Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
kubaad

Má prodloužená záruka smysl? A poškození spojky

Doporučené příspěvky

Jjj reklamovat můžeš v jakémkoliv AS, ale asi nejlepší je tam kde jsi koupil - má zkušenost.

Rozhodně bych začal řešit okamžitě, protože máš povinnost v záručních podmínkách i v OZ reklamovat hned po zjištění závady. Kdybys odkládal mohli by se na tom v AS otočit a neuznat případnou reklamaci. No a co kdyby tato závada způsobila ještě větší závadu někde jinde na autě….

Ještě se připrav, že když už se ti na to v AS budou dívat a zjistí jakoukoliv příčinu závady tak budou chtít hned opravovat, protože přeci už mají auto rozdělané. Když odmítneš tak určitě budou chtít zaplatit demontáž pak montáž a při finální opravě zase demontáž – má zkušenost.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl v AS u nás a hned podle popisu co jsem řekl technikovi, tak aniž by auto projel řekl, že je něco se spojkou. Pak jsem auto projeli a jen své tvrzení potvrdil. 

Zmínil také jak už tu někdo zmínil, že určitá série byla problematická a zatékal do spojky olej přes těsnící šrouby a po zadání VIN do systém mé auto v této sérii je, takže příští týden jde do servisu. Při této příležitosti zkontrolují stav spojky a uvidí se.

V každém případě mi bylo také řečeno, že mi spojka zabírá hodně nahoře, že by měla zabírat téměř od podlahy, takže se nenechte odbít, že to je v pořádku. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No vidíš, pak dej vědět, jak to dopadlo.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Podobný obsah

• Od LukášTDI10
        Zdravím, už jsem to sem psal ale nikdo neodpověděl začala mi klouzt spojka, je měněná a má najeto asi 20tis.km. Na 4ku a 5ku při plném plynu to začne klouzat (né že by se to urvalo a šlo to za roh.. ale jen to tak jakoby kolísá a proluzuje). Spojka je sachs a auto má chip na 96kw a cca 300Nm. Díky za pomoc
      • Od LukášTDI10
        Zdravím Vás, mám dva dotazy. První z nich je, jaký plnící tlak by měl být v turbu u motoru 1.9 TDI PD 77kw (BLS). Druhá věc je ta, že jsem dával novou spojku (SACHS) 20 tis. km. zpět. Teď se mi stalo, že začala klouzat (na pětku - plnej plyn odspoda), ale né tak, že by se urvala a šlo to do otáček, ale prostě prokluzuje lehce ->při přidání plynu se zvýší rychleji než rychlost , jestli mi rozumíte a potom to prostě kolísá (klouže). V autu je chip na 96kw a něco kolem 300Nm. Díky za odpovědi.
      • Od gabormen
        Dobrý den, 

mám takový problém, že mi spojka zabírá kousek od podlahy. Po našlápnutí pedálu jde cca 2 cm hodně lehce a až potom cítím nějaký odpor v pedálu. Samotný chod pedálu je dobrý. Zajímavé na tom je, že před půl rokem vyměněný v autorizovaném servisu spojkový válec pod pedálem i na převodovce. Nyní nová spojková sada vč. dvouhmotového setrváku a pořád zabírá hodně dole. Je to nepříjemný a rád bych to vyřešil. Ale už mně nenapadá co vyměnit. 

Záruka skončila, rok 2012, 180 000 km
        Díky za odpovědi. 
      • Od Vojcech
        Cuss, mam docela dost neprijemny problem a dost by me zajimalo jestli tu bude nejaky frajer co by mohl vedet o co jde :). Pred mesicem mi zacla rachtat prevodovka (myslel jsem si) tak jsem zajel za kamosem co ma servis a vyndali jsme prevodovku a odvezl jsem ji na repas. K overenemu zdroji. Tech prevodovek jsem tam uz navozil dost a vzdy super. A jeste se prislo ze je na aute jednohmota. Za tyden byla prevodovka hotova a prevodovkar rikal ze ji extra nic nebylo ze se divi ze chrastila... Ale dal nove 4kove kolo ze uz bylo horsi a vymezil vule v diferaku. Tak jsem nechal jednhmotu na aute, prevodovka se dala zpatky a stale to rachtalo. Tak jsem jel koupit 2hmotu... Dala se 2hmota a stale to rachta. ALE..! Na volnobeh to nerachta vubec. Rachta to jen pri nizkych otackach cca 1300-1700 a hlavne se ozve zvuk jakoby kov na kov pokazde kdyz vezmu diru a opet to lehce porachta. A kdyz zacne rachot a seslapnu spojku tak obcas to prestane a obcas to rachta stale i kdyz vyradim na neutral ( pouze za jizdy pred diry) na volnobeh to bezi krasne. Nenasel by se nekdo kdo ma s timto nejake zkusenosti? Mohou takhle rachtat klapky climatroniku? Za pravopis se omlouvam
      • Od Pepe_OctaviaIIrs
        Zdravím.

Dnes když jsem přezouval, zjistil jsem že i když zařadím rychlost (jakoukoliv) stále pootočím s koly. Je cítit že točím motorem. Jinak auto při jízdě nevykazuje žádné problémy se spojkou a podobně. Nevíte prosím kde by mohl být problém?