sk0d@

Aplikacia VAG DPF + ELM327 adapter

98 příspěvků k tomuto tématu

To je ale jen výpočet řídící jednotky, fyzicky nemusí být zanešený.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi ukazuje Oil ash hodnotu v L, mam posledni placenou verzi VAG DPF.

Screenshot_20171102-193318.png

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak to vidim poprvé. 

15degren - ty mezi litrama a gramama umíš přepočítat?

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No ja som to zbezne spocital na hodnotu okolo 50, neviem ako kolega dosiel na 14.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Třeba jsem myslel gravitační konstantu a ne hmotnost :-D

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
V 3. 11. 2017 na 11:20, 15degren napsal:

14g kolik máš najeto ?

228200km,  O2 FL 2.0/81kW CR 2012 kdyz ta appka startuje je tam u Oil ash hodnota v g ale jakmile se spoji s adapterem prepne se to na L

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Kedze niekedy dochadza k nedorozumeniam ohladom rozdielu medzi soot a ash, sposobu vypoctu zanesenia a pod. tak par poznamok:

- Soot pochadza primarne z nedokonaleho spalovania, je tvoreny prevazne uhlikom (ale nie len nim, nejaka cast z neho je prave ten ash). Regeneraciou sa vypali prave ta prevazna cast. Uhlik a jeho formy (uhlovodiky) v tomto pripade pochadzaju z paliva, ciastocne aj z oleja.

- Ash je to, co sa navzdy usadza vo filtri. Je to vlastne ta nespalitelna cast (kovy) po kazdej regeneracii.

Az sa ho tam proste nahromadi vela, tak DPF vypovie sluzbu.

P.S. priblizne pri 50tkm je uz oil ash vacsi ako soot (pred regeneraciou), pri 250tkm to uz moze byt 80% prevaha ash-u.

Priklad sposobu vypoctu u 2.0TDI CR 103kW

Active Regeneration Function
The soot load of the particulate filter is calculated by two pre-programmed load models in the Engine Control Module (ECM) J623.

One of the load models is determined from the driving profile of the user and the signals from the exhaust gas temperature sensors and Heated Oxygen Sensor (HO2S) G39.

Another soot load model is the flow resistance of the particulate filter. It is calculated from the signals of Exhaust Pressure Sensor 1 G450, Exhaust Gas Temperature (EGT) Sensor 3 G495, and Mass Air Flow (MAF) Sensor G70.

sensors.thumb.JPG.354519625768fe7cebe1c2ff57320207.JPG

Prikladam aj graf zaplnenia sootom.

DPF.thumb.JPG.f6c17de801ca92d907366eb604a7133e.JPG

Upraveno uživatelem sk0d@
3

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak jsem si taky pořídil ten adaptér a stáhl si tu aplikaci. Vyhodilo mi to toto, snad je tam vše zatím ok.

dole so zobrazuje aktuální verze softwaru? Je původní nebo je to ten "upravený"?image.thumb.jpeg.b81d6719532f78d4e2883b6604f49b14.jpeg

1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak se mi podařilo chytit regeneraci DPF, co mě trochu zarazilo, že se spustila už po 533 km, může to být tím, že mám občas kratší cestu a filtr se rychleji zaplni? Snažím se jezdit delší trasy, větsinou kolem 50 km , sem tam je to o něco míň.

Po ukončení procenta klesla z 80 na 22. Je to OK?

image.png

image.png

Upraveno uživatelem HonzaKo
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

V tomto počasí relativně normální nájezd mezi regeneracemi. Tipuji, že parkujete venku. 

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jj, venku. Jinak pro rychlejší zahřátí jsem na zimu dal kryt na masku, nicméně až pri montáži jsem si všiml, že ta žebra jsou ze dvou třetin zaslepená, táže to asi valný efekt nemá, aspoň tam pujde míň té slané mlhy.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Stává se to také někomu? Mě dost často. Musím dát disconnect a pak znovu connect. Pokud si toho nevšimu občas se to samo odpojí. Kolikrát se to ani na poprvé nepřipojí(něco o BT to píše, ale přitom k rádiu je tel připojen) a musím celou app vypnout na tvrdo a pak znovu zapnout a připojit. Starší verze se Sony Xperia Z1C to nedělalo aspoň si nepamatuju. Ale od doby co mám Huawei P9 Lite 2017 tak jo.

