Přejít na obsah

vyhřívaní sedadel - problémy


trek

Doporučené příspěvky

Chlapi to mate super ze se bavite o delce hrejici sedacky -_- ale ja nehreju vubec uz nevim co s tim potreboval bych nejakyho ele. profika co by na to hodil oko.

V zadu vse ok .

Predni nehreje ani jedna odpor kolem 10-13 ohm (co si myslim ze ok???) Kontrola ridicich jednotek ( proud tam jde a zadna viditelne poskozeni - vlhkost nebo mechanicke)

Fakt nevim co dal..... nejaky ROZUMNY tip dik

Spoiler

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 3. 2018 na 20:49, N@pster napsal:

Nic. Vše OK. V prahu u řidiče vede hlavní svazek. Je tam tlustý plus pól a ten se rozvětvené. A tam je problém. Z 50zilek vodivé jich převádí jen 15. A to je kámen úrazu. Po opravě za 5kc vše funguje jak má.

Ahoj, docela by mě to zajímalo.

Bylo by možné to nafotit a trochu rozvést, kde to najdu, jak opravit a co je potřeba s tím udělat.

 

Děkuji předem

M.H.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj, můžete mi prosím někdo poradit ohledně nefunkčního výhřevu předních sedadel? Vyhřívané jsou, štekry jsem proměřil a zjisitil toto:

Sedadlo spolujezdce opěradlo 1,5M ohm sedák 0,4 ohm. Pochopil bych, kdyby netopilo opěradlo...

Sedadlo řidiče je komplet v el. a našel jsem pouze jeden štekr předpokládám, že od opěradla a hodnota 0,4 ohm.

Pojistky OK jak 20 na výhřev tak 5 na spínač výhřevu to má být asi to relátko, netuším... Na panelu klimy a radiu vše ukazuje jak má, jen to netopí...

Nepodařilo se mi nalézt to spínací relé. Někdo tu psal, že pod přední sedačkou pod koberečkem, nenašel jsem.

N@pstere: můžeš prosím rozvést opravu kladného pólu v prahu u řidiče?

 

Děkuj za Vaše rady, názory a jakoukoliv jinou pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahoj lidi, zkuste plís poradit. Vyndal jsem předloni sedadlo řidiče z auta a měl tam jiný. To vyndané jsem teď odvezl do škodovky na výměnu deček - sporadicky to netopilo. Dnes jsem to namontoval a topí - ale pořád. Nakonec jsem tedy vyndal pojistku, abych ráno nastartoval. 

 

EDIt - postupně jsem došel k tomu, že chyba bude ve svazku....

 

EDIT 2 nebylo ve svazku, byla to jednotka výhřevu. Nejdřív jsem ji bohužel nenašel, myslel jsem, že je vše jednotce sedačky (mám elektrickou).  Protože to po odpojení této jednotky stále hřálo, hledal jsem dál - a našel jednotku výhřevu. Ono se uvádí, že je pod sedačkou což je -  ale v podlaze. V podlaze je pod tapecírunkem taková plastová konstrukce, kde jsou chycený konektory sedačky a airbagu sedačky a ještě  z boku je ta jednotka.  Chce to pořádně zvednou tapec. Po výměně jednotky to bylo mrtvý úplně.  Nakonec jsem objednal druhou novou jednotku - a je to óká, sedačky hřejí, regulace reguluje. Ta první nová jednotka byla  vadná. Tak to třeba někomu pomůže.

 

Bohužel, pokud vám do auta zateče, což mě se stalo přes panoramu a je fakt mokro, jednotka je kousek nad podlahou a schytá to.

 

 

Editováno: , autor: AR1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli někdo neví jaké má jít napětí do deček vyhřívání předních sedaček u superba ? Měnil jsem jednotku vyhřívání, protože se mi ucpali odtokové hadičky z panoramy a nateklo mi do auta a na konektoru co jde do dečky teď naměřím cca 3V a sedačky nevyhřívají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdarec všem, borci potřebuju poradit co s tím.

Jedna se o to že, mi přestalo fungovat vyhřívaní sedaček vpředu komplet z ničeho nic v zadu OK.

Momentálně proměřené dečky předek včetne termistoru, vše OK - ještě jsem projistotu každou sedačku připojil na zadní vyhřívání a sedačky hřály,proud do kontektoru pro výhřev sedačky jde 12V , těd jsem koupil novou řídící jednotku pro předek.

A svete div se stale nic.

Pojistky OK.

Tak já už nevím co to může ješte být??????   Díííík za jakýkoliv nápad

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec všem, borci potřebuju poradit co s tím.

Jedna se o to že, mi přestalo fungovat vyhřívaní sedaček vpředu komplet z ničeho nic v zadu OK.

Momentálně proměřené dečky předek včetne termistoru, vše OK - ještě jsem projistotu každou sedačku připojil na zadní vyhřívání a sedačky hřály,proud do kontektoru pro výhřev sedačky jde 12V , těd jsem koupil novou řídící jednotku pro předek.

A svete div se stale nic.

Pojistky OK.

Tak já už nevím co to může ješte být??????   Díííík za jakýkoliv nápad

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak už jsem na to nejspiš přišel , při koupi řj. pro výhřev předních sedaček je jednotka nenakodovaná - ta jednotka musí být nakodovaná. 

 

Není někdo v okolí Brna kdo to umí = za rozumnější peníz než origo škoda servis ?

Díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 13. 3. 2018 na 20:49, N@pster napsal:

Nic. Vše OK. V prahu u řidiče vede hlavní svazek. Je tam tlustý plus pól a ten se rozvětvené. A tam je problém. Z 50zilek vodivé jich převádí jen 15. A to je kámen úrazu. Po opravě za 5kc vše funguje jak má.

Čau prosím tě nemáš nějaké foto kde to bylo a co si upravil za 5kc ?

nějak to popsat podrobněji pro ty méně chápavé ?

Díkec

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...
V 10. 5. 2019 na 8:21, Edie napsal:

Tak už jsem na to nejspiš přišel , při koupi řj. pro výhřev předních sedaček je jednotka nenakodovaná - ta jednotka musí být nakodovaná. 

 

Není někdo v okolí Brna kdo to umí = za rozumnější peníz než origo škoda servis ?

Díky za info

 

Mohl by si mi prosím říct jak se ta jednotka kóduje ? Kterou jednotku máš na mysli ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim, ja mam problem so sedadlom spolujazdca, raz funguje a raz nie, soferove sedadlo funguje stale nan100% ale to spolujazdcove sa raz zapne a inokedy nie, na ovladacom paneli to svieti ze ma hriat ale negreje neviem cim to moze byt dexkou asi nie ked to sem tam hreje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
před 8 hodinami, Daniel1997 napsal:

Ahoj, mám problém že mi nejde vyhrievanie sedačiek ani v predu a ani vzadu, do sedačiek stava ide a diagnostika mi neukázala nič. Kde ešte hľadať chybu?

může to být spoustu věcí

- pojistka

-špatný kontakt

-oxidace kontaktu pokud ti zapršelo do auta (panorama)

- špatné relé ŘJ

- nebo následně dečky (ale to pochybuju že se ti odpálily všechny čtyři)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

nono, co tak zhurta na mne :-)

Ptal jsem se proto, že OII to dle fora má v sérii. Bylo mi divný, že by to SII měl jinak.

BTW s sekci OII je velmi pěkně popsána oprava dečky a vlastní proměření a to včetně termistoru. A a o vím, že v této sekci jsou pěkně popsané odpory jednotlivých deček. Ale tam je to nároznější.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...