Přejít na obsah

Hučení pneumatik


RadisVW

Doporučené příspěvky

Skodovka ti povie, že auto skontrolovali, je v poriadku a naprd sú gumy... takže jediné rozumné odporúčanie je asi častejšie prehadzovanie gum na aute... resp. v mojom prípade asi vyskúšať iného výrobcu gum, keďže u mňa sa problém vyskytol iba s Pirelli... takže pokračuje hľadanie letných gum, ktoré by sa mi páčili po všetkých stránkach. Conti sa na môj vkus derú prirýchlo, na pirelli z dvoch sád 2x pilka (aj keď na p zero iba jemná)... o pár mesiacov budem vyberať nové, tak som zvedavý... dunlop, goodyear alebo michelin.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Editováno: , autor: PistaTT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Já měl zadní pneumatiky s pilkou u všech kombíků OI, OII  a OII FL. Samozřejmě všechno bylo v pořádku, nikde nic nenašli atd.  U té O2 FL jsem pak při druhých pneu začal v kufru vozit asi 150kg nářadí a náhradních dílů.  Pilka pak byla téměř neznatelná.

Teď mám OIII a také vozím plný kufr dílů. Pilka se mírně projevila cca po 20k km (Pirelli 17" Cinturato).  Prohodil jsem je křížem a na dalších 20k km byl klid.

Takže asi opravdu je to v tom,  jak je auto zatížené na zadku.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahoj,

na mém trojkovém combi ( víceprvková zadní náprava ) je při jízdě slyšet hučení zadních pneumatik. Závada je již zjištěna - dělají to pneu.

Budou oskákané, nebo mít jiné defekty. Budu řešit výměnu zadních tlumičů, ale má otázka je zda lze tyto pneu na zadní nápravě nějak oživit.

Mám na mysli např. výměnou zadní pneu za přední a poté ostřejší jízdou ( prokluz, brzdy, prudké změny směru ) po nějaké době srazit defekty na únosnou mez.

Vzorek mají ještě dobrý. Někde jsem i četl, že doporučovali prohodit pneu křížem. Tzn. levá zadní za pravou přední. Jinde zase záměny stran levá za pravou absolutně zamítali.

Díky za Vaše zkušenosti. Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doufám, že to s něčím jiným nepletu, ale mám pocit, že se tady někde psalo o tom, že by se měla jinak seřídit geometrie.

 

Něco podobného, ale vzhledem k rozměrům pneu se řešilo tady

Zmiňovaná TPI tady https://forum.skodahome.cz/applications/core/interface/file/attachment.php?id=403452

Editováno: , autor: McMatej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Včera byl u mě kolega s O3, na ni 17" denom pneu michelin, no tak zpilkovatělé gumy jsem na autě ještě neviděl. Říkal mi že s tím byl v servise, kde mu řekli, že jezdí na špatně nahustěných gumách. Svezl mě v tom a byla to tragedie, hlučné uskákané, no hnus. Nikdy bych nevěřil jak to dokáže ta zadní náprava zřídit, pneu na odpis. Je to na zvážení,  jestli vůbec ty 17" používat, babrat se v průběhu sezony s přehazování, nebo zvolit 16". Zajímalo by mě, jestli je ten sám probém i s 18". 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Mám z výroby taky Pirelli Cinturato P7 a samozřejmě taky začaly hučet. Jako nové krásně tiché, později hluk, který narůstal. Byl jsem s tím v pneuservisu, s výsledkem doskákané pneu. Bylo mi vysvětleno, že to není tlumičema, geometrii ani ničím podobným, jednoduše některé pneu to udělají, jiné ne. 

Řešení, v pneuservisu mají stroj, kterým se pneumatika zabrousí a srovná. Sundali asi milimetr, ale pneu opět tiché, jako by byly nové. Super, doporučuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Pirellky s tím nemají nic společné.Dnes jsme měli na servisu OII s Hankook a SII s Nokianem a to samé.

Dělají to z 90% auta,které nejezdí zatížená.

Jinak Pireeli jako jedinná upravila vnitřní část běhounu tak,aby tohle eliminovala.Včera nám to říkal jeden z vlivných zástupců Pirelli ČR.Jestli to pomlže se uvidí.

Jinak ono stačí se trošku o pneu starat a tohle se dá z 90% eliminovat,jen je to trošku starost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 51 minutami, cosby napsal:

Pirellky s tím nemají nic společné.Dnes jsme měli na servisu OII s Hankook a SII s Nokianem a to samé.

Dělají to z 90% auta,které nejezdí zatížená.

Jinak ono stačí se trošku o pneu starat a tohle se dá z 90% eliminovat,jen je to trošku starost.

A co ty, jako odborník, radíš v tomto případě? Prázdné auto, pneu nafoukané na tlak dle doporučení výrobce auta. Co víc mohu udělat, abych eliminoval tento problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v první řadě tlak udaný výrobcem nemusí být OK,každá pneu chce svoje.

Další je co 2-5000km pneu z vnitřní strany kontrolovat a pokud je náznak pilky,okamžitě změnit směr rotace.

Jinak škoda-auto vydala pro kola 17"nebo 18" a výše změnu geometrie právě kvůli eliminaci pilového opotřebení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

žádné marketingové kecy.Kolik hustit musíš zjistit sám,Jedna pneu tak,druhá tak.Jezdí k nám pán,co hustí na 2,8 třebas.jezdí sám,gumy má pěkné.Prostě ví,že mu to tak sedí i jeho pneu.

A vibrace?Na mých 3 autech neexistují,takže asi někde problém jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když je to tak důležitá informace, tak proč výrobce pneu neudává ideální hodnot tlaku? 

 

Ano, proto to dělá jak na Oct III. 110kw i Oct III. 135kw.. ;) Nikdo ale neřekl že je to pneumatikama.. je to vlastnost auta.. ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Takze aj ja som sa stal obetou Pirelli Cinturato P7 225/45 R17 ale musim povedat ze kym fungovali tak boli pomerne slusne.Len posledne zacali vydavat zvuky a v rychlostiach okolo 40km/h tikali akoby v nich bolo nieco zapichnute.Po kontrole som samozrejme. nic nenasiel.Aj ked teda vobec neboli nejak extra opotebovane na svoj kilometrovy nabeh tak som ich vymenil.Ako na tom budu Michelin Pilot Sport 4 uvidime.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Není to dáno spíše špatným odhlučněním zadní nápravy? Subjektivně se mi zdá, že ten aerodynamický hluk O3 s multilinkem na R17 je horší než u staré Fábie z roku 2003. Je to sice srovnání hrušek s jabkama, protože fábie má o 2-3 palce menší kola, ale stejně je to divné. Větší profil zimních pneumatik na R16 to hučení zlepší jen minimálně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...