Jump to content
mike_k

Drzak na mobil

Recommended Posts

před 16 hodinami, chobott napsal:

zaroven lze vymenit stary drzak na Navi za novy na telefon a je mozne zprovoznit i USB na nabijeni telefonu, u stareho radia...u noveho i USB do radia...

Zdravím, je myšleno, že do starého CG který má přípravu pro MOVE & FUN půjde použít držák telefonu z nového CG? Pokud ano, co to bude obnášet?

HWspeedy - pokud jsou patice pro držák stejných rozměrů (brzo ověříme) tak by to šlo - znamenalo by to výměnu patice, možná kabelu mezi paticí a rádiem a zakoupení držáku telefonu. Otázka zní jestli to má smysl - přijdeš o možnost používat pěknou navigaci a pokud nevyměníš i rádio tak ti appka move&Fun bude v telefonu na nic, protože že starým rádiem nekomunikuje. Ale nic ti samozřejmě nebrání používat třeba Sygic v telefonu na navigování a data z auta můžeš spárovat pomocí bluetooth OBD krabičky.

Ahoj, já  MOVE & FUN nemám a hledám nějaký rozumný držák na telefon. Před volant na kapličku jsem zamítl (viz jiné vlákno), na okno nechci, do výdechů nechci (výdechy mají být výdechy ba CG ho má stejně jen nahoře) a místo kde je MOVE & FUN je naprosto ideální. Takže řešením je sehnat nějaký rozumný univerzální držák a nabastlit na konec držáku plech který by se přišrouboval do předpřipravených děr. Nebo mě právě zaujal konstrukcí original držák do CG po FL, ale tam bych taky musel dobastlit uchycení. Proto se ptám.

Napájení a napárování neřeším, nemám problém použít kabel do zapalovače jen pro napájení.

Tak a diru v palubovce asi nemas?

Pockej po svatkach udelame pripravek na diru do palubovky a pak das origo patici a drzak

Jako bonus muzes pripojit USB na nabijeci modul :)

Cekam az me prijdou dily a poslu vysledek

Ne, díru v palubce mám, je tam plastová krytka a pod ní je konektor pro originální navigaci. Sám jsem byl překvapený, když tady zaznělo, že se dělá CG bez díry. Protože tu má myslím i CG Ambiente 05/2013.

Pro mě by byla ideální jen nějaká přechodka z nového držáku na mobil na díru pro staré původní CG. Nic jiného nepotřebuji a myslím že i jiným by toto postačovalo.

Díru v palubovce má ale starý typ jako ty chobotte, takže mu jde jen o to vyměnit patici za nový typ + USB kabel (?) a dokoupit držák na telefon 

Abych to osvětlil - každé Citigo před faceliftem má díru se starou paticí (nelze do ní uchytit držák mobilu) , kdežto Citigo po faceliftu buď má díru s novou paticí a nebo nemá žádnou díru ! Nám jde v tuto chvíli o to ověřit zda jsou díry předface a poface stejného rozměru a pokud ano, tak nic nebrání výměně na novější patici a tím posadit do palubky mobil.

Edited by kaaka
  • Upvote 1

Před hodinou, kaaka napsal:

Nám jde v tuto chvíli o to ověřit zda jsou díry předface a poface stejného rozměru a pokud ano, tak nic nebrání výměně na novější patici a tím posadit do palubky mobil.

Že ty díry nejsou stejné už někde padlo: https://forum.skodahome.cz/topic/139217-drzak-na-mobil/?do=findComment&comment=2237553

Po novém roce si jde kolega pro nové Citigo a bude mít i packet multimédia takže to přeměřím... Jak píše chobott - na 99 % bude otvor v palubovce stejný..

Takže ke konci roku jedno repete ať se me tu kazdy neptá protože svoje jsem k tomu už rekl :-)

Citigo před FL mělo/mohlo mít držák na přenosný navigační sytém Garmin, který fungoval i jako Infotainment. Tento systém je zapojen do rádia. které generuje tzv. LIN sběrnici pro data o vozidle, do rádia jde CAN sběrnice a rádio obsahuje převodník na LIN.

1. Držák (ten vrchní díl nad palubovkou) před FL a po FL nejsou kompatibilní tzn. nepasují do sebe protože držák po FL má vzadu USB a držák před FL ma v tom místě packu
  2. Pokud má někdo Citigo před FL může vyměnit/dodělat držák na verzi po FL
  3. Pokud má někdo verzi Citigo po FL tedy s novým rádiem není možné udělat zástavbu na navigaci Garmin, resp je to hodně práce
    • nové rádio nemá v sobě LIN převodník a tedy nedostanete data do Infotainmentu Garminu - nově nahrazuje Appka do mobilu
    • nové rádio má jiný konektor i kdyby se koupila zástavba na Garmina nepasuje Quadlock ani anténa která je diverzitní @danikd :D
  4. Nové rádio má vstup na jedno USB, Citigo má možnost dvou USB a to vedle zapalovače a vzadu na držáku, do rádia aby jste mohli zprovoznit USB na Media hudbu muzete pripojit jen jedno z nich, druhé může být na nabíjení (já preferuji na palubovce nabíjení, vedle zapalovače USB na Media)

Všeobecně je to dost práce ale vcelku jednoduchá, kdo nemá díru na palubovce tak se vyřízne (v přípravě s @kaaka) následně se do otvoru vloží komponenty, zašroubuje propojí se USB s nabíjením nebo rádiem, natáhnou kabely, nakóduje se....

