Přejít na obsah

Klepaní a dunění motoru při rozjezdu


Doporučené příspěvky

Zdravím

 

nejprve bych napsal že mám fábii 1.2 63 kw rok 2011 a přez 70 000 km,

jsem druhý majitel a s autem jsem už najel 15 000,

 

problém je v tom, že kdykoli zařadím 3, 4 nebo 5 stupen a chci přidat a mám pod 1800 ot/min tak motor vydává dunivý zvuk a klepe se, jakmile se dostanu k hranici 2000 zabere turbo a auto hezky šlape, i když se mi zdá že turbo více drnčí a i malinko píská. Když mám zařazenou dvojku tak auto hezky zabere už od 1200 ot/min a kolem 1800 naskočí turbo .

Kdysi jsem mohl ve městě klidně zařadit 5 stupen a motor jsem nechal šlapat kolem 1500 ot/min, ted si na to netroufnu pač se bojím že tím klepáním se odjebe turbo ...

 

nedávno jsem měnil svíčky, zapalovací modul a kabely jelikož mi to vyhodilo chybu na zapalování válce a při akceleraci mi auto začalo škubat.

 

Poradil by mi někdo co s tím? Napadlo mě jen tak z principu mrknout na svíčky, nebyl jsem u opravy, takže netuším jaké tam byly dány, jen upřesním že jsem nebyl ve škodovce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja takéto dunenie mám s DSG, prevody rýchlosti 4-7, pod 1400. Evidujem to od výmeny dvojhmoty a zotrvačníka, ale podľa servisu je vraj všetko v poriadku. Keď bolo auto nové, tak to išlo bez toho nepríjemného dunenia aj na siedmom prevode pri 1250. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

No mě to dělá od doby co mi měnili svíčky a cívku, pak aj kabely ... ted budu měnit komplet rozvody s pumpou a sacím košem pač mi v tom chrastí jak na řetízkači ... + olej
Doufám že pak to bude ok ... pro zichr nechám zkontrolovat i ty svíčky, zda mi tam nedali nějaký šunty co auto dusí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...