Přejít na obsah

Predné a zadné tlmiče


Fanny84

Doporučené příspěvky

SUP1: Toto téma jsem si pročetl, v něm jsem se nedozvěděl v podstatě nic konkrétního. Vlastně jsem si jen potvrdil svoji doměnku, že použití sportovních pružin s originálními tlumiči stojí za prd. Je to dáno tím, že jsou dělány na delší stlačení a "tlumí" méně než je potřeba pro kratší pružiny - s kratšími pružinami jsou prostě potřeba tlumiče s větším mechanickým odporem, jinak se z auta stane houpačka.

 

O celých sestavách (tlumič+pružina) tam je ale napsáno minimum a prakticky nic konkrétního. V podstatě mi jen přibylo do seznamu řešení Eibach / Bilstein B12.

 

To, na co se ptám, jsou spíš zkušenosti s tlumiči od těchto výrobců, srovnání které jsou vhodné pro jaké "jízdní režimy".

Něco na způsob "Tlumiče A mají super poměr tuhost/komfort, stejně tak B ale oproti A zbytečná investice navíc. C jsou tvrdší a skvěle sedí v zatáčkách, ale mají malou životnost. D odskakují na nerovnostech takže nedoporučuji".

 

Zajímají mě prostě zkušenosti někoho, kdo to na autě už má a něco na tom najezdil :)

 

Kdybych měl hodnotit JOM, který mám na autě teď: Podvozek je měkký, menší nerovnosti "přepluje" bez ztráty komfortu. Vzhledem k velkému snížení a měkkému naladění jde ale při velkých nerovnostech ve vyšších rychlostech až na dorazy. Mimo to se při rychlých průjezdech zatáčkou na můj vkus přehnaně naklání.

Na druhou stranu jsem s tím podvozkem auto už koupil a nemám tušení kolik má nalítáno. Je dost možné že už to má dávno za sebou. Za mě ale nedoporučuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne naopak je to velmi jednoduché. Podle popisku máš V6 superba. Pokud jsi řidič co rád jezdi agresivně a chce od auta větší sportovní zážitek, koupí si sportovní tlumiče vč. pružin v sadě. Sníží se ti podvozek, auto bude víc "přibité" v zátáčce se nerozhoupe. Daň za to je jasná, sníží se ti komfort jízdy. Takže pokud máš V6 jen pro příjemný pocit silného motoru a jezdíš delší trasy a jde ti hlavně o to aby jsi z auta nebyl rozlámaný, tak na sportovní sadu odpružení zapomeň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to hezky napsané.

Superb není auto pro sportovní zážitek. Je postaven jako nejvyšší a nejluxusnější vůz od škody, tudíž není vůbec vhodný na nějaké přestavby na sportovní podvozky

Pocit houpavosti a jízdního komfortu je dán schválně

Na snižování a blbnutí s podvozkem jsou vhodnější jiné vozy

K Superbu se to prostě nehodí

Ale auto je to Tvoje a když už chceš snižovat, tak značkově, jinak to nemá smysl. Takže do podvozku prostě nalej prachy, pokud o to stojíš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

15degren, SUP1: Tak ještě jednou... Ano, vím že Superb se svými 2 tunami nebude nikdy mrštný sporťák. Ano, vím že na sportovních pružinách a tlumičích se přes nerovnosti nezhoupnu jako v bavlnce (obzvlášť s tím jaké mám teď kola). Ano, vím že sportovní sady tlumičů za cenu tří plných nádrží stojí za prd.

 

Znovu tedy opakuji: Zajímají mě názory a zkušenosti s konkrétními značkami - abych vybral co nejlépe.

Která značka / sada v rozumné cenové relaci je nejlepší?

Koni? - V čem jsou dobré a proč? V čem jsou špatné a proč?

Bilstein B12? - V čem jsou dobré a proč? V čem jsou špatné a proč?

ST Suspentions? - V čem jsou dobré a proč? V čem jsou špatné a proč?

AP Sportfahrwerke? - V čem jsou dobré a proč? V čem jsou špatné a proč?

 

Určitě na nich spousta lidí tady jezdí, tak mě zajímají poznatky, doporučení, upozornění, srovnání...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...