Přejít na obsah

Pocukávání motoru na volnoběh


bobanHTP

Doporučené příspěvky

Zdar chlapi, mám 1.2 TSI 66kw, najeto 6tis.km a všímám si stále častějšího "pocukávání" motoru na volnoběh. V sekci Fábie III se to někteří snaží výsvětlit jako obohacení směsi pro katalyzátor, ale takhle mi to ještě do těch 5000 km nedělalo. Netušíte, co to může být ? Je to docela nepříjemné, protože motor i více zavibruje a přenáší se to až do sedačky, cca 2sec, pak třeba minutu klid a zase... :-S :-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď už to dělá i po startu za studena i po jízdě a zahřátí motoru. Motor na volnoběh se trochu zatřepe, pak asi minuta klid a zase. Už jsem se objednal do servisu, ale i tak žádná kontrolka motoru apod...  Vibrace motoru jsou vůbec větší, než bývaly. Jinak já bych si toho nevšiml, ale to "zatřepání" se přenáší až do předních sedadel, takže mám teď masážní funkci zdarma :-)

Auto je 6 měsíců staré, najeto 6000km :-)

Editováno: , autor: bobanHTP
Gram. chyby, dodatečné info...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak boužel, cukání se prostě nepodařilo vyvolat v servisu, takže se musí počkat, až se projeví "více". Zatím zkusím změnit benzínku OMV, kde bez problémů beru papání přes 10 let do obou aut, no uvidíme :-)

Diagnostita a prohlídka motoru a okolí nic neukázala....

Jinak jsem jako náhradní vozidlo měl zmíněný Rapid SB 1.2 TSI 66kw 2016 Ambition a interiér nepůsobí tak pěkně jako Fresh 2016. Na volnoběh jde rovněž slyšet takové slabé popískávání jako v mém Rapidu :-) :-) Ano a lupe a vrže plynový pedál :-D

Editováno: , autor: bobanHTP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravím, nějaké novinky prosím? U mého LB 1.2 TSI 81kW 2016 jsem si něčeho podobného všiml nyní po startu studeného motoru. Dříve to nedělalo.

Rovnou si sem přidám možnou odpověď: https://forum.skodahome.cz/topic/138923-start-motoru-a-jeho-cukání-po-startu/

 

Editováno: , autor: ondra.rs
Doplnění odkazu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...