Přejít na obsah

Svíčky + výměna u 1,4 16V 55 kW


kysilka

Doporučené příspěvky

to BKY je nejaka nova seria motora pre fabiu alebo je to motor v inom aute ? lebo pokial viem tak 1,4 16V 55kW pre fabiu boli starsie AUA a novsie BBY.

Já mám taky Fabii 1.4 16V 55 kW rok 2005 a v TP mam napsáno typ motoru BKY.A žádná předělávka motoru se nikdy nekonala, mám jí od výroby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Kódy motoru se měnily podle toho, jak přísnou emisní normu ten který motor plnil - fyzicky jsou skoro stejný, liší se v drobných detailech a v softu ŘJ. Cívky se ze svíček dají stáhnout opatrným páčením pomocí dvou plochých šroubováků "proti sobě" - použití jen jednoho hrozí odlomením vršku cívky vinou bočního namáhání tělesa cívky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Dnes mi po nastartování jelo auto asi 2 minuty na 3 valce  , na vag pouze chyba  17559  řada válců 1 nedasažena mez.......   , svíčky nevím jak dlouho tam jsou  , soused mi dal  BOSCH (s jedním jiskřičem)  a na obalu je FR7DC 0 242 235 xxx, .1. budou mi tam pasovat?

2. Nebo je prý možné že jsou staré "zapalovací" kabely (prý uhlíkové)     Motor 1.4 55kw 16V  AUA 160000km

Motor má kolísavý zvuk(netuším co tam může hučet- mé auto si hraje na TDI  ), po zvýšení otáček  tam v pozadí něco  píská začalo to  po sundání alternátoru(nedobíjel )  a opětovném nasazení ,   ale otáčky když to jede na všechny válce  normál 900 ot./min volnoběh 

 

jaké jsou podmínky pro výměnu svíček ( počítam že studený motor) 

 

EDIT na měřených hodnotách to ukazuje  v skupině  vynechání zapálení směsi  : " formát není k dispozici"

Editováno: , autor: George_rider
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Tak na mou Fabku vyrobenou v roce 2004 - 1.4 55kw 16V motor BBY jsem ted nechal dat nove svicky po najezdu 70000km a to 4ks  NKG V-Line (3045) - V-24 BKUR6ET-10

Made In Japan z eshopu - http://www.eshop-rychle.cz/bezo/eshop/0/3/5/820-Zapalovaci-svicka-NGK-V-Line-24-BKUR6ET-10

vyborna cena za kus. Auto se chova stejne jak před vymenou nemel sem zadnej problém jen ze se ještě svicky nemenily tak se ted dali nove.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Postupně mi zase začala odcházet zapalovací soustava, nejdříve se poroučelo trafo - to jsem vyměnil a chvíli byl pokoj a pak kabel na 4 a 2 válci, komplet kabely jsem měnil před 5 lety. Mám v plánu udělat to zase komplet, neboť se zdá, že jsou ty současné na konci životnosti a další na výměnu již nemám.

Teď otázka ke svíčkám, když jsem potom co to jelo na tři válce a diagnostika ukázala, vynechání zápalu na 2 válci odpojil zapalovací kabely od svíček, tak až na druhý válec sic! plavaly fajfky komplet v oleji. Podotýkám, že jsem tak činil u studeného motoru. Je toto normální? Předpokládám, že ne. Co by to mohlo značit, auto totiž jinak jelo po výměně vadného kabelu normálně. Dík za postřehy a rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

pokud je to víc, tak se do tý "šachty" nedostaneš - takhle jsem na základě svých zkušeností s výměnou svíček předchozí příspěvek pochopil. Ten nástavec musí být opravdu hodně dlouhý a pokud začneš improvizovat, tak se vnější průměr může stát limitujícím faktorem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska vyměněny svíčky místo svíček brisk které tam byli jsou tam bosch. Brisk měli sice tři elektrody a bosch jen dvě ale po nastartování citelný rozdíl v běhu a plynulosti když byl motor studený ještě zbíva otestovat v delší jízdě pro jistotu sebou budu mít ty staré očištěné a klíč na svíčky  :-) Vždycky na všech benzínkách v okolí měli přívěšky fabia na klíče ale ted nikde žádnej takže dneska vlastní výroba :-)

 

post-92456-0-08983600-1424109700_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...