Přejít na obsah

Vymena chladice - jak na to?


PitgenUK

Doporučené příspěvky

Zdravim vsechny

 

 Mam Skoda Octavia 2 Laurin&Klement z roku 2007, 2.0 TDI 16V Diesel 1Z3. Z auta se mi ztraci voda, obcas rychle obcas to trvalo dlouho. V servise mi rekli ze je treba vymenit chladic. Je to pry 2 hodiny prace takze by to bylo drazsi nez samotny chladic. Muze mi nekdo poslat odkaz na to jak si ho muzu vymenit sam? Auto ma klimatizaci takze to bude vice narocne. Ocenim i rady cemu se mam vyvarovat a jak postupovat. Nemam rampu na auto jen zvedak.

 

Diky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky. Tu prirucku prave nemuzu najit. Nasel jsem jen tohle:

http://workshop-manuals.com/skoda/octavia-mk2/drive_unit/1.9/77_kw_tdi_pd_engine/engine_cooling/removing_and_installing_parts_of_the_cooling_system/removing_and_installing_radiator_(superb_ii_octavia_ii)/

 

U toho vyparniku klimy (ten maly radiator) to musim cele vymontovat ? Musim nekde vypnout plyn na klimu kdyz s tim budu manipulovat?

IMG_0648.JPG

IMG_0649.JPG

Editováno: , autor: PitgenUK
Added some pictures of radiator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

39 minutes ago, Wittmann said:

teď jak na to koukám on se zřejmě dá vytáhnout vrchem, demontáž přední stěny není nutná (to si pletu s Fabií). Nic "vypínat" nemusíš. Výparník zůstane připojený.

 

 

Takze jaky by jsi zvolil postup?

1, Vytahnu vrchni trubku z chladice

2, pak odmontuji tu vec na sani vzduchu zezhora i s trubkou

3, Odsroubuji ty dva viditelne horni sroubky  zezadu(blize k motoru)? 

Jak se dostanu k tem spodnim?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stáhni si tu dílenskou příručku, postup je tam krok po kroku popsanej. Bejvala ke stažení tady (teď jí tu nemůžu najít), ale najdeš ji třeba na ulož.to pod názvem (překvapivě) Octavia II - Dílenská příručka. To, co jsi našel, je taky použitelný, jsou to obrázky právě z té DP.

 

Jo a ten malý radiátor před chladičem je kondenzátor, ne výparník (výparník je pod palubkou a ochlazuje vzduch proudící do interiéru)...

 

Mimochodem, nepatří demontáž chladiče spíš do sekce motor, než exteriér..?

Editováno: , autor: Sharky487
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak uz jsem to vcera vymenil(bez manualu). Udelal jsem i fotky jak jsme postupoval takze az je zpracuji dam je nekde tady do manualu. Trvalo mi to 7hodin.

Na co si davat pozor?

1, Hlavne nastrikat kazdy sroubek wd40 ! Ja jeden ukroutil a musel jsem vymyslet jak to tam upevnit.

2, Pod naraznikem je  plastovy kryt a uprostred drzi na 3 plastovych klinkach.  Je treba koupit nove nebot ty stare je treba odrezat

3, Na povoleni te spony ktera je na hadici je treba dobre sikove kleste ! Profici pry maji pruzny mechanizmus ktery je primo na to urceny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...