Screenshot_20171203-083343.thumb.png.29056eb193758dfbf00bb8f90feb68e9.png

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já mam Huawei P9 lite 2016 a apka běží bez problému. Neodpojuje se a běží za jízdy i když telefon zhasne. Vypni rádio, třeba blokuje bluetooth a odpojí apku. Nebo vyzkoušej verzi free, jestli to dělá také. Mam verzi 2.20.7

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mám ofiko koupenou app. No napadlo mě to že by se to mohlo hádat s Bolerem, ale někdy to udělá hned jindy třeba po hodině a někdy za celých 150km cesty nic. Asi jak se jim zachce a jak moc se pohádaj :D:D. Přežiju to, já jen zda se s tím taky někdo setkal.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mam huawei Y6pro stava sa to hlavne v miestach kde stráca tel. signál ( slabé pokrytie )

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

I mně se to stává, príjde mi, že se to napoprvé samo nechytí, ale stačí mi vytahnout a vrátit tu "zásuvku" a chyti se to pak okamžitě a už to pak nevypadává. Mám staženou verzi, tel Samsung A3.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

V pondělí když jsem jel z víkendu ráno do práce tak za celých 150km nic a odpoledne když jsem jel domů 40km tak to vyhodilo error 2x a z toho jednou při regenraci. Ale asi vím kde by mohl být problém. Ve spojení mezi adapérem a autem. Mám dlouhý adaptér a možná je náchylnější na otřesi a občas i ztratí kontakt. Viz screen při připojování. Jinak mě už nic nenapadá co by to mohlo dělat.

Screenshot_20180112-144053.thumb.png.3fbaf5856be2133e8c57ccf6f8963dcc.png

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím, chtěl bych se zeptat zda-li tato apka bude fungovat i u PD motoru konkrétně 2.0TDI 125kW (BMN) ? Nikde jsem nenašel jestli to jde jen s CR nebo i s DPF ? 

Děkuji

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Čau. Motory PD nejsou podporované, takže fungovat nebude. Ověřil jsem to na OII RS MR2007 a také OII FL 1.9 TDI MR2010.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Podobné příspěvky

• Od kliste84
      Ahoj,

mám O2 2.0 TDI BMM 4x4 a při jizdě  se rozblikala kontrolka žhavení, napíše to motor do dílny a později se rozsvítí kontrolka motoru.

VAG psal níže uvedené chyby.

Časem začaly kontrolky svítit hned při nastartování motoru.

Když jsem se snažil chybu EGR vymazat, tak to nešlo.

Koupil jsem tedy nový EGR ventil a vyměnil ho. vyměnil jsem i všechny žhavící svíčky. ŘJ žhavení je nová...

Když jsem EGR namontoval, tak chyby šly smazat, ale po cca 10 km se kontrolka žhavení zase rozblikala...
      Když motor chcípnu a znova nastartuji, tak kontrolka nebliká, ale rozbliká se až po nějaké době.

Chyby co to napíše jsou pořád stejné...

Kde může být chyba? Může být KO filtr pevných částic?
      Auto má najeto cca 370tkm a filtr je původní, kontrolka filtru ale nesvítí a ani nepamatuji, že by někdy svítila...

2 Faults Found:   005659 - Glowplug for Cylinder 2 (Q11)                 P161B - 000 - Open Circuit              Freeze Frame:                     Fault Status: 01110000                     Fault Priority: 3                     Fault Frequency: 2                     Reset counter: 255                     Mileage: 372103 km                     Time Indication: 0                     Date: 2000.00.00                     Time: 06:23:41                Freeze Frame:                     RPM: 1722 /min                     Speed: 24.0 km/h                     Load: 26.3 %                     Voltage: 14.52 V                     Bin. Bits: 00001000                     Temperature: 3.6°C                     Bin. Bits: 10110000   005120 - EGR Valve (N18)                 P1400 - 000 - Electrical Malfunction - Intermittent              Freeze Frame:                     Fault Status: 00100000                     Fault Priority: 1                     Fault Frequency: 2                     Reset counter: 255                     Mileage: 372119 km                     Time Indication: 0                     Date: 2000.00.00                     Time: 14:33:02                Freeze Frame:                     RPM: 1827 /min                     Speed: 92.0 km/h                     Load: 52.9 %                     Lambda: 1.4 %                     Mass Air / Rev.: 850.0 mg/str                     Mass Air / Rev.: 1040.0 mg/str                     Bin. Bits: 00000000  

