Přejít na obsah

Oprýskaný lak od šterku a následná koroze


Luckydasty

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

 

prosím o radu jakým způsobem opravit oprýskaný lak a následnou korozi zadního blatníku (konkrétní místo viz. foto) způsobené odlétávajícím štěrkem. Jasně dalo by se to vybrousit a znovu nalakovat, ale to bude bohužel zase na chvíli a bude vidět, že do toho místa bylo zasahováno a bude vidět jiný odstín laku. Máte někdo radu jak to dlouhodobě vyřešit? Např. nějaká ochranná nálepka, plastový nebo gumový kryt, nástřik nějaké hmoty apod. ?

 

Předem dík za rady.

 

 

skoda-octavia-1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Známý, když tohle lakuje, tak pod lak dává nějaký gumový nástřik. Prý je to o něco odolnější, ale asi bych stejně nepodcenil základ. Mě to na autě vydrželo asi 6 let a až teď po zimě se mi ukázali puchýřky i v té gumě. Ale jinak celkově mi takto ošetřený exteriér připadal i odolnější - může to být i docela subjektivní názor :-D

Odesláno z mého ALE-L21 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U superba tam lepí průhlednou samolepku. Ale to je spíš prevence. 

Jinak reznutí snad ani zastavit nejde. Prostě vybrousit az na kov pokud tam nějaká rez je. 

Pak nastříkat antokorozní základovku, pak na to barvu na bázi kaučuku a gumy. Vytvoří to tu krupici jaká je na prahách. Pak už vrstvy vrchní barvy+bezbarvý lak a po zatvrdnutí rozleštit. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...