Přejít na obsah

Po dešti smrad z ventilace..


Neonik

Doporučené příspěvky

Mám problém s tím, že když zaprší, pak to v autě smrdí...Smrdí to ale až po chvilce stání a opětovném nastartování.

 

Přijde mi, že pokud začne v průběhu jízdy pršet, zaparkuju v garáži, tak vše OK.

 

Pokud někde nechám chvíli (hodinku) stát auto na lehkém deštíku, když dojdu, už to v něm smrdí. Vyvětrám a už to nesmrdí. dojedu do garáže, nechám to tam stát přes noc.. A když ráno sednu do auta, tak nic nesmrdí, ale po nastartování smrad jako sviňa.

 

Smrdí to tak jakože poměrně zatuchle, ale vždy jen po dešti.

 

Snad jsem to popsal pochopitelně. Díky za rady!

 

// Nemám panoramu...

// Čelní sklo nové a chová se to stejně...

Editováno: , autor: Neonik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Ten smrad je normál, když máš neustále zaplou klimu AC a neměníš kabinový filtr a nečistíš klimu každý rok. Když to necháš déle, zasere se i výparník. Po dešti je to vždycky nejvíce, ale dělá to i po vypnutí klimy, než se to vyfouká, ta vlhkost.

Chce to používat AC s rozmyslem. Nechat na AUTO, ale vypnuté AC, případně si to regulovat sám. AC zapínám jen opravdu, když je v autě vedro a vypínám cca 10min před koncem jízdy, aby se to vyfoukalo. Jakmile začne trochu smrdět, měním kabinový filtr a nechávám čistit klimu. Vždycky po zimě, jednou ročně stačí. Jinak čistit klimu bez výměny kabinového (pylového) filtru nemá moc smysl.

 

Cena filtr, čístící prostředek, práce bývá kolem 1800Kč v autorizáku.

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdarec, 

 

tak se vracím zpět.. Nejsem si jistej, jestli tu klimu v servise čistili (spíš bych řekl, že ne).

 

Ale.. Kolega měl teď auto půjčené a stálo venku, když byly velký deště... A když mi ho vrátil, tak se mi ještě 3 dny po příchodu do auta brutálně mlžily okna a v autě byla pocitově fakt nepříjemná vlhkost.. Takže.. může to být tou klimou (filtry), nebo do toho auta fakt někde teče? Jak vyčistím ty odtokový kanálky?

 

Díky!

 

 

EDIT: Takže jsem rozdělal ty plasty pod stěrači.. a je tam vše OK. Tím to nebude..

Editováno: , autor: Neonik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...