• Od beefeater
      Ahoj, často při kratších pojezdech po městě apod, se mi rozsvítí žhavení a následně chyba motoru .........diagnostika ukazuje toto: viz obrázek

Když jedu dlouhé traťe tak nic. Občas se také stane, že při rozjezdu z jedničky na dvojku auto začne cukat.

Zkoušel jsem několikrát i přes diagnostiku regenerovat filtr ale po chvilce ježdění se rozsvítí žhavení opět...

Není to náhodou ERG ventil?

• Od Kotlick
      Zdravím, po výměně obou levých dveří a předního levého světla mi svítí kontrolka motoru a diagnostika hlásí následuící závadu:
      Jedná se o Škoda Superb II Combi, r.v. 2011, 2.0 TDI, 103 kw.

1 Fault Found:
      8169 - Terminal 30
      U140A 00 [039] - Open Circuit
      Not Confirmed - Tested Since Memory Clear
      Freeze Frame:
      Fault Status: 00000001
      Fault Priority: 2
      Fault Frequency: 1

Nevíte někdo co to může být? Auto normálně jede všechno funguje.

Prosím o pomoc pokud někdo víte.

Předem díky

Dave
    • Od hardb
      prodávám 2 din android autoradio,
      rozlišení: 800x480
      procesor:Quad 4 Core, 
      DDR3 1GB RAM, 1GB ROM, 
      12GB vnitřní paměti
      + 2 sloty na pamětovou kartu
      rádio z RDS,
      canbus který komunikuje z autem, možnost zapojení couvací kamery,přehrávání filmů za jízdy, navigace a další vymoženosti
      rádio mám necelý rok a na displayi je stále nalepená ochraná folie takže je jako nové
      jediné co je horší je příjem rádia 
      jinak je plně funkční
      dohoda možná

• Od wagoo
      Ti co maju diesla s DPF filtrom (filtrom pevnych castic) sa urcite casom stretnu s tymto problemom
      001139 - Exhaust Pressure Sensor 1 (G450): Signal too High
      P0473 - 006 - Short to Plus
      Freeze Frame:
      Fault Status: 01010001
      Fault Priority: 1
      Fault Frequency: 1
      Reset counter: 40
      Mileage: 129915 km
      Time Indication: 0
      Date: 2000.00.00
      Time: 11:42:07
      Freeze Frame:
      Text: ¸Ç
      Torque: 56.0 Nm
      Speed: 0.0 km/h
      Voltage: 14.13 V
      Mileage: 360 km
      Text: 188 C
      Text:
      Sprievodny jav je zlta kontrolka na pristrojovej doske "vyfukove plyny" + motor moze ist do nudzoveho rezimu resp. vkuse recykluje (podla toho, v akom stave "zomrie" tento snimac).
      Problem vznika na senzore G450 (senzor odchylky tlaku). Je to senzor, ktory je zakruzkovany na Obr.1. Jeho part number je 076 906 051A -> cena cca 51 Eur . Staci tento senzor odpojit, prehodit za novy. Nasledne cez vag-com spustit "prisposobenie" 01 - Motor / Coding II / vlozit kod 30605 a pockat 10 sekund, potom kliknut na O.K.

Nasledne sa odporuca urobit regeneracia filtra, a to 01 - Motor / Coding II / vlozit kod 21295

Po tomto ukone pobehat s autom aby prebehla regeneracia filtra pevnych castic

Pri rozobratom dekliku na motore ODPORUCAM skontrolovat kabelaz pri senzore (prepinaca ventilu klapky chladica spatneho vedenia vyfukovych plynov ). Na moje nemile prekvapenie mal privodny kabel v mieste ohybu vydratu izolaciu (vid Obr.2) ... no comment