Přejít na obsah

Tlumiče Fabia 2


The_DoctoR

Doporučené příspěvky

Zdravím. Vhledem k tomu, že jsem nenašel žádné podobné téma, tak základám nové, snad oprávněně :)

Chci se zeptat, na kompatibilitu tlumičů na můj vůz ŠKoda Fabia 2 1,2 HTP Combi 2012.

Jedná se o tyto zadní s kodem: 6R0512011AN

A tyto přední s kodem: 3r0413031 x 6Q0412141C

 

Půjdou prosím na můj vůz? Děkuji. RŠ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem do Etky a nic z toho nejde použít. Ideální by bylo zajet do Škoda servisu a nechat si najít správné tlumiče podle VIN. Snad bude ochota... Případně sem zkus dát fotku štítku s PR kódy (štítek je pod podlahou v kufru nebo v servisní knížce).

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud já to vidim dobře, tak je to vpodstaté shodný tlumič. Lépe řečeno zaměnitelný. Škodovka to odděluje, ale po zkouknutí váhových limitů a ochycení je to rozdílné tak minimálně, že ho tam bezproblému můžeš dát. Když je model auta nový, tak se dělají různé druhy a pak se to dle podobnosti omezuje. Kolikrát to i jede z jedné linky továrny a fakticky je to stejné jen se na to razí a tisknou jiná čísla. Zdroj dat: https://tatechnix.cz/vyhledavani?orderby=position&orderway=desc&search_query=163822&submit_search=Hledat

Editováno: , autor: Martinro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Znamená to, že z tlumiče už unikl plyn který má zklidňovat hladinu oleje.

Funkce tlumiče už tedy bude patrně o něco horší, ale to se projeví hlavně když pojedeš na rozbitý silnici pilu.

Při normální jízdě rozdíl když tlumiče vyměníš patrně nepoznáš. Zajeď někam na test tlumičů a uvidíš jak na tom jsou.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím, potřeboval bych vědět jakou funkci má ve spodní části předního tlumiče výustek, návarek který se zasouvá do drážky těhlice a skrz který je pak prostrčen šroub těhlice, který ji sevře. Jde mi o to, že tenhle výustek, návarek je po stranách k tlumiči prichycen jen dvěma bodnutím, moc to tam nedrží  a tak to nemůže mít funkci upevnění tlumiče. Dle mého názoru je to na tlumiči jen proto abychom věděli pod jakým úhlem má být tlumič do těhlice montován a jak hluboko nebo se pletu? Na jednom novým tlumiči mi to zůstalo v ruce, tak proto se ptám.... Díky za vaše názory 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...