Přejít na obsah

Full LED s AFS - zkušenosti, problémy


MOJE_JMÉNO

Doporučené příspěvky

No to ti asi presne nereknu, kdyz jsem se ptal servisniho poradce co delali stemi svetly, tak mi rekl, ze jim tam vyskocila nejaka chyba svetel na diagnostice ... pry jenom odstranily a zatim sviti asi tak jak by meli :) 

Jinak me ted napadlo, ze rikal neco o turistickem svetle, ze tam bylo nastaveno nebo co ... 
Tak ci tak, je to "trochu" rozdil jak svitili a jak sviti ted ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Jojo91 napsal:


Tak, ze podle novejsich informaci byla chyba nekde v ridici jednotce svetel ... 

 

A je mozne to specifikovat blize, mam auto do patku v servise, dal jsem jim vedet, ze chci resit i toto, ale oni bez dalsiho to asi moc resit nebudou...<_<

Menili ti ji, nebo nejak prekodovali, upgradovali, chtelo by to vice info... Nemuzes se tam optat, mocv by me to pomohlo. Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se me po tydnu vratila ze servisu moje mesic stara O3FL LK (ve vetru na zada auta spadla dopravni znacka,  jen 20 minut pote, co jsem na auto nasadil registracni znacky :wacko:!), a mj. me skutecne opravili nastaveni Full LED v potkavacim rezimu.

 

Mechanik, ktery to delal rikal, ze musel (info je bohuzel zprostredkovane) "o cca 5 mm posunout nastaveni svetel nahoru", nebo to pry opravdu svitilo do zeme a na regloskopu to bylo dost viditelne(!). Subjektivne to opravdu sviti nyni lepe.

 

Zcela nove auto <_< Uz vedeli i to, ze se jedna o nejaky "hromadny" jev u novych O3FL, to ale nechteli moc komentovat, jen to, ze to udajne jde za predprodejnim servisem (v mem pripade Porsche..), kteri jsou povinni pred predanim auta zakaznikovi i toto znovu seridit. Fabrika na to asi pekne se.e :(...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě malý dodatek k té "opravě" nastavení Full LED světel - dnes jsem s tím poprvé od opravy jezdil za pořádné tmy, a je to neskutečný rozdíl (!!!).

Subjektivně jsem měl pocit, že to nyní skoro svítí tak dobře a daleko jako předtím dálky, samozřejmě ne tak vysoko a bez oslňování... Dálky se mě zdají také lepší. Mlhovky zůstávají katastrofa. S tím nic asi nenadělají. 

Nechápu vůbec, jak takto auta s takto nastavenými hlavními světly mohla vůbec opustit továrnu (a tak hromadně !) a poté ještě předprodejní servis :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ja hlasim, ze zase budu urgovat servis s LEDkama ... 

Hosi mam dotaz co mate ledky...

 

Kdyz jedu sam a mam dalkove a prepnu na potkavacky tak se svetla sklopi nepatrne.... Ale jakmile sedime 4v5ti lidech + mam neco nalozeno v kufru a prepinam z dalkovych do potkavacek tak jde pekne videt jak se hodne klopi dolu, ze zas vidim ho*no ... Je to normalni, ze se pri nalozeni tak hodne sklopuji do zeme? 

 

Pak jasne, ze kdyz to meri v servisu tak to sviti jak ma, ale jak jsem nalozeny sviti to do zeme ... Uz fakt nevim, na nervy z tech svetel ....

 

 

Editováno: , autor: Jojo91
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se konečně dokopal a strčil jsem auto do servisu, ale musel tři týdny čekat, než jsem přišel na řadu...... Na můj dotaz, bylo-li to nastaveno špatně jsem dostal odpověď, že ty XENONY(!) jsou teď seřízené. Ani jsem neměl sílu upozornit technika, že v tom nejsou xenony... V záruce to nebylo, ale stálo to firmu jen 346,-Kč. Každopádně výsledek je lepší než před tím, zmizela ostrá hrana světlo-tma, ale že bych z toho byl nějaký odvařený, tak to tedy nejsem. Zítra seberu manželce večer Thalii a pojedu se do tmy podívat, o co lepší to mám oproti dobře svítícím halogenům. Začínám mít totiž čím dál větší pocit, že ten příplatek 25.000,- není adekvátní výsledku. :unsure: Asi příště přesvědčím mého chlebodárce, že bych si rád ten peníz užil v jiné formě výbavy....:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a me se zda, kdyz se bavim s prodejcem ohledne tech svetel, ze jsem jediny prudic co ma problemy se svetly v republice... Nikde nic neslysel o tom co mu rikam, nikdo je nereklamuje a nikdo nic nevi proc to sviti do zeme ... Proste bud to tutlaji nejak, anebo problemy ma jenom par jedincu tady na foru ... Protoze prece kazdy si je pry chvali podle prodejce, to jenom mi jsme tupozraky a sviti tak jak maji ne ??? ..............

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že v servise toho napovídají....To "softwarové" by se vlastně mělo vždy dělat dohromady s regloskopem.

 

Můžeš sem dát výpis z VCDS, kde je vidět tvá jednotka 4B a její slave jednotky(stačí jen tato část výpisu). Poslední verze softwaru je 0005(shodná pro pravé i levé světlo) a ty možná máš ještě 0002(tam je jiný software pro levé a jiný pro pravé světlo). Zatím jsem neměl tu čest úspěšně přehrát celou jednotku světel....tak velká opatrnost kdo se do toho bude pouštět.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakonec budeme všichni majitelé OIII FL jezdit na seřízení full LED světel k Ferdovi. Vrchol toho všeho je, když si technici Škoda servisů pletou bi-xenony s LED světly. Já se ještě nerozhoupal, zda-li se do servisu vydat, či ne a to z důvodu, že pár let zpět byly problémy s bi-xenonama. Seřidit je byl pro ně nadlidský úkol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel u LED světlometů je nutné nastavovat světla ve stavu, kdy je spuštěné základní nastavení a zbývá ještě provést další krok...tzv. potvrzení základního nastavení. Ten se provádí až po seštelování světlometů.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, mam rovnaky problem s mojimi LED setlami firemnom vozidle. Na predoslej OIII som mal bi-xenony svietili o poznanie lepsie a hlavne do vacsej vzdialenosti. Teraz vidim pred sebou hranicu svetlo tma a medzi mesto musim stale zapinat dialkove lebo je to nebezpecne...

V stredu som sa objednal do servisu. Njaprv mi povedali ze LED svetla sa nedaju doladovat ale objednali i tak. Budem reportovat ako som dopadol :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 11. 2017 na 22:38, Aleš_BX napsal:

 

jak nebylo v záruce? já mám O III FL vyrobenou v 02/2017 a neplatil jsem nic! 

 

sorry, ale kdybys to měl platit ze svého, asi by tvá komunikace se servisem probíhala jinak a srevis by si to na vlastníka nefiremního auta nejspíš nedovolil...

 

prý jenom 346,- Kč... já jako člověk pracující 15 let v managementu velkých dopravních firem neudržím zadek na židli, když toto čtu nebo slyším...

 

 

No rozčílil jsi se celkem slušně... :) Já jsem to samozřejmě platit nechtěl, ale koukali na mě jako na zjevení. Jedná se prý o seřizování a nikoliv závadu. Začali mi vyprávět, že stačí chytit velkou díru a rozhodí se zatížení nápravy. Prý jim toto automobilka neproplatí. Měl jsem to prý reklamovat v prvním tisíci km a ne až po půl roce. Tolik tedy na vysvětlenou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...