ani na dohľad zostal som bezradný a nevedel som koho prvého kontaktovať. Nepríjemný zážitok pravdepodobne spôsobilo nejaké technické zlyhanie. Ako prvoaprilovy žart zo Škodovky to neberiem. Kontaktoval som infolinku, autorizovaný servis... "s takouto poruchou sa ešte nestretli". Stretli ste sa s tým niekto? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V ‎30‎.‎03‎.‎2019 na 7:12, l79 napsal:

Jestli ti přibyla tahle funkce, tak je nutné, aby došlo k ověření majitele (totožnost - nějaký doklad OP a pod). Musí se to dělat přes dealera. Někde se o tom už psalo. Ale to by ti dealer, který ti to přehrával měl říct. V Connectu je u S PINu do té doby uvedeno - neověřeno.

Takze ano,od pondelka overene cez vodicak a funkcne a vyskusane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Když načtu apku, napíše to, že aktualizováno bylo před pár sekundami. Ovšem ty informace jak jsem psal nefungují od doby, kdy jsem auto zamknul v garáži (3.dny). Dřív s tím nebyl problém, aktualizace všeho během chvilky. Vyzkouším znovu jak s autem někam pojedu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já informace vidím stále aktuální, ale před týdnem mi nefungovalo odemykání a zamykání, pak to začalo na pár dní fungovat a dnes opět nefunguje. Pak týden s podporou řeším, že mi to píše "Služba online je dočasně nedostupná", když dám v infotainmentu Škoda Connect -> aktualizace nebo v nastavení navigace online aktualizovat POI. Dále mi tato hláška vyskakuje chvilku po zapnutí navigace. Zajímavé je, že například trasy a cíle zadané ve Škoda Connect se normálně aktualizují. Člověk by to až nazval amatérismem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, l79 napsal:

Funguje vám Connect? Konkrétně záložka stav vozu (otevřeno/zavřeno dveře + okna, světla). Asi 3 dny mi už tyto informace nelze aktualizovat (apka i PC). Ostatní věci (jízdní data a pod.) fungují.

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že jakmile auto stojí několik dnů, tak to začne blbnout. Jakmile vyjedu, tak se to srovná. Pokud je auto v provozu každý den, tak v zásadě bez problémů.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
On 9/9/2019 at 7:55 PM, l79 said:

Funguje vám Connect? Konkrétně záložka stav vozu (otevřeno/zavřeno dveře + okna, světla). Asi 3 dny mi už tyto informace nelze aktualizovat (apka i PC). Ostatní věci (jízdní data a pod.) fungují.

mne prestalo fungovat v stredu, dokonca appka mi hlasi, ze auto je stale odomknute. skusal som vsetko, nejde. nejde ani spravit call tlacitkami na strope. takze predpokladam, ze autu nejde esim. vie dakto, ako gsm modul s esim resetovat? baterku odpajat nechcem kvoli tomu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...