Přejít na obsah

Vibrace volantu


radek243

Doporučené příspěvky

Zdravím.Potřeboval bych poradit s následujícím problémem.Dost mi vibruje řízení ale jenom když obuju letní pneu.Když dám zimní tak je to o.k.Zkoušel sem ty letní různě kombinovat ale pořád to samé.Mohou být vadné?Všechny čtyři?Ptal sem se v pneuservisu a tam mě řekli že se s tímto ještě nesetkali.Díky za každou radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 roky později...

Netusi nekdo cim by mohlo byt zpusobeno, ze pri rychlosti cca. 115-120km/h mi zacne vibrovat volant? Neni to nejak extremni, ale je to znatelne. Nedela to pri zadne jine rychlosti ani pri brzdeni. Pri snizeni/zvyseni rychlosti to okamzite prestava. Zacalo to po prehozeni zadnich/prednich kol pote co zena jednu predni pneumatiku zdrbala v dire. Vymenil jsem ji tedy za novou a spolecne s druhou predni cca. pul roku starou prehodil dozadu tak, aby vpredu byla kola uplne stejne ojeta. Vzadu je tedy nyni jedno zcela nove kolo a druhe pul roku stare minimalne ojete, ale to podle me na to nemuze mit vliv. Soucasne se vsechna kola prevazila a udelala geometrie, kde by podle vypisu melo byt vse ok. Bylo to v pomerne dobrem servisu, se kterym mam letite dobre zkusenosti, tak se mi nezda, ze by tam neco mohli zdrbat, nicmene zacalo to opravdu po teto operaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to už urobil,tu to píše..

Soucasne se vsechna kola prevazila a udelala geometrie, kde by podle vypisu melo byt vse ok. Bylo to v pomerne dobrem servisu, se kterym mam letite dobre zkusenosti, tak se mi nezda, ze by tam neco mohli zdrbat, nicmene zacalo to opravdu po teto operaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

No vidíš to :) ono většinou klepání v těhle rychlost dělají nevyvážený kola :) taky jsem si sundal kola, nastříkal folii, nandal kola jak byly a jedu domů a klepe se mi volant :) samozřejmě se kola tou folii asi rozhodily nebo co :D

Editováno: , autor: mc2uba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Co může způsobovat vibrace volantu, podobné těm při nevyváženém kole ? Nechal jsem vyvážit kola, nic to neřeší,.
Při padesátce nic, kolem devadesátky už klepe volantem, při vyšší rychlosti o to více. Měl sem přes zimu problém s podivnýma zvukama při zatáčení doprava. Na zvedáku sem před týdnem zkoušel vůli homokineťáku - z předovodovky do něj nic, ale když chytím poloosu a otáčím kolem tak je tam vůle snad půl centimetru, než zabere. Levá strana to nedělá. Je možné, že je v pytli kloub ? Mám vyhlédnutý SKF za +- 1500

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zimáky i letní, pořád stejný efekt, jako by byly rozvážené kola.. cuká na obě strany. Obě sady kol dokonce dvakrát převažované v jiném servícu.. Při brždění ani puštění volantu to nikam netáhne.. akorát s rychlostí cuká víc.

Editováno: , autor: hrnous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm :-( tak při špatném kloubu bych nějakou změnu čekal.

 

No, mně třepala volantem (asi) špatná guma, taky několikrát vyvážená, několika pneuservisy, označená jako vhodná na předek, nejlepší z používaných, nejnovější, na novém ráfku, extra dokupovaná, protože díra v silnici :-). Proto jsem ji dával pořád dopředu a proto se pořád nic neměnilo. Když mně bliklo a dal jsem si dozadu, tak v tu chvíli třepání přestalo. To jsou paradoxy .....

Editováno: , autor: McMatej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...