Přejít na obsah

Svíčky + výměna u 1,4 16V 55 kW


kysilka

Doporučené příspěvky

Jsem rád, že jsem tu našel tohle téma a nemusel jsem zakládat nový, ale nikde jsem tu z toho tak nějak nenalez 100%ní odpověď na otázku kterou mam. Mam doma svíčky BRISK DOX15LE které jsou určené do tříválcové fabie 1.2 HTP a já se chci zeptat, jestli se dají použít bezproblému do 1.4MPI - 44kW. Popřípadě jestli jdou, tak jestli nejsou tak vhodné nebo jak to je. Díky za odpověď :)

Toni ja by som s tým nešpekuloval daj tam také aké tam majú byť.Ked máš tie na HTP tak ich s niekym vyneň alebo predaj. HTP je predsa len iný motor! :palec2:

Díky za odpovědi. Já jen, že se chystám je měnit a teď tu mam bednu 100 úplně novejch těhle svíček. Škoda, tak je holt budu prodávat nebo měnit :)

Nejspíš už to máš vyřešené, ale DOX15LE jsou pro 1,4 MPi 44kW VHODNÉ, navíc jsou to svíčky velice kvalitní, s platinovou elektrodou, pokud jich máš bednu, klidně bych si čtyři vzal ;)

Z technického hlediska není žádný rozumný důvod, proč striktně trvat na těch výrobcem doporučených.

Môžem potvrdiť.DOX15LE mám v aute teraz.Zohnal som ich ako náhradu za DR15TC,ktoré boli od výroby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok, posledná otázka.

kde kúpit tieto sviecky co najvýhodnejsie v BA, kolko stoja a ci sa oplatí spekulovat alebo ísť rovno do škodovky keď su len tri.

A co presne si pytam?

sorry za lamacku otazku, nikdy som nic take nekupoval a tie vase sifry neviem ci niekomu budu jasne...

Editováno: , autor: cartmanko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok, posledná otázka.

kde kúpit tieto sviecky co najvýhodnejsie v BA, kolko stoja a ci sa oplatí spekulovat alebo ísť rovno do škodovky keď su len tri.

A co presne si pytam?

sorry za lamacku otazku, nikdy som nic take nekupoval a tie vase sifry neviem ci niekomu budu jasne...

no já bych osobně u HTP nelaboroval, jsou předepsané Bosch nebo NGK, při ceně 75,- Kč za Bosch zkoušet ani jiný nebudu, v Škodovce za ně dáš ranec a přitom to jsou ty samé Bosch-ky :kol-127:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Ahoj mam dotazek udelam spatne kdyz do Fabci 1.4 16V 55kW dam misto svicek NKG svicky Brisk A-Line24?

A jaký máš k tomu důvod. Dej NGK jsou vyzkoušené a fungují bez problému těch předepsaných 60tkm.

Důvod je cenový je rozdíl dát za čtyři svíčky 500 nebo 1000 kc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj mam dotazek udelam spatne kdyz do Fabci 1.4 16V 55kW dam misto svicek NKG svicky Brisk A-Line24?

A jaký máš k tomu důvod. Dej NGK jsou vyzkoušené a fungují bez problému těch předepsaných 60tkm.

Důvod je cenový je rozdíl dát za čtyři svíčky 500 nebo 1000 kc

Nesmíš nakupovat ve škodovce, kup někde v mototechně, ty samé svíčky, výrazně levnější. Mě stály nějak kolem 600,-Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj mam dotazek udelam spatne kdyz do Fabci 1.4 16V 55kW dam misto svicek NKG svicky Brisk A-Line24?

A jaký máš k tomu důvod. Dej NGK jsou vyzkoušené a fungují bez problému těch předepsaných 60tkm.

Důvod je cenový je rozdíl dát za čtyři svíčky 500 nebo 1000 kc

Nesmíš nakupovat ve škodovce, kup někde v mototechně, ty samé svíčky, výrazně levnější. Mě stály nějak kolem 600,-Kč.

ja vim no jenze tady je akorat skodovka a autokelly takze sem dneska koupil ty svicky ve skodovce nebudu s tim laborovat radsi tam vrazim co tam je doporuceno staly kolem 800

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj mam dotazek udelam spatne kdyz do Fabci 1.4 16V 55kW dam misto svicek NKG svicky Brisk A-Line24?

A jaký máš k tomu důvod. Dej NGK jsou vyzkoušené a fungují bez problému těch předepsaných 60tkm.

Důvod je cenový je rozdíl dát za čtyři svíčky 500 nebo 1000 kc

Nesmíš nakupovat ve škodovce, kup někde v mototechně, ty samé svíčky, výrazně levnější. Mě stály nějak kolem 600,-Kč.

ja vim no jenze tady je akorat skodovka a autokelly takze sem dneska koupil ty svicky ve skodovce nebudu s tim laborovat radsi tam vrazim co tam je doporuceno staly kolem 800

Určitě se to vyplatí, budeš spokojen. Je to lepší, než později řešit poškubávání motru, kolísavý volnoběh apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se svíčkama Brisk mám jen ty nejlepší zkušenosti a když se mě někdo zeptá co dát do motoru za svíčky, vždy je s čistým svědomím doporučím. :)

presne moje rec :palec2: taky mam brisky,ale ty tuningove. Firma je seriozni, radi poradi s vyberem a svicky maji za dobre ceny ;) pozadali me jestli bych jim mohl postupne psat zkusenosti s temito svickami, opravdu zatim je jen chvalim :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj mam dotazek udelam spatne kdyz do Fabci 1.4 16V 55kW dam misto svicek NKG svicky Brisk A-Line24?

A jaký máš k tomu důvod. Dej NGK jsou vyzkoušené a fungují bez problému těch předepsaných 60tkm.

Důvod je cenový je rozdíl dát za čtyři svíčky 500 nebo 1000 kc

Nesmíš nakupovat ve škodovce, kup někde v mototechně, ty samé svíčky, výrazně levnější. Mě stály nějak kolem 600,-Kč.

ja vim no jenze tady je akorat skodovka a autokelly takze sem dneska koupil ty svicky ve skodovce nebudu s tim laborovat radsi tam vrazim co tam je doporuceno staly kolem 800

Určitě se to vyplatí, budeš spokojen. Je to lepší, než později řešit poškubávání motru, kolísavý volnoběh apod.

No menil jsem je prave kvuli tomu,ze mi skubal motor a zaclo to delat kdyz jsem se vracel z ostravy k nam do severnich cech.A to bylo docela dost velky skubani to jsem se fakt modlil abych dojel,potom se to celkem sklidnilo,ale nebylo to proste ono.Po vymene je to parada nic neskube :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry den,

mam F 1.4/50kW, motor AQW. Pri 60 tis som namontoval Brisk DR15TC (trojbodove) povodne tam boli Champion RC 89 PYC

(jednobodove). Championy v case vymeny u nas nemali. Zistil som, ze na jenom valci sa sviecka castejsie (za 2 tyzdne) zanasa karbonom, ostatne su ciste. Vag hlasi: 16688 vynechanie zapalovania, ale predpokladam, ze tato chyba je uz len dosledok usadzania karbonu. Po vycisteni sviecky vsetko funguje normalne. Moze to byt tym, ze je tam iny typ sviecky ako povodny, alebo moze byt zavada este niekde inde? Nezatazuju trobodove sviecky viac zapalovaciu elektroniku ako jednobodove? Dakujem za rady vopred.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...