Soupis dílů pro držák před FL

image.thumb.png.a1abc2354b951c681942c5db867f0440.png

(5) 1S0 035 491 - krycí deska na otvor v palubovce

(6) 1S0 035 935 + A/C - spodní část zástavby pro Garmina (komplet kabeláž)

(7) 1S0 035 936 A - držák/patka pro připojení Garmina

(10) 1S0 857 269 A - kus plechu :-) úhelník....zde přemýšlím zda nechybí i pro verze po FL....ale uvidime při první zástavbě FL auta

Soupis dílů pro držák po FL

image.thumb.png.87f1b25fa733be78d26a145339919a1c.png

(1) 5Q0 035 726N - USB konektor (netřeba pokud jej nechcete používat, pro funkcni držáku jej nemusíte mít)

(2) 1S0 035 935 B - spodní část (patice) umístěná v palubovce
(3) 1S0 035 491 - krycí deska na otvor v palubovce
(4) 1S0 035 936 D - spodní patka držáku
(5) 1S0 051 435 D - držák který se přichytí na patku s rozpěrami
(6) N 105 921 02 - šrouby pro uchycení

Já si osobně myslím, že v době internetu v mobilu, Google map a Waze je pro dnešní použití vhodný mobil a držák namísto Garminu.

PS: @kaaka díl číslo 1S0 035 491 je krycí deska pro otvor a je stejná jak před tak po FL :-)

takže suma sumárum držák:

1. kdo si chce předělat před FL auta na držák telefonu nebo nemá nic sežene si
    • 1S0 035 935 B - spodní část (patice) umístěná v palubovce
    • 1S0 035 936 D - spodní patka držáku
    • 1S0 051 435 D - držák který se přichytí na patku s rozpěrami
    • N 105 921 02 - šrouby pro uchycení asi nutno koupit 2x
    • kdo chce mít USB na palubovce pak koupí 5Q0 035 726N - USB konektor (netřeba pokud jej nechcete používat, pro funkcni držáku jej nemusíte mít)

2. kdo nemá nic :D a chce Garmina muze kontaktovat ty co jim zůstal kabel nebo
    • 1S0 035 935 + A/C - spodní část zástavby pro Garmina (komplet kabeláž)
    • 1S0 035 936 A - držák/patka pro připojení Garmina
    • 1S0 857 269 A - kus plechu :-) úhelník....zde přemýšlím zda nechybí i pro verze po FL....ale uvidime při první zástavbě FL auta

suma sumárum USB:

Každé rádio po FL (díky @DYXiCZ) má USB i když ho nemá aktivní, jak jsme psal rádio má jedno USB, v autě jsou dvě umístění kde můžete mít USB a to na palubovce v držáku a vedle zapalovače. Bohužel v obou případech je USB kabel součást kabelového svazku a není to jako díl Škoda, ale díky našim kamarádům z dálné číny jsou již první vzorky na cestě....

Já preferuji abych měl u držáku telefonu USB s nabíjením a vedle zapalovače USB na flašku či HDD, takže budu potřebovat následující kombinaci

1. K držáku
    • 5Q0 035 726 N - USB
    • Kabel USB - řešíme
  2. K zapalovači nový plast
    • 5Q0 035 726 N - USB
    • 1ST 953 508 C - tlačítka, bohužel jiná kombinace není :( možná dohledám později
    • 1S0 863 617 B 82V - Plastová krytka
    • Kabel USB - řešíme

zasuvku jsem pouzil z puvodniho plastu

83319b8ed3c599673fc1bf4ec074b56f.jpg

K USB více zde

Moderátorům snad nevadí spojení dvou příspěvků protože spolu úzce souvisí...

Zde příspěvěk zatím ukončím a jakmile budu mít všechny díly na připojení USB sepíšu to....

Edited by chobott
  • Thanks 3

Zdravím, je něco nového ohledně držáku na mobil a usb kabelů? Na kolik přijde od těch poláků celý držák (1S0 035 936 D - spodní patka držáku + 1S0 051 435 D - držák který se přichytí na patku s rozpěrami)?

Já kupoval jak to šlo na netu, něco poláci, něco ebay a něco ze škodovky celkové náklady 2300,- vše krom usb nové, ten litinový výlisek  (1s0857269a) je nutný.

Ahoj @chobott,

děkuji za přehled informací a součástek, které potřebuji pro výměnu držáku na mobilní telefon. Mám k tomu jen pár dotazů.

Chci změnit držák z Garminu na mobilní telefon, přesně jak jsi psal, v dnešní době už je lepší používat mobil, než nějakou navigaci a ta funkčnost Garminu je dost tragická.

Změnu chci provést na VW Up rok výroby 2015 a rád bych, aby kromě držáku šel mobil i nabíjet přes USB. K tomu píšeš, že je potřeba součástka 5Q0 035 726 N. Funguje tato součástka i když mám staré rádio? Pokud ne, tak lze to udělat nějak jinak, aby telefon šel přes USB nabíjet?

Předem moc děkuji,

T.

V 30. 12. 2018 na 18:22, chobott napsal:

Tak a diru v palubovce asi nemas?

Pockej po svatkach udelame pripravek na diru do palubovky a pak das origo patici a drzak

Jako bonus muzes pripojit USB na nabijeci modul :)

Cekam az me prijdou dily a poslu vysledek

Prosím, jak to dopadlo, podařilo se udělat přípravek na díru do palubovky? Měl byc zájem, repektive bratr do FL Citigo. Stejně tak by měl zájem udělat kameru na parkování. Je možnost se domluvit?