Přejít na obsah

Je toto skrytá vada?


Doporučené příspěvky

Dle ustanovení § 2085 - 2127 občanského zákoníku (89/2012 Sb.) a pokud tato smlouva nestanový jinak platí pro jejich vztah takí v ustanovení §2079 -2084 OZ

Takže vlastně všechno co jde....

Opravdu při té znalecké kontrole jsou schopni určit uplně přesně všechno jak se co stalo? Co se rozbylo dříve a co pak, jak dlouho to trvalo, co se muselo stát aby doško k zadření motoru, opravdu jsou schopni odhadnout kdy se do toho hrabali a že se vůbec do toho motoru hrabaly? Protože to jsou opravdu zatím jen to co mi vpálily a nikdo mi to zatím nedosvěčí. A ani nevím kde auto je, na to vůbec nereagují....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou to lidi, chyby dělají a nevědí všechno, ale více méně se asi trefí... jestli si tu jen ověřujete jestli jste zamaskovala vadu dostatečně vám tu asi nikdo neřekne, je to velmi jednoduché, jestli jste s autem nic nekutila, tak pravděpodobně vyjdete jako vítěz, protože ani motor s nízkou hladinou oleje se po týdnu nezadře pokud z nej někdo nevypustí i zbytek oleje. Motor který se má v plánu zadřít i s olejem o tom dopředu dá vědět silným klapavým zvukem, protože už nejspíš je přidřený a to způsobuje ten klapavý zvuk jako by jste jezdila s 5l rotačním dieslem. Nevim co tu řešíte, jestli tvrdíte že si motor sami rozebrali a nejsou soudní znalci, tak si všechny důkazy už sami pohřbily a to už tu taky bylo řečeno. Myslím že je tu už pro vás zbytečné psát a buď to řešit rovnou před úřad a nebo přes právníka, víc tu nevyřešíte. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná tam nalily špatný olej ? Udělali chiptuning a nepovedl se ? Někdo z rodiny poškodil vanu a jel bez oleje ? Bůh ví třeba jen chtějí ušetřit a to ani rozebrané není, do hlavy jim tady nikdo nevidí. Nebo nás tu krmíte vy a je možné že tu zjišťujete jak se z toho vykroutit fakt nevim je mi to celkem jedno, já tu jen zabíjím volný čas u kávy :-)

 

Pořád jste nenapsala co to bylo za motorizaci. Jeden typ motoru totiž měl problém s olejovým čerpadlem, které přestalo mazat a motor se mohl zadřít pokud si toho řidič nevšiml za jízdy že se rozsvítila kontrolka mazání.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Dobrý den, koupil jsem auto z bazaru a během několika dní jsem já a i servis odhalily tři závady.
Auto je 15 let staré a má najeto 160 000km. Ani jedna ze závad nebyla na autě řešená.

1. Zadní náprava je podle slov servisu "Odpravená, proto to auto plave" 15 000kč.
2. Spodek je zrezlý a po zimě neprojde technickou. 4 000 -7 000kč. 
3. Vibrace při 80km/h - nejspíše vadná poloosa 5 000kč, může to být ale cokoliv takže max 30 000kč včetně rozboru celého auta. 

Je něco z toho dle zákona skrytá vada? Nebo se jedná všechno o závady věkem auta?
Osobně mě nejvíc trápí ten třetí bod.


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak 15 let je moc na každé auto. Ber to tak, že ho máš na dojetí, bude se na něm sypat všechno postupně...

Běžné riziko u takto starého auta, ještě navíc z bazaru = bez historie.

Skrytá vada by byla např. zamlčená nehoda nebo stočené kilometry (dle až nesmyslně nízkého nájezdu pravděpodobně stočené je, ale dokaž to...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co řešíte u 15 let starého auta proboha.

Z toho co píšeš jsou to běžné vady tak starém krámu a takové ty řeči servisů že to bude možná  5 možná 30.000 bych úplně ignoroval.

Všechny silembloky mají nárok být po 15 letech provozu ve vodě,soli atd KO,to samé podvozkové díly můžou být rezavé,když do nich mlátí kamínky a podobně,to snad dá rozum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...