Přejít na obsah

neznáma kontrolka nebo čidlo Octavia 2 FL


lord6969

Doporučené příspěvky

Zdarec, koupil jsem od leasingové společnosti Škodu Octavia II FL a při montáži nového rádia narazil autoelektrikář na nějakou kontrolku, nebo čidlo co vede do spínací skřínky (viz foto). Nevím o co se jedná, může mi někdo dát info k čemu to slouží(lo)? Dík.

20170323_175352.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě by to mělo bejt přepínání služební/soukromá jízda. Na spínačku to je proto, aby to fungovalo jen při klíčku v poloze 1. Je to nejbližší napětí co se na to bere, bo radio ti valí i bez klíčku. Pokud nemáš čip, tak by to mělo bejt v pohodě, když to ustřihneš. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš čtečka na chip. Zjisti firmu kde to jezdilo a cinkni tam. To je nejjistější. 

 

Nejhorší černej scénář je, pokud by to byl dodatečnej imobilizer nebo něco podobnýho, tak bys k tomu musel něco mět. Protože nevíš jestli to blokuje neblokuje a jak se to pouští.  Co když bys odpojil baterku a pak konec? Nebo to je i na počítadlo km a třeba po 1000i km se ti zastaví auto a další jízdy ti bude muset někdo povolit?Takže otrvovat bejvalího majitele - leasingovku nebo provozovatele - u koho to auto jezdilo. 

 

Ale fakt to je nejspíš přepínání služební soukromá, kvůli knize jízd a fakturaci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My jsme měli podobnou věc ve služebních autech a byla to čtečka čipu pro monitorování vozu přes GPS. Každý řidič měl svůj a po zapnutí zapalování se musel přihlásit přiložením čipu ke čtečce, jinak to pískalo. Žádný jiný efekt na jízdu to ovšem nemělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...