Přejít na obsah

tlumení kapoty


RDMBR

Doporučené příspěvky

Dle mých zkušeností částečně tlumí hluk, který od motoru proniká skrze čelní sklo, dále mám pocit, že kapota méně rezonuje a v neposlední řadě se také v zimě dříve ohřeje motor a z toho plyne rychlejší náběh topení. Vždy jsem šel cestou, že pokud v autě z výroby nebyl, tak jsem si ho dodělal - takže jsem měl možnost srovnání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už jsi měl jednou takovou zkušenost tak jsi mohl polstrovalní alespoň našplíchat sprejem proti hlodavcům. Oni tam jsou pořát kde parkuješ.

Já myslím, že to hlukově rozdíl moc nebude, spíš to pomůže od slunka. Nějaký pocity těch co si to koupili nejsou relevantní, můžeš to prostě sundat a sám si rozdíl porovnat. 

Ano byla to Fabka, tuším že od 2016.

Editováno: , autor: MilanHos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, MilanHos napsal:

Když už jsi měl jednou takovou zkušenost tak jsi mohl polstrovalní alespoň našplíchat sprejem proti hlodavcům. Oni tam jsou pořát kde parkuješ.

Já myslím, že to hlukově rozdíl moc nebude, spíš to pomůže od slunka. Nějaký pocity těch co si to koupili nejsou relevantní, můžeš to prostě sundat a sám si rozdíl porovnat. 

Ano byla to Fabka, tuším že od 2016.

Právě že dva roky to bylo v pohodě a až teď se to začlo jebat :)Asi migrace hlodavců :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, Eric_ napsal:

Chcel som ti to napísať aj v teme motora čo sa pýtaš na tú mastnú hadicu, si všimni ako máš zašpinený motor od paciek, daj plašič a máš kľud.

To by me taky zajímalo co to je, estli se mi tam ten hlodavec ještě vychcal tak to rozpoutal válku :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, rád bych se přidal a zeptal se na zkušenosti ostatních uživatelů. Názory se dost různí, dokonce jsem tady na foru objevil příspěvky, kdy je rozdíl Fabia HB oproti Combi markantní a slyšitelný. V červenci si jdu pro kombíka MR2017 a dle všeho už výplň pod kapotou mít nebude. Je motor opravdu tak hlučný, pokud uvažuju, že sedím ve Fabii? Rozčarovávají mě některé příspěvky tady na foru, kdy se uživatelé stěžují na hluk motoru... Myslel jsem, že pokud pojedu s FIII po dálnici, budu moct alespoň poslouchat rádio, že už je to dál, než to bylo za např. u Fabia I....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to přeložím, doufám, že zprávně.

Eric_ tím chtěl říct že nepoznal žádný rozdíl hluku motoru před a po nainstalování tlumení kapoty.

Pokud je někdo schopnej napsat, že po první aplikaci aditiv jede auto jak z praku tak je někdo jinej schopnej třeba napsat že HB řve méně jak Combi. Obojí je nesmysl.

A když si jedeš za měsíc pro auto tak už je pozdě řešit hluk od motoru, to jsi už mohl mít v autosalonech projetý plno aut a vyzkoušet si hluk naživo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vplyv tlmenia prednej kapoty na hluk motora je skôr o placebo efekte.... tlmenie kapoty je dobré skôr pre tepelnú pohodu motora.

 

Inak, keď som prvýkrát sadol do svojho auta, nemilo ma prekvapila jeho hlučnosť. Ale bol som zvyknutý na 1.4MPI a ten trebalo vytáčať, aby šiel. Tento motor však netreba až tak točiť, pokojnú a plynulú jazdu v pohode zvládneš aj pri otáčkach 1500-2000, kedy je motor tichučký. Taktiež na diaľnici má 81kW motor na 6ke otáčky okolo 2700-2800, 66kW verzia na 5ke okolo 3000 (ak som dobre vygooglil), čo je tiež pohodovka a vôbec nemusíš pridávať hlasitosť rádia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...