Přejít na obsah

Aplikacia VAG DPF + ELM327 adapter


Doporučené příspěvky

mám funkční adaptér (funguje cracknutá Carista), ale nejde se mě připojit přes vag dpf, nejspíš to bude asi tím, že mám superb II, r.v.2009, 125kw kod motoru CBBB....mám pouze základní verzi...je možné, že to do budoucna může jít při nějaké aktualizaci aplikace Vag DPF?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to jsem učinil a přišla mě rychlá odpověď....zajímalo by mě zda u tohoto motoru(CBBB) to umí načíst třeba nějaká jiná diagnostika přes kabel?

 

CBBB engine unfortunately uses an old protocol, completely different from the last used by VAG for their cars, so the app can't work with it and I don't have a plan to expand the compatibility backward because the work is very hard and the final success isn't guaranteed due also to poor/missing support of the protocol by elm327. I've tried to start but I've found too many problems so I've decided to abort that project. 
 
I'm sorry. 
 
Bye 
Daaren 

 

v překladu googlem....

 

Motor CBBB bohužel používá starý protokol zcela odlišný od posledního, který VAG používá pro své vozy, takže s ním nemůže pracovat a nemám plán na rozšíření kompatibility zpět, protože práce je velmi tvrdá a konečný úspěch není zaručen kvůli špatné / chybějící podpoře protokolu elm327. Snažil jsem se začít, ale našel jsem příliš mnoho problémů, takže jsem se rozhodl tento projekt zrušit.

Omlouvám se.

sbohem
Daaren

Editováno: , autor: sipmart
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahojte,

Aplikacia mi fungovala, teraz prestala. Pise ze "connection error. can I power off and then ON bluetooth to auto-retry?" ked dam yes, o chvilu vypise to iste.

Carista funguje normalne.

Skusal som odinstalovat, znova nainstalovat, nepomohlo.

Nestretli ste sa s tym niekto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem včera vyhrabal starou Xperii ZR a zkusil a i když není připojená k Boleru tak to stejně po chvíli začalo psát ty errory. Takže padla domněnka, že to dělá to připojení k radiu. Podle mě to bude adaptérem mám totiž ten dlouhý černý tak si myslím jak se klepe za jízdy po super rovných silnicích tak občas ztratí kontakt. A nebo tím že BT vysílá jak adaptér tak tel. tak radio a občas se signály jakoby pohádají(i wi-fi když je moc různých signálů v jednom místě může blbnout).    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mna nakoniec problem vyrieseny. Zistil som, ze adapter nebol spravne sparovany - nevypytal si PIN pri sparovani. Carista fungovala v pohode, VAG DPF sa nechcelo pripojit. Adapter som vymazal zo zoznamu BT zariadeni, dal znova sparovat, tentokrat si vypytal aj PIN (1234) a VAG DPF odvtedy funguje v pohode.

Mozno niekomu pomoze pri rieseni podobneho problemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaké máte intervaly regenerace?
U mě - CRLB aktuálně cca. po méně než 200km (najeto cca 22t). Stojí venku, jezdilo se město.

CFFB - cca. 400-500km (najeto cca. 68t). Stojí v garáži, jezdilo se mimo město.

Je jasné, že to souvisí s provozem město/mimo/dálnice.

Přesto mi to přijde dost velký rozdíl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, 

 

Mam taketo hodnoty DPF, co som sa docital, tak maximalna zivotnost filtra je 70 g Oil Ash. Mam Skoda octavia 2 fl, cca 240 000. 

 

1. Aky priebeh mam ocakavat, ak neurobim nic ? (zasvieti kontrolka a ja sa nepohnem, alebo ma nejaka kontrolka bude upozornovat ze konci zivotnost pred tym?).

2. Je mozne dat dpf filter vycistit ?, cena je okolo 200€, pytam sa preto lebo, nie som si isty  ci je cistenie urcene na  Oil Ash (usadeniny), davaju zaruku 100 000 km.

3. Je nejaka ina moznost ? (samozrejme okrem kupy noveho za 2000 €)

 

Mam teda cakat kym sa filter uplne zanesie alebo ho mam dať prečistit ?

 

Ďakujem

 

 

Screenshot_2018-03-02-07-24-36.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jarinoo3: Pravidla fóra jsi při registraci odsouhlasil, ale nečetl, že? Tohle je téma o oplikaci VAG DPF, nikoliv o DPF samotném - tvůj dotaz nepatří sem, ale do příslušné motorové sekce. O2 2.0 TDI CR má sekci ZDE a témat na DPF je tam hned několik. O2 1.6 TDI CR má sekci ZDE a téma na DPF je tam vyvěšené.

 

Hlášení O2 týkající se DPF máš popsané v návodu. Dokud auto nic nehlásí, tak normálně jezdi a nic neřeš. Aspoň 30 tkm tě to nemusí trápit. Až bude DPF plný, můžeš ho nechat horkovzdušně vyčistit, nebo vyměnit za Economy od ŠA, kde dáš protiúčtem starý a dostaneš slušnou slevu. Osobně bych se vyhl chemickému čištění a levným aftermarket náhradám s pochybnou účinností - to je recept na budoucí problémy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, jarinoo3 napsal:

2. Je mozne dat dpf filter vycistit ?, cena je okolo 200€, pytam sa preto lebo, nie som si isty  ci je cistenie urcene na  Oil Ash (usadeniny), davaju zaruku 100 000 km.

 

Nedávno ve Světě Motorů byl o to článek. Pokud si pamatuji s tím čistění to není taková výhra. Hrozí poškození či to pořádně nevyčistí. Nejlíp vycházelo novy v ECONOMY od ŠA. Dnes už vychází myslím skoro jako výměna EGR a to asi 15t,- což o proti dřívější ceně je nebe a dudy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dneska jsem to zkoušel u kolegy co má VW Golf 2010 se stejným motorem a nechtělo to načíst OIL ASH a házelo to errory hned od začátku a byla u toho červená tečka. Jinak to načetlo vše. Nemělo by to fungovat bez jakéhokoliv nastavování když se jedná o stejný motor?

5aab89082bee4_Screenshot_20180313-1345011.thumb.png.81bf917c56472b253242ee1d867a1381.png

Editováno: , autor: Ovce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...