Přejít na obsah

Čištění klimatizace (zápach)


Rypicong

Doporučené příspěvky

mám ještě jeden dotaz, od té doby co jsem se vracel ze Špindlu ( necelé 2 týdny ), mi při nezapnuté klimatizaci jde z výdechu smrad - přesně to smrdí jako blitky. Pokud zapnu klimatizaci, smrad přestane. Netuší někdo, co to může způsobit u fungl nového auta ? ( krom toho že by tam vlezlo nějaký zvíře, nebo tam něco zateklo ). Což nevypadalo při prvním ohledání...

 

Nechce se mi nasávání rozebírat, tak se dopředu ptám, jestli to nemůže něco jiného způsobit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klimatizace občas smrdí, řeší se to desinfekcí/čištěním výparníku. Ale že by to smrdělo u nového auta? Já to dělám tak, že pár km před skončením jízdy klimatizaci vypnu, aby se "vysušila". Ještě mě napadá - zkus zkontrolovat kabinový filtr, jestli náhodou není mokrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, jak klimu vypneš až po zastavení a nenecháš jí aspoň trochu vyvětrat tak začne smrdět. Jak napsal vormen, tu vlhkost je třeba vyhnat pár km před dojezdem. Pokud to dělat nebudeš tak si časem koleduješ, že se ti dřív začne usazovat na výparníku plíseň. Vzduch to pak strhává sebou a ty to dejcháš. http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/vite-jak-pouzivat-klimatizaci-jen-zapnout-nestaci/r~i:article:671652/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o to, jak ti to smrdí. Mě to taky trochu smrdí, když jí vypnu, ale hned to zmizí. Podle mě je to normální, ta vlhkost někudy musí pryč. Ale pokud ti to smrdí hodně tak bych nečekal a odvezl to do servisu. Rejpat se v tom nemá smysl, když to máš nový. Samozřejmě ti to nejdřív asi vyčistí, ale pokud to bude smrdět dál tak snad si poraděj :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Pawouk jo v pohodě :)

 

no, ukrutný smrad to vyloženě není ( na stupnici od 1 - 5 bych dal 2 - 3 :), ale třeba včera jsem ještě večer se s tím sral, filtr není vlhký, odtokový kanál jsem nenašel :) tak jsem zapnul topení a vyfoukal, dnes ráno jel do práce a bez klimatizace a žádný zápach. Zkusím to nějak vysledovat - vypínat před dojezdem jestli to pomůže. Já vím že je to nové a mohl bych to dát do servisu, ale pokud to bude prkotina, tak si to radši udělám sám, dát do servisu znamená nechat tam auto, to se mi nehodí... I když možná když se to nezlepší tak to tam stejně dám, protože mi i vydává podivné zvuky a překontrolování směsi, oleje a těsnosti nepomohlo. Tak je to prý na delší zkoumání a to znamená to tam nechat několik dní... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale to že to nesmrdí, neznamená, že z výparníku nejde do auta všelijakej bacil. Pokud výparník zůstane vlhkej tak se tam plíseň časem prostě vytvoří. Takže je dobře, když se to pravidelně čistí ;-) Možná automatická funguje v určitých režimem a za určitých podmínek se vypíná a odvětrává, možná má lepší filtr a ty nic necítíš, ale to nevím pouze hádám :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak říká pavouk, ber to tak, že se tvoje tělo lépe adoptujte na venkovní teplotu a nebudeš mít v krku knedlík :-) já po městě klimošku nepoužívám, u nás je to samej kopec a žere to pak jak prase. Navíc těch pár kilometrů co ujedu to vůbec nemá efekt. Ale dálky to je super, výkonově a na spotřebu paráda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli už ti na výparníku roste plíseň, tak vysušování asi nepomůže. To bylo myšleno jako prevence. Ovšem je divné, že ti to zapáchá tak brzo. Na soukromém autě to tak praktikuji a klima za tři roky ještě nezasmrádla. Na služební Fabii na to kašlu a musí se kvůli zápachu nechat čistit minimálně jednou ročně. Zrovna nedávno jsem "nafasoval" nějaký sprej na čištění, jenže to byl ten, co se vystříká do interiéru a nechá se prohnat vnitřní cirkulací, což zrovna není to pravé ořechové. Prozatím to přestalo smrdět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to divný no, hele kde má Rapid ty odtokový kanálky ? je dost možný, že to je nějakým záhadným způsobem zanešený...

 

PS: zima v autě mi nevadí, jsem podivín, v zimě potřebuju maximální horko a v létě zase zimu, tyhle přechody mi nevadí :)

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...