Přejít na obsah

Čištění klimatizace (zápach)


Rypicong

Doporučené příspěvky

Ahoj,jenom tk co popisujete, mi trochu pripomelo,mrtvyho zajice pod motorovou jednotkou,nekdy smrdelo mekdy ne a po dukladnym prozkoumani,jsem ho tam nasel na maderu.Asi si tam jemom zdrimnul a uz tam skoncil na dobro.Pak jsem to cely vycistil a byl klid a zadny smradek.Tak treba jsi tam mel taky nejakou zvireci potvoru,ktera ti uz vypadla,protoze normalne bys na Auto ofukovani bez zapnute klimy,mel mit cisty svezi vzduch...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 8 měsíců později...

Dnes mě to taky potkalo - po vypnutí klimatizace docela hnusný puch z výdechů - přirovnal bych to k močce. Přitom klimatizaci vždy vypínám a o na chvilku zatopím aby vyschla, každopádně to po chvíli zmizí. Někde jsem četl cosi o odtokovém kanálu - že může být ucpaný, ale nenašel jsem nic, co by se tomu podobalo ( http://forum.skodahome.cz/topic/129318-z%C3%A1pach-z-klimatizace/#entry1933530 ). Nevíte někdo, kde jej hledat?  Lehce smrdí kabinový filtr. ale ten asi příčinou nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, koupil jsem sprej na čištění klimatizace, kde se má celý jeho obsah nastříkat na výparník, možná blbá otázka, ale kde se výparník nachází a jak se k němu nejlépe dostat, lépe řečeno kde to přesně nastříkat, předem díky za odpověď :)

 

U minulého auta jsem pod předním sklem oddělal pylový filtr a pak už jen stříkal při plně zapnutých ventilátorech a klimě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Dnes jsem udělal desinfekci přípravkem SONAX, je to antibakteriální sprej s parfémem. Postaví se za zadní sedačky a nechá vystříkat při zapnuté klimatizaci a za sebe můžu říct, že super, po smradu ani památka  ještě auto svěže voní. Včera jsem se mordoval s přípravkem od MOTIPu s hadičkou do vzduchových vstupů a výparníku, ale smrdělo to stejně. Stojí v AutoKELLY  179,-Kč a mě se to vyplatilo.

Editováno: , autor: Spaceback77
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je divný, mě pomohla hodně, opravdu jsi pořádně zacákal výparník ? já až tak, že to lezlo všude jak v hrnečku vař :) a myslím, že jsem zrovna kupoval od Auto kelly... Důležitý je, mít opravdu naplno puštěný větrák bez klimatizace

 

poté je samozřejmě důležité vyměnit kabinový filtr - nejlépe uhlíkový

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...