Přejít na obsah

Superb 1 olej manualna prevodovka


Zapekanka

Doporučené příspěvky

Zdar ludia, ako je to s olejom v manualnej prevodovke na motore 2.0 TDI BSS ? Mení sa? Dolieva sa? ako často pripadne? Niesom si istý, mam pocit že tam treba niečo lebo ked naštartujem tak sa mi zo začiatku tažšie radí rychlosť 1,2 potom to je už v pohode ale mam pocit že by bolo vhodné vymeniť olej.

 

Vopred ďakujem za rady a pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po 5 letech na km moc nezáleží. Tuhost prvního a druhohé stupně za studena způsobuje právě starý olej, už do sebe natáhl hodně vody, tuhost způsobuje jemný rez viz. foto:

Převodovka-problém s olejem

 

Píšeš o S1 takže kolik tomu bude ? Jestli se tam olej v převodovce od výroby neměnil, tak už je to teď škoda peněz :-)

 

 

 

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

13 minutes ago, 15degren said:

po 5 letech na km moc nezáleží. Tuhost prvního a druhohé stupně za studena způsobuje právě starý olej, už do sebe natáhl hodně vody, tuhost způsobuje jemný rez viz. foto:

Převodovka-problém s olejem

 

Píšeš o S1 takže kolik tomu bude ? Jestli se tam olej v převodovce od výroby neměnil, tak už je to teď škoda peněz :-)

 

 

Jedna sa o S1 2007, netušim či tam prvy majitel menil olej v prevodovke, pytal som sa ho ale netuši daval to do original škoda servisu mam aj servisnu historiu ale tam nič o meneni prevodovkoveho oleju neni takže netušim,

Prečo škoda penez? mám sa obavať? Ja by som to vymenil alebo už to nebude proste fungovať správne? mam sa pripraviť že sa to pokazí? Pripadne nejake riešenie?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No určitě neměnil, protože škodovka považuje náplň v převodovce za doživotní tj. 5 let pak už auto nemá podle škodovky na silnici co dělat a máš si koupit nové...

To jsi přetáhl 2x tu dobu, ale tak čekal jsem to horší 10 let ještě není tak hrozné. To nech vyměnit, není to drahé ani v autorizáku. Se starou náplní vyteče i ta jemná rez, to něco co tam zůstane dokážou rozpustit detergentní účinky nového oleje, pak bych ho vyměnil už po 3 letech pro jistotu. 

Uvidíš no po výměně by se všechno mělo zase rozchodit, ihned po pár metrech by jsi měl cítit jak převodovka změkla a zase do sebe vše pěkně zapadá. Jasný jako nové to nebude ale rozdíl je okamžitý a je velký. Jestli se v převodovce nic nestalo ukáže až čas, ale fotky od sixty jsi viděl co se děje v převodovce když se nemění olej aspoň po těch 5 letech...

 

Když se olej mění a ruce nejsou křive, je převodovka tařka nesmrtelná...

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

13 hours ago, 15degren said:

No určitě neměnil, protože škodovka považuje náplň v převodovce za doživotní tj. 5 let pak už auto nemá podle škodovky na silnici co dělat a máš si koupit nové...

To jsi přetáhl 2x tu dobu, ale tak čekal jsem to horší 10 let ještě není tak hrozné. To nech vyměnit, není to drahé ani v autorizáku. Se starou náplní vyteče i ta jemná rez, to něco co tam zůstane dokážou rozpustit detergentní účinky nového oleje, pak bych ho vyměnil už po 3 letech pro jistotu. 

Uvidíš no po výměně by se všechno mělo zase rozchodit, ihned po pár metrech by jsi měl cítit jak převodovka změkla a zase do sebe vše pěkně zapadá. Jasný jako nové to nebude ale rozdíl je okamžitý a je velký. Jestli se v převodovce nic nestalo ukáže až čas, ale fotky od sixty jsi viděl co se děje v převodovce když se nemění olej aspoň po těch 5 letech...

 

Když se olej mění a ruce nejsou křive, je převodovka tařka nesmrtelná...

 

Tak to rád počujem, velmi pekne dakujem za radu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já bych řekl že určitě ohřát. 

Pokud tam jsou nějaké sedliny tak se aspon rozmíchají a studený olej je o něco málo hustější a huře by vytékal. 

Já jsem to ted nedávno taky měnil. Sice u 1.9TDI ale převodovka jako převodovka a ohřál jsem to pořádně a byla to uplná lahoda :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...