Přejít na obsah

Predné a zadné tlmiče


Fanny84

Doporučené příspěvky

no pokud ti to myslí tak snad nepotřebuješ záruky

ani jedna z velkých firem které jsou v čr nekupuje z polska (vyjímka je InterCars která polská je :)

ano v PL jsou sklady různých výrobců jako např.Bosch, ale pořád je to Bosch a ne kopie

557 837 u ML bych rád viděl, ale rozhodně bych si je nekoupil ;)

ono takových firem bylo hodně a poměrně často také končí a otevírají další firmy, dokonce nejmenovaná osoba má u nás čtyři eshopy, má poláky a jebe stát na dph a je neuvěřitelné, že pořád funguje

na druhou stranu jednou ho zavřou a otázka zní jestli se to někomu vyplatí ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Nemáte někdo zkušenosti s tímto obchodem? http://www.hanza-autodily.cz/tlumic-sada-4ks-bilstein-b4-superb-i-passat-3b/d-70313/

Zdá si mi to nějaké levné, nerad bych aby to byly nějaké napodobeniny a po pár kilometrech bych mohl zas měnit.

Za tu cenu bych nakoupil jak tlumiče, tak i ložiska na předek. Poslední dobou mi začal hučet předek, když jedu do zatáčky, tak hučení sílí a připadá mi jako kdyby na kole byla ploška a hučelo to do rytmu otáčení kol. Na levou stranu to dělá víc než na pravou. Když kola srovnám tak to skoro utichne, a přestane být slyšet to frekvenční hučení. Neměl jste někdo podobný problém?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 8 měsíců později...

Zdravím, mám dotaz:

Kde (kdo) by mi v Praze (ale klidně i někde jinde, není problém přijet) kvalitně zdiagnostikoval přední nápravu?

Klidně i uchem, když tomu rozumí :) Začíná mi tam bouchat, vrzat, prostě už by to s ní chtělo něco dělat.

Ramena jsem měnil cca dva roky zpět, ale tohle bych spíš tipoval na tlumiče a ty různý dorazy atd.

Editováno: , autor: carom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Vidím, že nidko nereaguje. Já bych doporučil vyměnit vše, co se hýbe, pokud si chceš auto nějaký čas nechat. Tak moc tam toho zase není. Jinak úplně v klidu to můžou být opět ramena. Hodně záleží na značce, způsobu montáže, ale také i na terénu. Přední náprava na S1 je hodně problematická...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím, chcel by som sa spýtať ohľadom tlmičov pruženia na 2.0 BSS. Tie moje sú už riadne veklepané bývalý majitel to už evidentne neriešil a ked idem po malých nerovnostiach je to dosť počuť.

Otázka znie, aké tlmiče na prednú aj zadnú nápravu by ste mi konkrétne odporučily keď by som chcel skôr pohodlné a mäkké odpruženie ... ? Nechcem nič tuhé ani podobné ale niečo mäkké na pohodlnú jazdu.

Vopred Ďakujem za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tam šoupni levné Monroe. Životnost sice horší, ale nějaký čas vydrží.

A nebo: Budeš se divit, ale na zadku mého bývalého SUP ONE jsou stále namontovány od 1.10.2015 tlumiče značky Flennor, jeden kus za 363Kč+DPH

Jsou kupodivu stále v kondici

Důkaz najdeš přibližně uprostřed stránky. Někdy levné věci prostě také fungují. A zrovna tyhle tlumiče jsou měkké.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad píšu do správného tématu, ale plánuji na superbu vyměnit pružiny + tlumiče.

 

Vzhledem k tomu, že "často pospíchám", určitě budu chtít podvozek s tvrdším naladěním. V současnosti mám na autě nějaké vylítané levné stavítko (nejpíš JOM) a to není úplně ideální. Zajímaly by mě názory, zda je rozdíl koupit tvrdší pružiny (např. H&R) v kombinaci s originálními tlumiči, nebo celou "sadu" kde jsou tlumiče na tvrdší pružiny uzpůsobeny. Jezdím na 225/40/18, budu dávat na zkoušku 235/35/19 (předpokládám že to nebude úplně ideální a půjdou zpět 18").

 

Laciné podvozky typu JOM, TA-Technix, Autostyle a podobně jsem zavrhnul. Naopak třeba stavitelný podvozek od H&R nebo KW za 30k+ už mi připadá jako zbytečně moc vysoká investice.

 

Momentálně se rozhoduji především mezi těmito variantami:

Koni / pevné snížení 40mm / 22.000,- Kč

ST Suspensions (Weitec) / pevné snížení 35mm / 14.500,- Kč

AP Sportfahrwerke / snížení 40mm vpředu, 30mm vzadu / 10.000,- Kč (poslední možnost, v podstatě neberu v úvahu)

 

Ještě zvažuji stavitelné alternativy:

ST Suspensions (Weitec) / stavitelné snížení 35-60mm / 22.000,- Kč

AP Sportfahrwerke / stavitelné snížení 35-60mm / 17.500,- Kč

 

Podle informací které jsem našel patří Weitec i AP pod KW, je to tak? Máte někdo s těmito značkami zkušenosti? Je kvalitativní rozdíl oproti Koni? Případně jiné doporučení?

 

Ještě jsem našel kolem 20.000 Kč nějaký Black Evolution. Podle obrázků vypadá zpracováním dobře, ale značka ve mě nevzbuzuje důvěru.

 

 

Editováno: , autor: Kenapuc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...