Přejít na obsah

Jaké brzdové kotouče a destičky


Miroslav Sázovský

Doporučené příspěvky

ahoj měl bych dotaz, Superb 2

Zadní brzdy jsem chtěl měnit, ale sundal jsme kolo, desky i kotouč nejspíš někdo měnil, mají desky jen ani ne o 1mm míň jak nové, kotouč taktéž, prakticky...

jen je to orezle...

tak bych měl dotaz má to cenu měnit? druha strana kotouče je stejná

IMG_20180924_164851.jpg

15378010099271220817883.jpg

Editováno: , autor: Plush
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsou jiný destičky, tak je možný, že špatně sedí a přibržďuje to. O tři posty výš, tak na druhé fotce jde vidět, jak destička "brzdí" mimo kotouč, takže asi opravdu budou jiné. Deska by měla sedět, až na malou odchylku na vnější i vnitřní hraně kotouče, viz foto.

 

Co máš za rok výroby a motor?

 

20180924_193559.jpg

Editováno: , autor: Ort
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Plush napsal:

 

Zadní brzdy jsem chtěl měnit, ale sundal jsme kolo, desky i kotouč nejspíš někdo měnil, mají desky jen ani ne o 1mm míň jak nové, kotouč taktéž, prakticky...

jen je to orezle...

tak bych měl dotaz má to cenu měnit? druha strana kotouče je stejná

 

Právě tohle vyměnit musíš.

Z vnějšku se do kotoučů pustila hloubková koroze.

Takže za mne:

- vyměnit určitě kotouče (těmhle už není pomoci)

- vyměnit destičky (nebo ty staré ofrézovat nebo sbrousit do roviny)

- rozhýbat a promazat brzdové třmeny a pístky

- odvzdušnit

Editováno: , autor: Tonda-B
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahojte, mozno to bude zniet hlupo ale aj tak to risknem kupil som superba 2008 dvojkovy a vyskocilo mi na maxidote opotrebovane brzdy. Chcem sa opytat kto ma ake skusenosti s roznymi znackami brzdoveho oblozenia? Nasiel som mnoho roznych znaciek ale neviem ktore sa na to hodia. Vymenil by som uz najradsej aj kotuce aj dosticky. Nejaka kombinacia znaciek ?? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj, jak je to dnes se zajížděním brzd, dělà se to ještě? Je to nutné pro běžný provoz? Hrozí, že se bez něj brzdy zmrší po prvním zastavení, jak píšou třeba na odkazu níže?

https://www.oleje.cz/forum/nove-brzdove-kotouce-desky-zajizdeni-t4469.html

 

Dnes mi je měnili ve Škodovce, ale k tomuto mi moc neřekli. Respektive jenom tolik, že prvních 200 km budu brzdit méně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

A vlastně ještě dva dotazy.

 

1. Nemám signalizaci opotřebění, ale na škoda díly nabízejí originální destičky jen se signalizací. Dělají se originální destičky i bez signalizace nebo mám koupit se signalizací a ucvaknout kontakt?

 

2. Jakou brzdovou kapalinu koupit.  Je mi jasné, že DOT4, ale na škoda díly nabízejí ještě pro ESP a ASF (není to originál). Je jedno, jakou DOT 4 koupím?

 

Dík moc za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...

Ahoj, chtěl jsem vyměnit přední koutouče a selhalo to na naprosté hlouposti - kotouč nejde sundat z náboje.. vypadá to, že ten kdo to sundaval minule ty plochy neočistil, neošetřil, prostě to tam narazil a nazdar. Zkoušel jsem různě poklepávat zepředu zezadu, šplíchat odrezovač, ale nic. Nějaké rady co s tím, aniž bych zrušil ložisko, rozhodil geometrii apod.?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc si to nedovedu představit... otvorem je myšleno otvor, kterým prochází šroub od disku kola až do náboje, anebo do těch slepých děr? A matici našroubuješ jak na otvor? Nebyl tím myšlen šroub? Tzn šroubovat šroub do té neprůchozí díry (kde ale není závit)?

Editováno: , autor: Tomas F
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...