Přejít na obsah

Škoda Connect - vzdálený přístup k vozu


Doporučené příspěvky

Je pravda, že na výstavní vozy mají prodejci jasně stanovený tzv. demo režim. Právě z toho důvodu, aby zákazník, který si takové auto koupí, nebyl ochuzený o několik měsíců služeb. Vuz byl evidentně aktivován 30.5.2017, směrnice na toto téma platí pro všechny vozy od 1.1.2017 (jestli se nepletu, @Habi001?) Nemám teď čas ji hledat, ale na 99% jsem si jistý tímhle datem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Aleš_BX napsal:

 

pěkná blbost....

 

mám předváděčku, s kterou prodejce jezdil skoro 1/2 roku a logicky měl ŠKODA Connect služby aktivovány na sebe, aby mohl službu předvádět zákazníkům (podmínka tehdejší předváděčky - vyrobeno 02/2017)

 

Ještě jsem to nestihl celé aktivovat na portále, protože na to nemám momentálně čas a s autem ještě nejezdím. ale při registraci mi to na portále psalo, že mi služba vyprší tuším 28.12.2018, což mě překvapilo, protože auto nejezdilo, stálo jen vystavené na prodejně. Uvidím až to dotáhnu celé do konce, třeba se to datum změní ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moment - při registraci pouze vytváříš svůj účet, teprve při zadání PIN kódu do auta dochází k aktivaci. Nicméně ani tak si nemyslím, že by se datum změnilo. Řešil bych to s prodejcem. Je dost možné, že totiž nevyužili demo režim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proto mě to právě zarazilo, že tam už bylo nějaké datum. PIN už mám, jen ho musím zadat do auta až bude čas. S prodejcem to bude asi složitější, ale až to celé dokončím, tak uvidím na čem jsem a kdyžtak ho zkontaktuju, ale jestli to k něčemu bude...

Ještě mě zlobí jedna věc a to, že se připomíná SOS režim, že nefunguje správně a abych navštívil servis, ale pak to jakoby zmizí a SOS tlačítko svítí zeleně. Na maxidotu mi furt svítí oranžový trojúhelník s vykřičníkem (tuto kontrolku jsem nikde v manuálu nenašel). Může to nějak celé souviset s tím, že jsem to ještě celé neaktivoval na portále?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to celý divný. Lhůta pro Connect začíná totiž běžet až po odepsání auta ze systému, tzn. v 99% případů při předání vozu zákazníkovi. Pokud chceš, napiš mi do SZ prodejce, u kterýho jsi to kupoval, protože tento postup opravdu není standardní. Nevěnuju se Connectu nijak zvlášť do hloubky, ale tímhle jsem si jistý, konzultoval jsem to i s kolegou, co se na Connect specializuje.

 

Ohledně SOS tlačítka bych určitě zajel na servis a toto reklamoval, taky to není standardní. 

 

Oranžový vykřičník je symbol, který znamená obecně nějakou "závadu", ale může to být klidně i nedostatek kapaliny do ostřikovačů. Když vstoupíš do rozhraní CAR, tak ve Stavu vozidla uvidíš konkrétně v čem je problém. 

 

Rozhodně to nebude souviset s nedokončenou aktivací služeb, SOS funguje vždy, a to i bez registrace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S prodejcem je to složitější, je to vlastně překupník, který nabízí nové vozy Škoda, ale není už oficiálním dealerem, je to takový prostředník mezi dealerem a zákazníkem.

Vidíš, ten vykřičník mě nenapadl, že to může být i ostřikovač :rolleyes:, mě to totiž OII kdyžtak píše hned na maxidotu s čím je problém (i ty ostřikovače). Tak to pak zkontroluju.

Ten SOS režim kdyžtak někde pak nechám prověřit, četl jsem, že by měl fungovat i bez registrace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tím pádem je to ale jasný. Auto bylo odepsáno ze systému v květnu (kdy ho překupník nejspíš kupoval). Proto je naprosto legitimní, že služby začaly běžet. Já měl za to, že jsi auto kupoval normálně u dealera.

 

Každopádně SOS si určitě prověř. 

