Přejít na obsah

Defekt pneu - oprava lepící sadou a následná oprava v pneuservisu


Pajapaja25

Doporučené příspěvky

Máte někdo zkušenost jak řešit píchnuté pneu?

Píchl jsem ( kontrolka zahlásila, takže OK ) nalil jsem do pneu tu "lepící náplň" a nafoukal. Dojel jsem tak tak do pneuservisu ( pořád to utíkalo ) tam mi řekli, že pokud jsem tam dal tu náplň, tak pneu neopravují a musím si koupit novou :-o

Stejnou neměli, takže jsem vzal 2 jiné. Neměl jsem čas čekat než ji objednají. Oprava za bez dvou stovek za 10tis. :(

To je docela úlet. 

Je nějaké jiné řešení jak to příště udělat? 

 

Editováno: , autor: Pawouk
Upraven název tématu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vozit rezervní kolo. Taky jsem slyšel už několikrát že po lepící sadě jsou pneumatiky na výhoz. Já vyhodil pro změnu lepící sadu a vozím si zimní kolo místo rezervy. Jako rezerva je super.

 

edit:

Teď jsem si všiml že jsem zabrouzdal do Superba 3 :D Kdoví jestli ten má díru na rezervu .. :/  Ale určitě se dá za příplatek doobjednat takže by měl mít taky k dispozici.

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na výhoz by neměla být, jestli se jedná o normální poškození, viz manuál.

Následující informace jsou platné pro sadu na opravu pneumatik dodanou z výroby.

Pomocí sady na opravu pneumatik je možné utěsnit propíchnutí pneumatiky

do průměru přibližně 4 mm.

Oprava pomocí sady na opravu pneumatik nenahrazuje trvalou opravu pneumatiky.

Oprava slouží jen pro dojetí do nejbližšího odborného servisu.

Pneumatiku opravenou pomocí sady na opravu pneumatik co nejdříve vyměňte,

resp. se na možnost opravy informujte v odborném servisu.

Cizí tělesa, která pronikla až dovnitř pneumatiky (např. hřebík apod.), neodstraňujte.

Sadu na opravu pneumatik nepoužívejte v následujících případech.

Poškozený ráfek.

Venkovní teplota nižší než minimální teplota uvedená v návodu k použití

u láhve s utěsňovacím prostředkem.

Propíchnutí pneumatiky větší než 4 mm.

Poškození na boku pneumatiky.

Uplynula doba použitelnosti uvedená na plnicí láhvi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Pajapaja25 napsal:

Jj budu to řešit rezervou. Místo tam je a zůstala mi jedna dobrá guma. Takže ještě disk, hever, klíč :)

Spíš mi šlo o to, jestli je fakt pneu "znehodnocené" tou náplní, nebo v servisu kecají, protože je to pro ně dobrý job, prodat raději novou gumu..

Napiš cosbymu - má pneuservis, nebo se tady možná i objeví. Podle mně je to ale nesmysl - pokud tedy defekt nezničil pneumatiku takovým způsobem, že ji nelze bezpečně opravit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 měsíc později...

Tak minimálně na Škoda asistenta, tj. Záruku mobility se spoléhat nemůžete. Mě při koupi vozu tvrdili, že v rámci asistence pokud se nepodaří zalepit kolo, tak přivezou rezervu, ale minimálně dnes v noci tomu tak nebylo. Buď odtah do autorizovaného servisu, nebo si mám zavolat třeba na jinou pojišťovnu [emoji3525] Byl jsem holt pitomec, že jsem jim věřil.. Nalil jsem tam tu hmotu celou a po chvilce prakticky všechna vytekla. Už sháním rezervu, lepení už nechci ani vidět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...