Přejít na obsah

Rezonance plynového pedálu po výměně poloosy


Joppien

Doporučené příspěvky

Vidím, že to tu nikdo nevyřešil, tak nebudu dlouho napínat - vy, co vám to dělá, vyměňte pravou (dlouhou) poloosu. Dali jste tam "tenkou", patří tam "tlustá". Řešil jsem to půl roku, 5 servisů si na tom vylámalo zuby, jeden mechanik už chtěl měnit motor, další dva to svedli na chip, dílna kde mi s poloosama měnili i dvouhmotu, spojku, uložení motoru atd. vyměnili znovu dvouhmotu a beze změny. Nikoho (upřímně ani mě) nenapadlo, že to dělá pravá poloosa, resp. její harmonické rezonance. Řeší se to zde dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=166451&start=30&fbclid=IwAR1vDCXS2TobuanEIEkbgWZeU8tWwWy6OhVaapXJAwxxvjfDdCPZNuUViOM nebo zde dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=171242&start=30 Většina lidí zmiňuje značku SKF, což byl i můj případ. 6217_IMG_20190311_183901464_1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 11. 2021 na 14:05, Martjas93 napsal:

Vidím, že to tu nikdo nevyřešil, tak nebudu dlouho napínat - vy, co vám to dělá, vyměňte pravou (dlouhou) poloosu. Dali jste tam "tenkou", patří tam "tlustá". Řešil jsem to půl roku, 5 servisů si na tom vylámalo zuby, jeden mechanik už chtěl měnit motor, další dva to svedli na chip, dílna kde mi s poloosama měnili i dvouhmotu, spojku, uložení motoru atd. vyměnili znovu dvouhmotu a beze změny. Nikoho (upřímně ani mě) nenapadlo, že to dělá pravá poloosa, resp. její harmonické rezonance. Řeší se to zde dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=166451&start=30&fbclid=IwAR1vDCXS2TobuanEIEkbgWZeU8tWwWy6OhVaapXJAwxxvjfDdCPZNuUViOM nebo zde dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=171242&start=30 Většina lidí zmiňuje značku SKF, což byl i můj případ. 6217_IMG_20190311_183901464_1.jpg

Super, díky moc.. je pravda, že tohoto jsem si vůbec nevšiml když jsem ty poloosy měnil, přitom to je taková "blbost". Dneska aby se člověk bál nakupovat díly i od ověřených značek..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Potvrzuji, 

dali jsme do auta starou originál tlustou poloosu s původními klouby a je po problému. 

 

Zajímavé je, že ta stará poloosa, z roku 2004 má menší vůle, než ta tenká nová sračka od SKF. Momentálně řeším reklamaci u www.olejeobchod.cz, kde jsem ji před rokem koupil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Reklamaci jsem nakonec ani nezkoušel, tohle mi přišlo od prodejce, takže jsem to dopředu vzal. 

 

"

Dobrý den,

děkujeme za zprávu. Situace nás mrzí. Zkoušel jsem předjednat problém aji jsem pročetl zmíněné fórum. Bohužel ne s velkým úspěchem.

 

SKF to má za funkční výrobek (stále je v prodeji)  a předpokládám že se zmíněná vada na testech neprojeví. Samozřejmě můžeme zkusit poslat na reklamaci.

Ale k uznání jsem skeptický."

 

Takže tu mám navíc jednu delší poloosu se zdravejma kloubama, na 81kW (na 66kW verzi by měla pasovat taky a třeba by nedělal tenhle bordel. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Tak zdravím opět kolegové! Problém zřejmě vyřešen.Poloosa u řidiče byla vyměněna za novou SKF a rezonance začala.Ja sice měnil obě ale stejný problém měl známý na Slovensku a nechal si tu levou u řidiče znovu vyměnit za jinou než SKF a rezonance poloosy přestala.Ja to udělal taky a přestala na 50%. ještě mně čeká i ta u spolujezdce.Tak jen ať máme jasno.A prý už se ani neprodávají ty SKF.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...