Přejít na obsah

Jaké brzdové kotouče a destičky


Miroslav Sázovský

Doporučené příspěvky

  • o 1 rok později...

Píšu, že na pohled jsou OK, ale předpokládám, že v servisu mně řeknou že by bylo dobrý,... proto se ptám jak mění ostatní. Na starý Octavii jsem měnil kotouče až při druhé výměně destiček na cca 210 000 km

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předchozí příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

zdar. aby som zbytocne nezakladal novu temu, dnes mi na Maxidote vyhodilo hlasku, ze mam skontrolovat brzdove dosticky. auto ma 5 rokov a nabehane okolo 75 000 km. brzdy som este nemenil a predpokladam, ze ani povodny majitel, kedze mi ho predaval ako 3-rocne a v zaruke este. tak sa chcem opytat, kolko by asi stala vymena iba dosticiek, ci je lepsie vymenit vsetky komplet a ci napr. rovno aj kotuce. ja sa do toho velmi nerozumiem a nerad by som aby ma natiahli v servise a menili aj to co nie je treba.

dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, matelkoxxl napsal:

zdar. aby som zbytocne nezakladal novu temu, dnes mi na Maxidote vyhodilo hlasku, ze mam skontrolovat brzdove dosticky. auto ma 5 rokov a nabehane okolo 75 000 km. brzdy som este nemenil a predpokladam, ze ani povodny majitel, kedze mi ho predaval ako 3-rocne a v zaruke este. tak sa chcem opytat, kolko by asi stala vymena iba dosticiek, ci je lepsie vymenit vsetky komplet a ci napr. rovno aj kotuce. ja sa do toho velmi nerozumiem a nerad by som aby ma natiahli v servise a menili aj to co nie je treba.

dakujem

Do servisu nechceš, fotku nedáš, sám to nepoznáš, ale chtěl bys slyšet, jestli je to ještě v pohodě :)

 

Po 75000 budou ještě kotouče snad v pořádku. Pokud nejsou zvlněné, popraskané nebo nemají hranu, tak ok. Pokud budeš měnit jen destičky, vyměnil bych všechny, jde o rozdíl cca 1000 Kč. Celkem cca 3000 Kč originál komplet všechny destičky. Pokud nemusíš mít originál, tak zhruba 2000 například za ATE - záleží, co koupíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

do servisu som nenapisal ze nechcem ist, je jasne ze asi budem musiet, len som chcel vediet ci je dobre napr. menit vsetky oblozenia naraz, alebo len napr. na jednom kolese.

foto nemam, kedze po ceste do prace som nemal cas dat auto na zdvihak, dat dolu koleso a nafotit to...

urcite by som radsej original diely, preto som chcel vediet aspon orientacnu cenu.

dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, matelkoxxl napsal:

zdar. aby som zbytocne nezakladal novu temu, dnes mi na Maxidote vyhodilo hlasku, ze mam skontrolovat brzdove dosticky. auto ma 5 rokov a nabehane okolo 75 000 km. brzdy som este nemenil a predpokladam, ze ani povodny majitel, kedze mi ho predaval ako 3-rocne a v zaruke este. tak sa chcem opytat, kolko by asi stala vymena iba dosticiek, ci je lepsie vymenit vsetky komplet a ci napr. rovno aj kotuce. ja sa do toho velmi nerozumiem a nerad by som aby ma natiahli v servise a menili aj to co nie je treba.

dakujem

 

Mě to taky hodilo hlášku v cca 100 000 km. Nakonec to bylo i na výměnu kotoučů, měnil se zatím jen předek, kotouče + desky, cena kolem 6 000 kč (v autorizáku). Určitě bych volil origo. Pískání brzd je u takovýho auta trapas....:D  Chce to zkouknout, je možné, že zadek ještě něco vydrží....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nic, objednany do autorizovaneho servisu, povedali, ze keby len predne dosticky, cena s pracou okolo 110 - 120 eur, alternativa vymeny komplet vsetkych kotucov a dosticiek okolo 350-400 eur... som zvedavy, co bude treba naozaj spravit.

 

edit: tak vecer ked som isiel z prace a ani dnes rano ked som isiel do prace uz ziadna vystraha. je to normalne? nakoniec aby som nesiel zbytocne do servisu a oni povedia ze vsetko ok a nauctuju aspon hodinu prace...

Editováno: , autor: matelkoxxl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, matelkoxxl napsal:

no nic, objednany do autorizovaneho servisu, povedali, ze keby len predne dosticky, cena s pracou okolo 110 - 120 eur, alternativa vymeny komplet vsetkych kotucov a dosticiek okolo 350-400 eur... som zvedavy, co bude treba naozaj spravit.

 

edit: tak vecer ked som isiel z prace a ani dnes rano ked som isiel do prace uz ziadna vystraha. je to normalne? nakoniec aby som nesiel zbytocne do servisu a oni povedia ze vsetko ok a nauctuju aspon hodinu prace...

 

To normální není....uvidíš, co Ti řeknou. Nicméně zvednout auto a sundat kolo není určitě na hodinu práce. Jinak ty ceny dosti vysoký na SR, jak tak koukám.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som uz bol v servise nech pozru co treba menit, objednaju to a buduci tyzden idem. Pozerali sme na kotuce, predne maju z vnutornej strany po obvode dost velke ryhy, takze mi odporucili vymenu kotucov a dosticiek, zadne staci len dosticky. Navrhli mi znacku Zimmermann, co vy na to? A tiez zadne silentbloky je potrebne vymenit. K tomu som dal uz vymenit aj olej, kedze mi uz aj tak svieti ze by som mal o 3 mesiace menit. A oni este odporucili aj brzdovu kvapalinu rovno. Cele komplet aj s pracou okolo 300 eur...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

tak za prvé bych zašel do škodovky a zeptal se na originál Škoda Economy - občas mají hodně solidní ceny.

A já často objednávám na cc-autodily.cz a volil bych buď ATE nebo ZIMMERMAN ... rozhodně třeba BREMBO nejsou v základních řadách tak kvalitní jak vypadá, tam pak jedině nějaké sportovní ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...