 

 

Když budeš chtít, napiš mi jméno toho překupníka, mám jeden tajný tip :-) Nic z toho vyvozovat nebudu, nemusíš se bát, je to jen má čistá zvědavost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu se tomu věnovat příští týden až auto přihlásím na značky. S tím servisem máš asi pravdu, ale zkusím se jich zeptat, kdyžtak vyzkouším kontaktovat škodovku. Auto je vyrobené v září, aspoň si to myslím, že by to tak mělo být (podle vystavení čistopisu TP), přesný týden jsem nezjišťoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Aleš_BX napsal:

 

l79 určitě to řeš se Škodovkou na kontaktech výše, nejlépe přímo tlačítkem klíčku, třeba ti komunikace ani nefunguje, jako nefungovala mě, neuikládaly se jízdy nic.... mám Octávku vyrobenou 02/2017

 

 

Tlačítko se servisním klíčem nebude aktivní, protože jak psal výše, nemá aktivovaný účet. Za mě lepší než kontaktovat support apod. je zajet do autorizáku a tam to vyřešit. Na supportu tě tam stejně pošlou, protože po telefonu ani po mailu beztak nic kloudnýho nevyřeší. 

 

EDIT: A abych byl politicky korektní - tlačítko servisního klíče slouží v případech, kdy je nějaká porucha zabraňující další jízdě. Nemělo by se "zneužívat" pro dotazy na kontrolky, tlačítka apod.

Editováno: , autor: Kane13
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, že jsi zažil takové trampoty mě samozřejmě mrzí, ale proto hned nemusíš psát o mé zaslepenosti. A ne všechny servisy jsou mizerné. Krom toho praxi jsem měl možnost zažít s několika desítkami aut, a to v době, kdy byla tahle služba úplně v plenkách a s vývojáři jsem strávil na telefonu desítky hodin, když něco nefungovalo. 

 

A tlačítkem s klíčem se, při aktivaci účtu, dovoláš na ÚAMK, když už jsme u toho :)

 

Být tebou, asi změním servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Martab napsal:

Datum výroby zjistíš přesně třeba z aplikace "MyŠkoda" po zadání VIN čísla
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.inmite.prj.skoda.service&hl=cs

 Tak jsem koukal pomocí aplikace, kterou používám třeba na kontrolky a návody a výroba auta sedí s vystavením TP -  14.9.2017.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem také kouknul na dokoupeni služeb a uz to mame také v nabídce CareConnect 1620,- a InfotaimentOnline 1890,- coz je 3510,- coz je opravdu celkem dost. A mají to pekne rozdelene, aby bylo potřeba oboji... 9+8 služeb. Bylo mi nekdy loni receno, ze ceny se teprve promysleji, uz to vymysleli... J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, jakoubek_ napsal:

Tak jsem také kouknul na dokoupeni služeb a uz to mame také v nabídce CareConnect 1620,- a InfotaimentOnline 1890,- coz je 3510,- coz je opravdu celkem dost. A mají to pekne rozdelene, aby bylo potřeba oboji... 9+8 služeb. Bylo mi nekdy loni receno, ze ceny se teprve promysleji, uz to vymysleli... J.

 

Já jsem přemýšlel, že bych se na Infotainment online po skončení vykašlal a připojoval se normálně přes mobil, mám Amundsena a tam není slot na SIM, takže bych prostě data sdílel. To by mělo takhle normálně fungovat ne? Ten careConnect bych obětoval, pokud by to fungovalo bez problémů, je to vlastně takové "špehování" auta a to není špatná věc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, Aleš_BX napsal:

 

a co tím jakože myslíš že by fungovalo? Jakou máš na mysli službu?

 

Myslel jsem, že stačí připojení k netu a tyhle služby (infotainment) by načítaly data a fungovalo by to. Nebo se pletu?

Nebo jsou obě služby (infotainment + careconnect) provázané a jedna bez druhé samostatně nejde? Potom bych nerozumněl tomu, že jsou obě oddělené pro další dokoupení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za vysvětlení, čili jsem to pochopil správně. Na Infotainment Online mi stačí moje připojení a nemusím dokupovat. A tím "obětováním" u Care Connect jsem myslel, že si ho právě dokoupím (obětuju peníze) :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...