Přejít na obsah

Svíčky + výměna u 1,4 16V 55 kW


kysilka

Doporučené příspěvky

Vážení,

při snaze o výměnu svíček (za lepší :-) jsem po sundání krytu motoru 1,4 16V 55 kW (benzín, série BKY) zjistil, že nelze povolit svíčky obyčejným klíčem na svíčky, ale na každé je nasazen ještě odporový člen, který nelze vysunout prsty ani značnou silou. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Nerad bych si vydělal...

Díky Pavel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to taky čeká, ale nechám si to vyměnit v servisu. Nerad bych s těmi cívkami něco provedl neodbornou demontáži (jsou dost drahé). Navíc svíčky jsou hodně zapuštěné v hlavě a utažené musí být předepsaným momentem. Momentový klíč taky nemám. Samozřejmě svíčky si seženu sám a levněji než ve škodovce.

Možná by se k té demontáži mohl přesněji vyjádřit Jakr, psal, že to u svého auta dělal, co já vím cívky jsou tam podobné, ne li stejné.

Editováno: , autor: pava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážení,

při snaze o výměnu svíček (za lepší :-) jsem po sundání krytu motoru 1,4 16V 55 kW (benzín, série BKY) zjistil, že nelze povolit svíčky obyčejným klíčem na svíčky, ale na každé je nasazen ještě odporový člen, který nelze vysunout prsty ani značnou silou. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Nerad bych si vydělal...

Díky Pavel.

to BKY je nejaka nova seria motora pre fabiu alebo je to motor v inom aute ? lebo pokial viem tak 1,4 16V 55kW pre fabiu boli starsie AUA a novsie BBY.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážení,

při snaze o výměnu svíček (za lepší :-) jsem po sundání krytu motoru 1,4 16V 55 kW (benzín, série BKY) zjistil, že nelze povolit svíčky obyčejným klíčem na svíčky, ale na každé je nasazen ještě odporový člen, který nelze vysunout prsty ani značnou silou. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Nerad bych si vydělal...

Díky Pavel.

to BKY je nejaka nova seria motora pre fabiu alebo je to motor v inom aute ? lebo pokial viem tak 1,4 16V 55kW pre fabiu boli starsie AUA a novsie BBY.

Asi to jen spletl, bude mít ten samý motor co já BBY ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
ja tam mam bosch, vyrobca doporucuje (dava ) ngk

Proč Bosch? Není lepší použít to co doporučuje výrobce, než provádět experimenty na vlastním autě?

Co se týče původního dotazu, jedině výrobcem doporučené NGK BKUR 6ET-10

Editováno: , autor: pava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja tam mam bosch, vyrobca doporucuje (dava ) ngk

Proč Bosch? Není lepší použít to co doporučuje výrobce, než provádět experimenty na vlastním autě?

Co se týče původního dotazu, jedině výrobcem doporučené NGK BKUR 6ET-10

to mas to iste ako s olejom pokial splna specifikaciu a normu tak je to bezproblemove. olej s vyrobi je tam shell a servisy pouzivaju castrol. ja tam mam BP a je to to iste ako castrol jeden koncern. mozno ngk viac lobovala u skodovky a preto su tam a nie napr. bosch. ci si myslis ze je to inak ?

Editováno: , autor: houmr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to mas tazko aj tu nafore sa ludia nedohodnu. niekto tu presadzuje original, ini zase bosch, denzo, championy......... pokial splnaju normu a su urcene pre dany motor nemal by byt problem.

p.s. niektori tu tvrdia ze ine sviecky nez origo im zlepsil chod a vykon motora.

si vyber :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to mas tazko aj tu nafore sa ludia nedohodnu. niekto tu presadzuje original, ini zase bosch, denzo, championy......... pokial splnaju normu a su urcene pre dany motor nemal by byt problem.

p.s. niektori tu tvrdia ze ine sviecky nez origo im zlepsil chod a vykon motora.

si vyber :D

Právě od toho jsou diskuze. Nedokážu dost dobře, proč se řídím doporučením výrobce. Možná proto, že jsem to dělal vždycky a neměl nikdy problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...