Přejít na obsah

Chromová lišta podél oken (chrom paket)


kokoi

Doporučené příspěvky

 

Tak se podívej do ceníku, v tom českém je toto:

Chrompaket (ozdobné lišty a těsnění oken v chromu) (pro limuzínu / pro Combi)  3 000 Kč/ 5 300 Kč

No a ve slovenském toto:

Chrompaket (lemovanie bočných okien chrómové) (Limo/Combi) 136 €/ 289 €

 

 

 

Ta cena je zarazajuca pre SK -prave preto ich nemam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 2 roky později...

Ahoj,

koupil jsem před 2 měsíci octavii 3 2.0 TDI. 

Na všech sklech (krom předního) jsou folie, ale když je asi někdo dělal, tak špatně složil tapecírunk (špatně byly složený madla od dveří) a z venku podél skla chromové lišty (chrom paket).

Všechny 4 lišty nesedí vždy u konce, přední u "B" sloupku a zadní u "C" sloupku (nenavazují na proti sobě a ještě jsou jako trochu vytočené).

pokoušel jsem se lištu demontovat pouze prsty, ale mám strach abych ji nezlomil (tahal jsem ji směrem nahoru podél skla).

Je na to nějaký fígl? 

Předem děkuji

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Dovolím si oživit toto téma. 

 

Takto vypadají mé chromové lišty po první zimě. Z důvodu, že je auto v záruce a mám najeto ke 30tis.km, nemám chuť to zkoušet nějak rozlešťovat, či něco podobného. 

 

Šaptně se to fotí, ale fleky jsou po celé délce lišt u všech oken. 

 

 

FC3C0C0F-2CA2-465C-B8FA-9314DC78BA50.jpeg

D33FDA23-0A5A-4641-B2AF-F25868CE8B7A.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na první OIII jsem je neměl a po problémech s kvalitou na SIII/OIII mi ani nechyběly.

 

Silichrom mě taky napadl, nebo jiná varianta z detailingu od Meguiars, viz. zde :

 

https://www.vlesku.cz/lestenka-na-chrom-auto-finesse-mercury-metal-polish?utm_source=google&utm_medium=product&gclid=EAIaIQobChMIiLW9v-C82wIVEx0YCh2SJAwvEAQYBCABEgINafD_BwE

 

Bohužel to nemění nic na tom, že kvalitu odvál zřejmě vítr.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, beuticek napsal:

No asi by to spravil Silichrom, což asi AS udělá místo výměny. Jsem teď rád, že chrom lišty nemám :rolleyes:

 

Co mi říkal technik ohledně možnosti vyleštění - u o několik výše příspěvků zmiňovaného Karoqu se jim to nijak nepovedlo.

Co je zajímavé, u stejně starého jiného to nebylo. Nedokázal určit jestli je to okolním prostředím, nebo myčkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Leštění bych úplně nezatracoval. Nemám ale zkušenosti, takže nebudu tento postup za každou cenu obhajovat. Jen co jsem viděl videa, kde leštili tyto lišty přípravkem od Auto Finesse, tak to fungovalo na výbornou.

Nevím, proč by to neměli měnit na záruku. Od toho ta záruka prěce je. A špatná údržba? To je jako co zase za pokus? To asi myslí ideálně auto nemýt, nejezdit v dešťi, do myček také ne, protože nedej bože, aby něco neupadlo, popř. neuhnilo, ne?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu leštěnku (Auto Finesse Vision Glass Polish) mám doma, je to leštěnka na okna a je super, jen na lišty jsem to ještě nezkoušel, můj Kodi to zatím ještě nepotřebuje. Nicméně video jsem viděl, jen nevím jestli jsou ty lišty stejně "postižené" jak na videu nebo to používali jen na vyleštění po umytí, to pak může být docela rozdíl jestli ten povrch nějak zdegraduje tak to nemusí ta leštěnka rozleštit. 

Já bych to taky hnal na záruku, protože tohle by měla být výrobní vada a ne špatná údržba...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne nespletl jsem se, mrkni tady:

 https://www.carmedia.cz/autodoplnky-a-zabezpeceni/autokosmetika/autokosmetika-pro-ostatni-povrchy/auto-finesse-vision-glass-polish-500-ml-lestenka-na-okna/

Právě ukazují jak tahle leštěnka na okna vyleští právě i ty lišty a nemusíš pořizovat další produkt. Leštěnkou na kovy bych měl strach to dělat, protože tohle asi "pravý" kov podle toho jak se to chová nebude...

Editováno: , autor: l79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citovat

 

Také se přidám, dnes jsem na O III liftback čtyři roky stará našel zadní část chromované lišty na zadním okně upadlou. Nebyla násilně ulomená, ale jen stářím odpadlá. Je totiž pouze přilepená na několika místech ( jakoby oboustrannou páskou ). Ta byla steřelá a už nelepila. Zkusil jsem ji přilepit zpět opět oboustrannou lepící páskou, tak uvidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...